Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne powstały jako odpowiedź na potrzeby współczesnego świata i dzisiejszego rynku pracy, na którym cenieni są kandydaci o możliwie jak najbardziej wszechstronnym wykształceniu z zakresu różnorodnych dziedzin. Ich nowatorski program skierowany jest do osób o licznych zainteresowaniach, które chciałyby kształcić się w kilku kierunkach jednocześnie i tym samym zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną i perspektywiczną pracę.
Studenci, którzy zdecydują się na studiowanie w ramach Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych, wybierają jeden wiodący kierunek i dodatkowo mogą uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach z innych dziedzin. To sprawia, że absolwenci posiadają wykształcenie kierunkowe uzupełnione o wiedzę z innych obszarów. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną o szerokich zainteresowaniach naukowych, to studia te będą dla Ciebie najlepszym z możliwych wyborów!
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne?
Zakres wiedzy i kwalifikacje, jakie zdobędziesz podczas Międzyobszarowych indywidualnych studiów humanistyczno-społecznych są zależne od tego, na jaki kierunek kształcenia się zdecydujesz. Będziesz mógł dokonać wyboru pomiędzy wszystkimi, dostępnymi w ofercie uczelni, studiami, odbywającymi się na Wydziałach: Filologicznym, Filozoficzno-Historycznym, Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, Nauk Geograficznych oraz Ekonomiczno-Socjalnym.
Co więcej, nie będziesz musiał ograniczać się do jednego kierunku. Jako student zdobędziesz wykształcenie z zakresu dwóch, nawet odrębnych dyscyplin, na przykład z filologi polskiej i geografii . Ponadto, dostaniesz szansę uczestnictwa we wszystkich zajęciach i wykładach z tematyki jaka Cię interesuje i w kierunku, której chciałbyś się dalej rozwijać.
Oprócz wiedzy kierunkowej, zyskasz także niezwykle cenne kompetencje pracy zespołowej, działania pod presją czasu czy zasad poprawnej i skutecznej komunikacji. Zdobyte umiejętności z tego zakresu z pewnością zaprocentują w twoim przyszłym życiu zawodowym.
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tych niezwykle innowacyjnych i prestiżowych Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych będziesz miał gruntowne i wszechstronne wykształcenie z wiodącego, wybranego przez siebie kierunku studiów. Ponadto zyskasz kwalifikacje z innych, dodatkowych dziedzin, z którymi będziesz miał okazję zaznajomić się podczas dodatkowych zajęć i wykładów uczelnianych.
Dzięki temu, osoby które zdecydują się na naukę w tym nowoczesnym trybie są kompleksowo przeszkolone w zakresie wielu obszarów wiedzy. To umożliwia im podjęcie pracy na wielu różnorodnych stanowiskach pracy w prężnie rozwijających się branżach. Dodatkowe umiejętności zdobyte podczas współpracy z licznymi przedsiębiorstwami, administracją publiczną i samorządową, oraz przedstawicielami kultury sprawiają, że studenci doskonale odnajdują się na rynku pracy. Dodatkowo, po ukończeniu studiów licencjackich, możesz kontynuować naukę na studiach drugiego i trzeciego stopnia, zdobyć nowe perspektywy zawodowe, a nawet rozpocząć działalność naukową.
W procesie rekrutacji na Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne, oprócz wyników z egzaminu maturalnego, brany jest pod uwagę efekt końcowy rozmowy kwalifikacyjnej na wybrany przez Ciebie temat. W przypadku studiów drugiego stopnia, kandydaci muszą dodatkowo legitymować się dyplomem ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich.
Wymagane przedmioty: 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne - jakie przedmioty zdawać na maturze
Podczas rekrutacji na kierunek międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne na większości
uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia
wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne na poszczególnych uczelniach
Wymagane przedmioty: 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
nawet rozpocząć działalność naukową. WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE
wiedza z zakresu wybranego przez Ciebie kierunku studiów
dodatkowa wiedza z zajęć i wykładów fakultatywnych
umiejętność pracy w grupie
umiejętność współpracy z różnymi przedsiębiorstwami, firmami i instytucjami
umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy
znajomość języka obcego
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak wyglądają studia na kierunku międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne?
1. Typ i tryb studiów
Osoby, które aplikują na kierunek międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne.
Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, a nauka jest w pełni darmowa. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.
2. Program studiów i przedmioty
W czasie studiów na kierunku międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk filologicznych, dziennikarskich, prawniczych czy społecznych. W toku nauki będziesz uczęszczał na wiele ciekawych i rozwijających zajęć powiązanych z powyższą tematyką. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:
Semiotyka cyfrowej informacji
Wstęp do badań interdyscyplinarnych
Forum dyskusji interdyscyplinarnej
3. Nabywane umiejętności
Jako student powyższego kierunku rozwiniesz szereg cennych umiejętności praktycznych. Zdobyte kompetencje będą się różnić w zależności od wybranej ścieżki kształcenia. W ramach studiów rozwiniesz swoje zdolności językowe oraz nauczysz się analizować wybrane zjawiska społeczne i kulturowe. Studenci poznają także regulacje różnych dziedzin prawa i ich zastosowania w praktyce. Wybierając kierunek społeczny, zdobędziesz umiejętności z zakresu pedagogiki, dydaktyki czy psychologii.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?
Studia pierwszego stopnia na kierunku międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra. Kierunku takie jak prawo czy teologia zrealizujesz w ramach jednolitych studiów magisterskich.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE:
prywatne firmy
korporacje
administracja publiczna
kariera naukowa
kariera międzynarodowa
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Kampus Uczelni, Wrocławhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1ghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpgWyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
ul. Rzemieślnicza 5 ,
81-855 Sopothttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCszahttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpgSopocka Akademia Nauk Stosowanych
Kampus Uczelni, Łódźhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpgAkademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
ul. Gagarina 11 w Toruniuhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJpcG_olI0A0cR17wMAwJ6-kMhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/83981-umk-torun.jpgUniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu