Jeśli zamierzasz studiować polityki miejskie i doradztwo publiczne, powinieneś interesować się naukami społecznymi i humanistycznymi, a także ich zastosowaniem w dyscyplinach związanych z polityką, prawem i administracją. Studenci będą mieli szansę interpretować zjawiska społeczne i polityczne, a także nauczą się komunikować ze swoim otoczeniem.
Powinieneś/powinnaś wykazywać chęć do nauki odnoszącej się do różnych rodzajów struktur i instytucji społecznych, a także analizowania procesów i zjawisk społecznych. Wykształcisz umiejętność obserwowania, diagnozowania oraz racjonalnego i krytycznego oceniania uwarunkowań, jak i przebiegu procesów i zjawisk społecznych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Polityki miejskie i doradztwo publiczne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia w zakresie polityk miejskich i doradztwa publicznego są nowoczesną odpowiedzią na oczekiwania współczesnych pracodawców. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu polityki, socjologii i polityk publicznych, a także uczęszczają na praktyczne zajęcia sprowadzające się do projektowania i analizy polityk publicznych z uwzględnieniem polityki miejskiej, a także do propagowania i wdrażania działań prospołecznych.
Nauczysz się formułować politykę i inicjatywy na rzecz obszarów miejskich i metropolitalnych. Program kształcenia ma charakter interdyscyplinarny i umożliwi Ci zgłębianie treści związanych z polityką miejską, regionalną, publiczną.