1. Typ i tryb studiów
Kierunek publikowanie współczesne realizuje program z zakresu nauk ekonomicznych i humanistycznych dlatego też po jego ukończeniu zdobędziesz kompleksowe wykształcenie związane z tym obszarem tematycznym.
Powyższy kierunek można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać opcję dopasowaną do swoich potrzeb i planów. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast studia niestacjonarne realizują zjazdy w wybranej weekendy semestru.
Studia na kierunku Publikowanie współczesne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku publikowanie współczesne: podstawy typografii, pismo tradycja i współczesność, problemy badawcze edytorstwa bibliograficznego, estetyka książki i pracy, aspekty prawne działalności wydawniczej.
Studenci, którzy aplikują na kierunek publikowanie współczesne będą mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę z obszaru dziennikarstwa oraz szeroko pojętych nauk humanistycznych i ekonomicznych. W planie znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższymi zagadnieniami, między innymi:
-
Źródła informacji w pracy wydawniczej
-
Podstawy organizacji i zarządzania
-
Pismo tradycja i współczesność
-
Problemy badawcze edytorstwa bibliologicznego
Jako student dowiesz się więcej na temat współczesnego rynku wydawniczego i nowoczesnych technologii informatycznych, stosowanych na co dzień w branży wydawniczej. Ponadto, będziesz miał okazję poznać specyfikę funkcjonowania nowych mediów i ich miejsca we współczesnym społeczeństwie.
3. Nabywane umiejętności
Kierunek publikowanie współczesne ma w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu będziesz miał możliwość zdobycia istotnych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim, skupisz się na rozwijaniu swoich kompetencji wydawniczych i tym samym nauczysz się redagowania, korekty czy projektowania określonej pozycji książkowej.
Ponadto, zyskasz zdolności z obszaru zarządzania oraz poznasz nowoczesne techniki marketingowe, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Program nauczania zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, na którym poznasz specjalistyczną terminologię branżową.
4. Dla kogo ten kierunek
Publikowanie współczesne to niezwykle nowoczesny i innowacyjny kierunek studiów pierwszego stopnia. Jego program jest nijako odpowiedzią na potrzeby dynamicznego i prężnie zmieniającego się rynku wydawniczego.
Współcześnie, w dobie rozwoju nowoczesnych technologii informatycznych oraz zwiększenia się popularności nowych mediów, w branży tej zaszły bardzo duże zmiany, które całkowicie wpłynęły na postrzeganie tej dyscypliny.
W związku z tego typu tendencjami, pojawiło się zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w meandrach i zawiłościach rynku wydawniczego.
Jeżeli więc jesteś osobą o licznych zainteresowaniach z zakresu nauk humanistycznych, doskonale orientujesz się dokonaniach współczesnej kultury i literatury oraz chciałbyś związać z nią swoją przyszłość zawodową, to powinieneś wziąć udział w rekrutacji na ten kierunek!
5. Gdzie studiować Publikowanie współczesne
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Publikowanie współczesne: