Media i cywilizacja studia – kierunek studiów
Studia na kierunku Media i cywilizacja to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.
Studia na kierunku media i cywilizacja |
Rok akademicki |
2023/2024 |
Forma studiów |
stacjonarne |
Poziom studiów |
studia I stopnia |
Czas trwania |
3 lata (studia I stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku media i cywilizacja możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | media i cywilizacja - uczelnie >
Opis kierunku
Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.
Media i cywilizacja to kierunek, który funkcjonuje w przestrzeni nauki o komunikacji społecznej i mediach, a także historii. Studia oferują pozyskanie wiedzy stanowiącej połączenie różnych zagadnień, które dotyczą przede wszystkim współczesnych mediów. Nabywana w toku studiów wiedza prowadzi do zrozumienia zasad i form wymiany myśli oraz informacji, z uwzględnieniem specyfiki cywilizacyjnej w wymiarze lokalnym, globalnym i indywidualnym.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku media i cywilizacja najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: historia, geografia, język polski, historia sztuki, język obcy, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Dyplom ukończenia kształcenia na kierunku Media i cywilizacja otwiera wiele możliwości zawodowych. Absolwenci mogą podjąć pracę między innymi w placówkach zajmujących się mediami i komunikacją społeczną, instytucjach zajmujących się analizą nośników komunikacji, jak również w działach promocji i marketingu firm prywatnych oraz instytucji administracji państwowej i samorządowej.
JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?
Media i cywilizacja jest kierunkiem, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Oznacza to, że aby dostać się na pierwszy rok należy pochwalić się jak najlepszymi wynikami maturalnymi.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Media i cywilizacja:
-
historia,
-
geografia,
-
historia sztuki,
-
wiedza o społeczeństwie,
-
język obcy nowożytny,
-
język polski.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MEDIA I CYWILIZACJA?
Na absolwentów studiów na kierunku Media i cywilizacja czeka przede wszystkim świat mediów, choć wiedza i umiejętności pozyskane na studiach mogą przydać się także w innych dziedzinach zawodowych.
Z dyplomem w kieszeni można znaleźć zatrudnienie między innymi w komórkach zajmujących się komunikacją z mediami i kształtowaniem wizerunku medialnego, placówkach zajmujących się mediami i komunikacją społeczną w zakresie indywidualnym i masowym, czy też działach promocji i marketingu firm prywatnych oraz instytucji administracji państwowej i samorządowej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Media i cywilizacja:
-
działy promocji i marketingu instytucji administracji państwowej i samorządowej oraz firm prywatnych,
-
agencje public relations,
-
instytucje zajmujące się analizą nośników komunikacji,
-
archiwa państwowe.