Inżynieria ruchu drogowego – studia podyplomowe
Dla kogo ten kierunek
Studia na kierunku inżynieria ruchu drogowego - studia podyplomowe |
Rok akademicki |
2025/2026 |
Forma studiów |
zjazdy |
Poziom studiów |
studia podyplomowe |
Uczelnie
Studia na kierunku inżynieria ruchu drogowego - studia podyplomowe możesz podjąć na | inżynieria ruchu drogowego - studia podyplomowe - uczelnie >
Ukończyłeś studia z zakresu transportu? Chciałbyś podnieść poziom swoich zawodowych kompetencji? A może chcesz poznać najnowsze techniki związane z badaniem i sterowaniem ruchem drogowym? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to tematyka studiów podyplomowych na kierunku Inżynieria ruchu drogowego powinna Cię zainteresować. Przeczytaj poniższy opis, by uzyskać bardziej szczegółowe informacje!
Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się uczęszczając na zajęcia w ramach podyplomowych studiów na kierunku Inżynieria ruchu drogowego? Jako student będziesz miał okazję nauczyć się projektować różnorodne rozwiązania drogowe, uwzględniając jednocześnie ich wpływ na otaczające środowisko.
W związku z tym, dowiesz się jak identyfikować czynniki zagrażające oraz w jaki sposób oceniać poziom hałasu. Oprócz tego zostaną zaprezentowane inteligentne systemy projektowane oraz zapoznasz się z najważniejszymi aspektami dotyczącymi projektowania sygnalizacji świetlnej. Po ukończeniu studiów, kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu drogowego nie będą dla Ciebie obce, ponieważ na zajęciach zostanie przedstawiony szereg czynników, które pomagają utrzymać je na wysokim poziomie.
Co jeszcze? Możesz spodziewać się także przedmiotów koncentrujących się na przeprowadzaniu analiz dotyczących przepustowości dróg, natężenia ruchu czy jego prognozowania na podstawie otrzymanych danych.
Praca po studiach
Jak sam widzisz, program studiów jest nastawiony na przekazanie uczestnikom podyplomowych studiów konkretnych informacji, które z powodzeniem mogą być wykorzystane w pracy w przedsiębiorstwach budowlanych czy biurach projektowych.
Nie powinieneś mieć także trudności z podjęciem zatrudnienia w instytucjach administracji publicznej oraz samorządowej. Nie da się ukryć, że nowe kompetencje mogą Ci pomóc w wykonywaniu codziennych zadań, dlatego też nie pomijaj tej propozycji kształcenia, jeśli zadecydujesz, że nadszedł czas na zdobycie kolejnych umiejętności!