Zarządzanie kulturą i mediami
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
POKAŻ
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Studia na kierunku Zarządzanie kulturą i mediami to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia na kierunku zarządzanie kulturą i mediami | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku zarządzanie kulturą i mediami możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | zarządzanie kulturą i mediami - uczelnie >
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku zarządzanie kulturą i mediami najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, fizyka, chemia, geografia, informatyka, historia, historia muzyki, historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna, filozofia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku zarządzanie kulturą i mediami:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Studia na kierunku Zarządzanie kulturą i mediami możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Program studiów i przedmioty
Zarządzanie kulturą i mediami to kierunek interdyscyplinarny, otwierający drogę do pracy nie tylko w przestrzeni kultury i mediów, ale także w różnego typu organizacjach.
Studia skupiają się na zapoznaniu się z klasycznym obszarem nauk o zarządzaniu, a także specyfiką funkcjonowania organizacji kultury i mediów. To kierunek, którego założeniem jest dostarczenie wiedzy uniwersalnej oraz specjalistycznej.
Zarządzanie kulturą i mediami jest kierunkiem o szerokim programie kształcenia. Obejmuje on zarządzanie projektami, marketing, przedsiębiorczość, czy ekonomię, kładąc jednocześnie nacisk na poznanie zasad zarządzania organizacjami kultury, funkcjonowania mediów społecznościowych, jak również historii różnorodnych działań artystycznych.
Połączenie wielu dziedzin ma na celu wykształcenie nie tylko kadry menedżerskiej, lecz także kreatorów, opiekunów, badaczy i osób odpowiedzialnie zarządzających zasobami kultury.
Zarządzanie kulturą i mediami najczęściej występuje jako kierunek realizowany tylko na jednym stopniu studiów i zwykle w formie stacjonarnej.
Co za tym idzie, przyszli studenci muszą nastawić się na odbywanie zajęć od poniedziałku do piątku, od godzin porannych. Co warto zaznaczyć, każdy uczelnia oferujące ten kierunek może indywidualnie podchodzić do formuły kształcenia i oferować naukę w innym wymiarze.
Studia na kierunku Zarządzanie kulturą i mediami trwają 3 lata (studia I stopnia).
Jak już wspomnieliśmy Zarządzanie kulturą i mediami jest kierunkiem oferującym pozyskanie szerokiej wiedzy i różnorodnych umiejętności, które można wykorzystać w pracy zawodowej nie tylko w mediach i instytucjach kultury, ale administracji i różnego rodzaju organizacjach.
Pomimo intensywności kształcenia jest ono prowadzone zazwyczaj na studiach pierwszego stopnia, zatem nauka obejmuje sześć semestrów dając łącznie 3 lata kształcenia, zakończone napisaniem pracy licencjackiej. Ale warto dokładnie zaznajomić się z ofertami dydaktycznymi uczelni, ponieważ mogą one proponować też inne formy studiowania.
Absolwent kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia znajdzie zatrudnienie w/jako:
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Miasta, które oferują studia na kierunku Zarządzanie kulturą i mediami
Absolwent kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia znajdzie zatrudnienie w/jako: teatrach muzeach domach kultury :))
przecież to jest kierunek Zarządzanie kulturą i mediami a nie zdrowie publiczne