1. Typ i tryb studiów
Kierunek europeistyka - integracja europejska jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Studia na kierunku Europeistyka - integracja europejska możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami humanistycznymi i społecznymi.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku europeistyka - integracja europejska: socjologia ogólna, współczesne systemy polityczne, historia społeczna Europy, nauka o państwie i polityce, podstawy wiedzy o prawie.
Jako student kierunku europeistyka - integracja europejska będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę na temat polityki, ekonomii i gospodarki państw europejskich. Ponadto dowiesz się więcej o rachunkowości i szeroko pojętych finansach.
W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:
-
Międzynarodowe stosunki gospodarcze
-
Procesy integracyjne w Europie
-
Rynek wewnętrzny UE
Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalnościowych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Studia na kierunku europeistyka - integracja europejska będą miały wymiar praktyczny. Jako student nauczysz się zarządzania finansami i funduszami europejskimi. Ponadto dowiesz się w jaki sposób analizować wybrane zjawiska i sytuacje gospodarcze i ekonomiczne.
Studenci rozwiną także kompetencje językowe, dzięki czemu zwiększą się ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie zawodowe.
4. Dla kogo ten kierunek
Europeistyka - integracja europejska to studia, które powstały, jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata i nowej rzeczywistości. Współcześnie, współpraca międzynarodowa, wieloaspektowe relacje z innymi państwami europejskimi czy wyjazdy zagraniczne stały się normalnym, codziennym zjawiskiem.
Jako że Polska z roku na rok coraz bardziej otwiera się na rynek europejski, wzrasta także zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w sytuacji politycznej, gospodarczej czy kulturowej wybranych państw europejskich oraz specyfice ich relacji z naszym krajem.
Te niezwykle innowacyjne i perspektywiczne studia umożliwiają wzbogacenie swojej wiedzy o tego typu elementy oraz zdobycie szansy na atrakcyjną i rozwijającą prace, zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy. Jeżeli więc jesteś osobą o wielopłaszczyznowych zainteresowaniach i sprecyzowanych planach zawodowych, to weź udział w rekrutacji.
5. Gdzie studiować Europeistykę - integrację europejską
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Europeistyka - integracja europejska: