Energetyka cieplna – studia podyplomowe
Dla kogo ten kierunek
Studia na kierunku energetyka cieplna - studia podyplomowe |
Rok akademicki |
2025/2026 |
Forma studiów |
zjazdy |
Poziom studiów |
studia podyplomowe |
Uczelnie
Studia na kierunku energetyka cieplna - studia podyplomowe możesz podjąć na | energetyka cieplna - studia podyplomowe - uczelnie >
Regulacje prawne dotyczące sektora energetycznego cały czas się zmieniają. Powstają nowe technologie mające nie tylko zadbać o bezpieczeństwo energetyczne, ale są również nieszkodliwe dla środowiska lub minimalizują negatywny wpływ. Biorąc pod uwagę zmiany jakie zachodzą w tym sektorze, wydaje się być rozsądne uaktualnienie wiedzy z tej dziedziny.
Jeżeli uważasz, że warto poświęcić swój czas na zdobycie dodatkowych umiejętności to być może zainteresuje Cię poniższa propozycja studiów podyplomowych na kierunku Energetyka cieplna!
Program studiów i przedmioty
Czas trwania nauki obejmuje dwa semestry, w trakcie których uzupełnisz już posiadaną wiedzę, jak również zdobędziesz specjalistyczne wiadomości dotyczące energetyki cieplnej. Jakie dokładnie zagadnienia obejmuje program studiów? W ramach zajęć zostaną przedstawione tematy związane z konstrukcją maszyn energetycznych oraz prawidłowego ich użytkowania.
Oprócz tego poznasz systemy wentylacyjne, klimatyzacyjne oraz grzewcze, jak również sieci cieplne i alternatywne źródła energii. Podejmując naukę na kierunku Energetyka cieplna, uzyskasz niezbędne wiedzę dotyczącą mechanizmów funkcjonowania rynku energii oraz nowoczesnych technologii, które są wykorzystywane zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Program studiów obejmuje wiele specjalistycznych przedmiotów, dzięki czemu będziesz miał szansę poszerzyć swoje kwalifikacje i stać się pożądanym specjalistą na rynku pracy!
Praca po studiach
Jeśli zawodowo nie jesteś związany z branżą energetyczną, a planujesz zmienić swoje dotychczasowe zajęcie, to podpowiemy Ci, że kończąc studia podyplomowe na kierunku Energetyka cieplna będziesz mógł podjąć pracę w zakładach przemysłowych lub energetycznych. Inną możliwością, ale nie ostatnią, jest znalezienie zatrudnienia w biurach, zajmujących się tworzeniem m.in. maszyn energetycznych.
Jeśli chciałbyś podnieść poziom swoich kompetencji, uzupełnić wiedzę o najnowsze osiągnięcia technologiczne lub zdobyć wykształcenie w nowej dla siebie dziedzinie, zdecydowanie wybierz studia podyplomowe na kierunku Energetyka cieplna!