Zajęcia na kierunku akademia coachingu realizowane są w trybie niestacjonarnym i online w sposób synchroniczny, za pomocą platform do nauki zdalnej. Zajęcia nastawione są na trening umiejętności praktycznych, a wśród wykładowców można znaleźć m.in. specjalistów z dziedziny psychologii, coachów czy trenerów i szkoleniowców. Dzięki doświadczonej kadrze studenci mogą poznać realne problemy i rozwiązania stosowane przez praktyków.
Program studiów może być realizowany przez m.in. warsztaty, analizy materiałów wideo, case study czy burze mózgów, które przygotują studentów do samodzielnej pracy coacha czy trenera.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku akademia coachingu zespołowego i facylitacji możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku akademia coachingu zespołowego i facylitacji zdobywają szeroką wiedzę na temat funkcjonowania zespołów i grup. Uczestniczą w zajęciach pokazujących ideę coachingu oraz różnice między tutoringiem, facylitacją a coachingiem grupowym. Poznają także swoją rolę w procesie doradczym. W programie studiów mogą się znaleźć także przedmioty omawiające wizualne techniki wspomagające myślenie.
Przedmioty, które mogą być w programie kierunku akademia coachingu zespołowego i facylitacji, to np.:
-
idea pracy coachingowej i jej zastosowanie
-
umiejętności facylitacyjne coacha grupowego
-
wybrane techniki pamięciowe i ich zastosowanie w pracy coacha
-
neurobiologia w praktyce coachingowej
-
budowanie zespołów uczących się
Przyszli coache trenują także sztukę autoprezentacji i występów publicznych, a także komunikację niewerbalną. Uczą się także jak identyfikować przyczyny i rozwiązywać konflikty w zespole. Mogą także poznać metody odkrywania talentów w zespole i nauczyć się wykorzystywać mocne strony jej członków, w celu zwiększenia efektywności pracy. W innych blokach tematycznych studenci mogą także przekonać się, czym jest facylitacja i jakie są jej techniki.