ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ

ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ

Uczelnie

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Gotowe

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania?

Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne). Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
    Miejscowość
      Status uczelni
      Typ uczelni
        Więcej filtrów
        Poziom studiów
          Forma studiów
            Czas trwania

              Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

              Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

              Gotowe

              Wyróżniony

              Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.

              ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ studia - kierunek studiów

              Studia na kierunku animacja pamięci społecznej to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

              Opis kierunku

              Animacja pamięci społecznej to szczególny kierunek o charakterze uzupełniającym, który dedykowany jest historykom, dziennikarzom, literaturoznawcom, pedagogom czy filozofom. W trakcie kształcenia wyższego poszerzą oni swoją wiedzę historyczną i nauczą się, jak wykorzystywać jej potencjał w domenie publicznej. Studia nauczą więc, jak efektywnie popularyzować wiedzę historyczną i opowiadać o niej różnym grupom społecznym.

               

              Praca po studiach

              Po zakończeniu kształcenia wyższego na tym kierunku można rozwijać się zawodowo w różnorodnych instytucjach kultury – muzeach czy galeriach sztuki i tam zajmować się prowadzeniem działalności edukacyjnej poprzez organizację rozwijających spotkań czy prelekcji i wykładów. Ciekawą drogą rozwoju będzie również praca w sektorze turystyczno-rekreacyjnym.

               

              JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

              Aby zostać studentem kierunku animacja pamięci społecznej musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia.

              ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ - zasady rekrutacji

              • Terminy rekrutacji

              • Czas trwania

              • Przedmioty maturalne

              • Limity

              • Progi

              Dalsza część artykułu pod reklamą

              WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ:

              Czego nauczysz się na kierunku animacja pamięci społecznej?
              Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin nauk humanistycznych. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru pedagogiki, nauk społecznych i literaturoznawstwa. Jednak największy nacisk będzie kładziony na naukę historii, która w toku studiów jest przedmiotem wiodącym.
              Program kursu zakłada szkolenie pedagogiczno-psychologiczne, które umożliwi Ci na przekazywanie wiedzy innym ludziom. Co więcej, zapoznasz się z rynkiem nowoczesnych technologii i nowych mediów oraz dowiesz się, w jaki sposób wykorzystywać je podczas pracy zawodowej. Jest to prężnie rozwijająca się dyscyplina i w dzisiejszych czasach jej znajomość jest konieczna, aby skutecznie i efektywnie zajmować się popularyzowaniem i upowszechnianiem wiedzy.

              Znajomość teorii będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie instytucji. Przez okres czterech tygodni rozwiniesz swoje pasje i kompetencje oraz zdobędziesz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentują w twojej karierze zawodowej. Dodatkowo, rozwiniesz swoje kompetencje językowe na lektoracie z wybranego języka obcego.

               

              Absolwent powinien posiadać:

              • wiedzę z zakresu historii
              • wiedzę pedagogiczna
              • wiedzę z zakresu innych nauk humanistycznych
              • znajomość języka obcego na poziomie B2
              • znajomość najnowszych technologii informatycznych
              • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej

              Dalsza część artykułu pod reklamą

              Jak wyglądają studia na kierunku animacja pamięci społecznej?

               

              1. Typ i tryb studiów

              Program nauczania na kierunku animacja pamięci społecznej będzie oscylował wokół kwestii związanych z naukami społecznymi, historycznymi i humanistycznymi, dzięki czemu otrzymasz wszechstronne wykształcenie z obszaru powyższych dyscyplin.

               

              Studia na kierunku animacja pamięci społecznej możemy podzielić na:

              1. Poziom:

               

              2. Forma:

               

              Powyższe studia można realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych.

               

              2. Program studiów i przedmioty

              Studenci, którzy aplikują na kierunek animacja pamięci społecznej będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty rozwijających zajęć i wykładów, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

               

              • dziedziny historii publicznej
              • mity i stereotypy w historii
              • teorie pamięci społecznej
              • historia życia codziennego

               

              W czasie studiów, skupisz się przede wszystkim na rozwijaniu swojej wiedzy historycznej, od czasów starożytnych aż do współczesności. Ponadto, dowiesz się więcej na temat dawnej polskiej, jak i międzynarodowej polityki oraz gospodarki.

               

              3. Nabywane umiejętności

              Jako student kierunek animacja pamięci społecznej wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych. W czasie warsztatów nauczysz się zarządzania archiwami społecznymi i zasobami historii cyfrowej.

              Co więcej, dowiesz się w jaki sposób gromadzić i popularyzować wiedzę historyczną w przestrzeni publicznej. W tym celu rozwiniesz także kompetencje z obszaru dydaktyki i pedagogiki. Integralną część studiów będą stanowić praktyki dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

               

              4. Dla kogo ten kierunek

              Od zawsze interesowała Cię historia i dzieje twojego kraju i regionu? Chciałbyś dzielić się swoją pasją z innymi oraz zająć się promowaniem wiedzy historycznej za pomocą nowych mediów lub innych nośników informacji? Nic prostszego! Wystarczy, że zdecydujesz się podjąć studia na kierunku animacja pamięci społecznej.Te humanistyczne studia skierowane są do wszystkich tych, którzy w przyszłości chcieliby zająć się sferą historii publicznej oraz wszystkich aspektów z nią związanych.
              Ich interdyscyplinarny charakter sprawi, że zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu wielu dziedzin naukowych i pogłębisz swoje zainteresowania i zyskasz praktyczne kompetencje, które są niezbędne do podjęcia ciekawej i przyszłościowej pracy zawodowej. Jeżeli więc ten opis idealnie oddaje twoje potrzeby to powinieneś wybrać ten kierunek!

              Dalsza część artykułu pod reklamą

              Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

              Studia na kierunku animacja pamięci społecznej 2 lata (studia II stopnia).

              Kierunek animacja pamięci społecznej można realizować tylko na drugim stopniu. W tym przypadku na naukę poświęcisz dwa lata. Czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł magistra.

              Dalsza część artykułu pod reklamą

              JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ:

              Jaka praca po tym kierunku?
              Po ukończeniu studiów na kierunku animacja pamięci społecznej będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu wielu dziedzin humanistycznych. Zdobyte kwalifikacje z obszaru nauk społecznych, historii czy literaturoznawstwa umożliwią Ci podjęcie pracy w licznych instytucjach i przedsiębiorstwach, zajmujących się szeoko rozumianą historią i kulturą.
              Z powodzeniem znajdziesz zatrudniuenie w branży kulturalnej. Dzięki uzyskanym kompetencjom zyskasz szansę zatrudnienia w muzeach, galeriach sztuki czy bibliotekach.Szkolenie pedagogiczno-psychologiczne sprawi, że idealnie odnadziesz się na stanowisku nauczyciela lub animatora. Jako absolwent, będziesz miał umiejętności z zakresu działań oscylujących wokół archiwizacji i przechowywania dokumentów, co umożliwi Ci znalezienie pracy w archiwach prywatnych i społecznych oraz jako specjalista do spraw zarządzania archiwami cyfrowymi.
              Ponadto, zatrudnią Cię specjalistyczne wydawnictwa i redakcje czasopism. Znajomość języka na poziomie B2 otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej, także poza granicami kraju. Co więcej, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia i zdobywać dalsze wykształcenie.
               
              Absolwent kierunku znajdzie zatrudnienie w/jako:
              • instytucjach kulturalnych
              • mediach
              • bibliotekach
              • muzeach
              • galeriach sztuki
              • redakcjach czasopism
              • nauczyciel
              • animator
              • wydawnictwach
              • instytucjach promujące wiedzę historyczną
              • archiwach
              • branży turystycznej

              Dalsza część artykułu pod reklamą

              Zobacz inne kierunki humanistyczne

              Filtrowanie
              Województwo
                Poziom studiów

                Dalsza część artykułu pod reklamą

                Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

                Filtrowanie
                Województwo
                  Poziom studiów

                  Dalsza część artykułu pod reklamą

                  Miasta, które oferują studia na kierunku ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ

                  Dalsza część artykułu pod reklamą

                  Teraz najważniejsze

                  kalkulator maturalny

                  matura 2025

                  arkusze maturalne

                  wyniki matur 2024

                  rekrutacja na studia

                  studia

                  kierunki studiów

                  studia podyplomowe

                   

                  Ciekawe

                   


                  gdzie studiować

                   

                   

                  Nadchodzące wydarzenia

                  • Kampus Uczelni, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
                  • ul. Rzemieślnicza 5 , 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
                  • ul. Okólnik 2, 00–368 Warszawa Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
                  • Kampus Uczelni, Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
                  • ul. Gagarina 11 w Toruniu https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJpcG_olI0A0cR17wMAwJ6-kM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/83981-umk-torun.jpg Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
                  • Kampus Uczelni, Gdańsk https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ59rddi91_UYRR24GpckoQU0 Uniwersytet Gdański

                  Komentarze (0)