1. Typ i tryb studiów
Kierunek rewitalizacja terenów zdegradowanych jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Studia na kierunku Rewitalizacja terenów zdegradowanych możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk przyrodniczych.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku rewitalizacja terenów zdegradowanych zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, ścisłych, architektonicznych oraz technicznych. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek dowiedzą się więcej na temat ekonomii, finansów oraz budownictwa. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych zajęć odpowiadających powyższej tematyce. Oto wybrane z nich:
-
Instalacje i infrastruktura techniczna
-
Likwidacja kopalń a rewitalizacja
-
Ocena oddziaływania na środowisko
-
Podstawy kosztorysowania
3. Nabywane umiejętności
Absolwenci kierunku rewitalizacja terenów zdegradowanych będą posiadać szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.
W ramach licznych warsztatów realizowanych na studiach będziesz miał okazję nauczyć się dokonywania oceny stopnia degradacji środowiska naturalnego, za pomocą specjalistycznej aparatury chemicznej.
Ponadto dowiesz się, w jaki sposósb wykonać analizę finansową danej inwestycji. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, realizowane w wyznaczonym do tego miejscu pracy.
4. Dla kogo ten kierunek
Zjawisko degradacji jako procesu, który poprzez pogorszenie właściwości fizycznych, prowadzi do nieuchronnego obumierania dotkniętych tym zjawiskiem elementów przyrody jest widoczny gołym okiem w wielu miejscach ze szczególnym uwzględnieniem wsi, gdzie liczne lasy i pola uprawne zostają zniszczone w celu przekształcenia ich na działki mieszkalne.
Postęp cywilizacyjny i urbanizacja skłaniają coraz więcej jednostek do ucieczki przed zgiełkiem na względnie „dzikie” i niedotknięte ludzką ręką tereny, co paradoksalnie powoduje ich niszczenie i implikuje wzrost prawdopodobieństwa, że ów wiejski teren za kilka lat będzie kolejnym miastem.
Taka pułapka błędnego koła niesie za sobą konieczność wykształcenia ludzi, którzy zadbają o wskrzeszanie obumarłych części środowiska, aby przyroda miała cień szansy na dalsze istnienie – dlatego też powstały studia na kierunku rewitalizacja terenów zdegradowanych.
Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś co do przyszłych studiów, a uwielbiasz przyrodę i chciałbyś, aby mogła dalej w miarę poprawnie funkcjonować, to studia na kierunku rewitalizacja terenów zdegradowanych mogą okazać się świetnym wyborem!
5. Gdzie studiować Rewitalizację terenów zdegradowanych
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Rewitalizacja terenów zdegradowanych: