Kierunki studiów, do których zalicza się dyplomację publiczną obejmują przedmioty związane z ekonomią międzynarodową i globalizacją. Dotyczą one teorii handlu międzynarodowego, globalizacji gospodarczej, międzynarodowych finansów publicznych czy ekonomicznych aspektów współpracy międzynarodowej.
Studenci poznają podstawy prawa międzynarodowego, w tym prawo humanitarne, ochrony środowiska, morskie czy normy dotyczące praw człowieka. Uczą się także technik komunikacji międzynarodowej, public relations czy zarządzania wizerunkiem.
Ważnym aspektem programu są seminaria tematyczne, projekty badawcze oraz praktyki zawodowe w ambasadach. Dzięki nim studenci zdobywają praktyczne doświadczenie i umiejętności wymagane na rynku pracy.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku dyplomacja publiczna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Absolwenci potrafią efektywnie komunikować się na arenie międzynarodowej, zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej. Uczą się tworzenia raportów, analiz, przemówień dyplomatycznych oraz publicznych.
Mają zdolność prowadzenia skutecznych negocjacji w różnych kontekstach międzynarodowych, z uwzględnieniem różnic kulturowych, politycznych i ekonomicznych. Znają strategie negocjacyjne oraz techniki mediacji.
Potrafią szybko reagować i zarządzać sytuacjami kryzysowymi na arenie międzynarodowej. Uczą się analizować sytuacje, podejmować decyzje w warunkach presji. Znają narzędzia i techniki stosowane w dyplomacji publicznej, czyli działaniach promujących interesy państwa, organizacji międzynarodowych instytucji na zewnątrz.