1. Typ i tryb studiów
Kognitywistyka komunikacji to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.
Studia na kierunku kognitywistyka komunikacji możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół zagadnień związanych z naukami humanistycznymi.
2. Program studiów i przedmioty
W czasie studiów na powyższym kierunku rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu językoznawstwa, antropologii oraz szeroko rozumianych nauk społecznych. Jako student będziesz miał dostęp do bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
-
Wprowadzenie do kulturoznawstwa
-
Psychologia poznawcza
-
Filozofia umysłu
Studenci dokonają także wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań naukowych. Aktualną ofertę modułów specjalizacyjnych znajdziesz na stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Osoby, które aplikują na kierunek kognitywistyka komunikacji, zdobędą szereg cennych umiejętności praktycznych z zakresu różnorodnych dziedzin. Przede wszystkim nauczysz się podstawowych zasad komunikacji oraz formułowania logicznych wypowiedzi ustnych i pisemnych.
Studenci poznają także zaawansowane narzędzia i programy informatyczne, które usprawnią twoją codzienną pracę zawodową. W czasie licznych warsztatów dowiesz się także, w jaki sposób projektować wybrane strategie komunikacyjne.
4. Dla kogo ten kierunek
Nauka jaką jest kognitywistyka zajmuje się wiedzą o poznawczej i komunikacyjnej aktywności człowieka. Jest to stosunkowa nowa dziedzina, ukształtowana w połowie XX wieku, najszybciej rozwijająca się w Stanach Zjednoczonych.
Łączy ona wiele nauk, głównie z zakresu psychologii, neurobiologii czy sztucznej inteligencji. Ze względu na coraz szersze zainteresowanie tą nauką Kognitywistyka komunikacji może być świetnym kierunkiem dla osób, których ciekawi percepcja, rozumowanie oraz pamięć człowieka oraz wpływ tych aspektów na społeczeństwo.
5. Gdzie studiować kognitywistykę komunikacji
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek kognitywistyka komunikacji: