Inżynieria zarządzania
Warszawa
Pokaż
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Studia na kierunku inżynieria zarządzania to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjat lub inżyniera lub magistra lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku inżynieria zarządzania | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku inżynieria zarządzania możesz podjąć na 4 uczelniach publicznych oraz 12 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | inżynieria zarządzania - uczelnie >
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku inżynieria zarządzania najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biologia, fizyka, informatyka, geografia, matematyka, język obcy.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w pocesie kwalifikacyjnym na kierunek inżynieria zarządzania na większości uczelni:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku inżynieria zarządzania: analiza matematyczna, metrologia, podstawy zarządzania jakością, matematyka dyskretna, rachunek kosztów.
Kierunek jest odpowiedzią na cieszące się dużą popularnością za granicą studia Operations Research lub Management Science. Jest to wiedza ze wszystkich gałęzi gospodarki dotycząca racjonalnego wykorzystania możliwych zasobów.
Jako specjalista w tej dziedzinie będziesz ogniwem łączącym ludzi zarządzającymi organizacjami i działami technicznymi tych organizacji.
Staniesz się swoistym łącznikiem, którego zadaniem jest osiągnięcie najlepszych wyników dla organizacji. Nacisk kładziony będzie też na umiejętności miękkie, dzięki czemu będziesz lepiej współpracować ze swoim zespołem i nauczysz się niwelować zaistniałe napięcia w społeczeństwie.
W programie studiów na kierunku inżynieria zarządzania znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku inżynieria zarządzania możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria zarządzania:
3. Dla kogo ten kierunek
Chcesz mieć wpływ na organizację przedsiębiorstw i proces rozwiązywania pojawiających się problemów? Dzięki studiom na kierunku Inżynieria zarządzania staniesz się prawdziwym mózgiem operacji firmy.
Jeżeli zatem masz zdolności przywódcze, a dodatkowo cechujesz się umysłem analitycznym oraz kreatywnością to Inżynieria zarządzania może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Dalsza część artykułu pod reklamą
Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Inżynieria zarządzania? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w wielu branżach. Zaleta tego kierunku opiera się na rożnorodności kształcenia, co oznacza, że w razie recesji w jednej gałęzi przemysłu masz możliwości pracy w innej.
Będziesz mógł podjąć pracę jako konsultant w zarządzaniu operacyjnym, marketingu, finansach jak i wielu innych dziedzinach zarządzania. Jeżeli zatem masz zmysł managera i nie jest straszny Ci żaden problem to Inżynieria zarządzania będzie świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Inżynieria zarządzania
Dalsza część artykułu pod reklamą