Studia na kierunku GIS- system informacji geograficznej to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.
Studia na kierunku gis - system informacji geograficznej - studia podyplomowe | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | zjazdy |
Poziom studiów | studia podyplomowe |
Uczelnie
Studia na kierunku gis - system informacji geograficznej - studia podyplomowe możesz podjąć na | gis - system informacji geograficznej - studia podyplomowe - uczelnie >
Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.
GIS- system informacji geograficznej to propozycja kształcenia podyplomowego, adresowana do osób zainteresowanych pozyskaniem wiedzy oraz umiejętności w zakresie pozyskiwania, przetwarzania, analizowania, udostępniania i wizualizacji danych geograficznych. Studia pozwalają zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi między innymi: fotogrametrii i teledetekcji, podstaw technologicznych i formalno- prawnych geodezji, podstaw kartografii, czy też projektowania baz danych przestrzennych.
Studia podyplomowe, jak sama nazwa podpowiada, kierowane są do osób posiadających dyplom ukończenia studiów przynajmniej stopnia pierwszego. Oznacza to, że aby podjąć naukę na kierunku GIS- system informacji geograficznej należy pochwalić się dyplomem ukończenia studiów licencjackich, inżynierskich bądź magisterskich.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych
szczegółowe wymagania na uczelniach
Studia podyplomowe na kierunku GIS- system informacji geograficznej to dwusemestralny proces kształcenia, którego celem jest zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie pozyskiwania, przetwarzania, analizowania, udostępniania i wizualizacji danych geograficznych, czyli danych o położeniu, właściwościach geometrycznych i relacjach przestrzennych obiektów i zjawisk oraz towarzyszących im danych opisowych.
Studia na kierunku GIS- system informacji geograficznej możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Słuchacze studiów podyplomowych na kierunku GIS- system informacji geograficznej zaznajamiają się z podstawami systemów informacji geograficznej, układami współrzędnych, normalizacją w zakresie informacji geograficznej, modelami i strukturami danych, elementami fotogrametrii i teledetekcji.
Przykładowe przedmioty dla kierunku GIS- system informacji geograficznej:
Kształcenie na kierunku GIS- system informacji geograficznej realizowane jest w ciągu dwóch semestrów, a zatem studia trwają 1 rok.
Wiedza oraz umiejętności pozyskane w toku studiów podyplomowych na kierunku GIS- system informacji geograficznej przydatne są przede wszystkim pracownikom instytucji i firm mających do czynienia z danymi geograficznymi. Mogą to być jednostki administracji publicznej, przedstawiciele przemysłu bądź firmy komercyjne.