1. Typ i tryb studiów
Kierunek biogospodarka można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym.
Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół nauk biologicznych, ścisłych i technicznych, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z powyższych obszarów tematycznych.
Studia na kierunku biogospodarka możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Studenci, którzy aplikują na kierunek biogospodarka zdobędą wszechstronną i specjalistyczną wiedzą z zakresu biologii, biotechnologii czy inżynierii środowiska. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi:
-
biologia sanitarna
-
towaroznawstwo i ocena jakości surowców i produktów gotowych
-
ekonomika firm agrobiznesu
-
ekotoksykologia
Podczas studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich zainteresowań naukowych oraz planów zawodowych. Aktualną ofertę bloków specjalnościowych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na kierunku biogospodarka wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim, nauczysz się projektowania procesów i urządzeń stosowanych na co dzień w biogospodarce.
Ponadto, dowiesz się w jaki sposób przetwarzać odnawialne zasoby naturalne i ponownie wykorzystywać je w wybranych dziedzinach przemysłu. Studenci rozwiną także swoje kompetencje z obszaru zarządzania procesami produkcyjnymi.
4. Dla kogo ten kierunek
Lubisz zdobywać wiedzę z różnych dziedzin nauk? Chciałbyś w przyszłości zająć się pracą naukowo-badawczą? A może interesujesz się naukami ścisłymi i właśnie z nimi wiążesz swoją przyszłość? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na pytania i nie masz pomysłu jakie studia wybrać, to z pomocą przychodzi Ci nowy, interdyscyplinarny kierunek Biogospodarka.
Jest to połączenie wiedzy z takich nauk jak biologia, chemia, fizyka, ekonomia i matematyka. Zatem zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę ten kierunek studiów przy podejmowaniu decyzji odnośnie swojej przyszłości!
5. Gdzie studiować biogospodarkę
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek biogospodarka: