Geoenergetyka

Geoenergetyka

Uczelnie

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Gotowe

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania?

Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne). Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj

Studia na kierunku geoenergetyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Geoenergetyka stopień: (I) ,
forma: stacjonarne
Gotowe

Wyróżniony

Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.

Geoenergetyka – kierunek studiów

Studia na kierunku geoenergetyka to studia inżynierskie, których program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku geoenergetyka
Rok akademicki 2025/2026
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku geoenergetyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | geoenergetyka - uczelnie >

Opis kierunku

Geoenergetyka to studia interdyscyplinarne, które skupiają się na badaniach i wykorzystaniu zasobów energetycznych Ziemi. Obejmują zagadnienia związane z poszukiwaniem, eksploatacją i zarządzaniem zasobami geotermalnymi, jak również innymi formami energii pochodzącymi z wnętrza Ziemi. Kształcenie łączy wiedzę z zakresu geologii, inżynierii, technologii energetycznych oraz ochrony środowiska. Studenci uczą się na temat podstawowych zasad geologii, budowy i procesów geologicznych Ziemi.

Praca po studiach

Absolwenci odnajdą się w pracy w firmach zajmujących się energią geotermalną. Mogą pracować w roli inżynieria geotermalnego, który projektuje, buduje i eksploatuje instalacje geotermalne. Jako konsultant techniczny absolwent będzie odpowiedzialny za doradztwo techniczne w zakresie projektów geotermalnych. W roli specjalisty do spraw eksploatacji odwiertów będzie z kolei monitorować i utrzymywać odwierty w odpowiednim stanie. Absolwenci odnajdą się też w firmach energetycznych w roli inżyniera do spraw odnawialnych źródeł energii.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Rekrutacja na studia na tym kierunku uwzględnia wyniki na maturze z języka obcego nowożytnego, matematyki, języka polskiego, fizyki, informatyki lub geografii.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Geoenergetyka - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak wyglądają studia na kierunku geoenergetyka?

Kierunki studiów obejmujące zakres geoenergetyki łączą wiedzę z zakresu geologii, geofizyki, inżynierii oraz technologii energetycznych. Studenci w trakcie pierwszych semestrów poznają podstawy geologii, procesów geologicznych oraz historii geologicznej Ziemi.

Uczą się technik badania struktury wewnętrznej Ziemi, w tym zastosowania geofizyki w pozyskiwaniu zasobów energetycznych. Uczą się też na temat projektowania i budowy instalacji wykorzystujących energię geotermalną, zarządzania systemami geotermalnymi.

Poznają także koncepcje i strategie zrównoważonego rozwoju w kontekście geoenergetyki. Poza tym w trakcie zajęć poruszane są aspekty prawne i techniczne ochrony środowiska w kontekście eksploatacji zasobów geotermalnych.

W programie uwzględniono wiele praktycznych zajęć laboratoryjnych z zakresu geologii i geofizyki, a także projekty, które integrują wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku geoenergetyka możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci potrafią planować, projektować i implementować instalacje geotermalne. Mają zdolność do analizy i optymalizacji efektywności energetycznej systemów geotermalnych. Znają również techniki wiercenia i eksploatowania odwiertów geotermalnych.

Poza tym wyróżnia ich umiejętność oceny geologicznych warunków wiertniczych i ich wpływu na projektowanie odwiertów. Potrafią wykorzystać techniki geofizyczne do badania struktury geologicznej i oceny zasobów geotermalnych.

Znają także technologie pomp ciepła oraz ich zastosowania w systemach grzewczych i chłodniczych. Potrafią jednocześnie dokonać prognozy efektywności i wydajności tego systemu.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Ile trwają studia na kierunku geoenergetyka?

Studia na kierunku geoenergetyka trwają 3,5 roku (studia inżynierskie).

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jaka praca po studiach na kierunku geoenergetyka?

Absolwenci mogą pracować w branży energetycznej na stanowisku inżyniera geotermalnego, który odpowiada za projektowanie i eksploatowanie instalacji. Jako specjalista do spraw eksploatowania odwiertów, pracownik będzie z kolei monitorować i utrzymywać odwierty w dobrym stanie.

W firmach energetycznych absolwent podejmie pracę jako inżynier do spraw odnawialnych źródeł energii, który pracuje nad projektami związanymi z energią geotermalną, słoneczną czy wiatrową.

Jako menedżer projektu będzie natomiast odpowiadać za zarządzanie projektami w zakresie energetyki odnawialnej, planowanie i nadzorowanie realizacji projektów.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku geoenergetyka

  • inżynier geotermalny,
  • specjalista do spraw eksploatacji odwiertów,
  • inżynier odnawialnych źródeł energii,
  • analityk energetyczny,
  • konsultant geoenergetyczny,
  • ekspert do spraw oceny oddziaływania na środowisko.

Absolwenci mają możliwości pracy w różnych sektorach, które korzystają z nowoczesnych i zrównoważonych technologii energetycznych. Oferują one wiele perspektyw kariery, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Geoenergetyka studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Geoenergetyka studia I stopnia

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki geograficzne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Dalsza część artykułu pod reklamą

Dalsza część artykułu pod reklamą

Miasta, które oferują studia na kierunku Geoenergetyka

Dalsza część artykułu pod reklamą

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • Kampus Uczelni, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • ul. Rzemieślnicza 5 , 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • ul. Okólnik 2, 00–368 Warszawa Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
  • Kampus Uczelni, Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
  • ul. Gagarina 11 w Toruniu https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJpcG_olI0A0cR17wMAwJ6-kM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/83981-umk-torun.jpg Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Kampus Uczelni, Gdańsk https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ59rddi91_UYRR24GpckoQU0 Uniwersytet Gdański

Komentarze (0)