Kierunki studiów obejmujące zagadnienia zarządzania w biobiznesie są interdyscyplinarne i łączą wiedzę z zakresu nauk biologicznych, technologii, biznesu oraz zarządzania. Program studiów jest zaprojektowany w taki sposób, aby przygotować studentów do pracy w rozwijającym się sektorze biobiznesu.
Studenci zapoznają się z zaawansowanymi zagadnieniami z biotechnologii i zarządzania, zarządzaniem w biznesie czy technologiami zarządzania innowacjami w biotechnologii. W programie kształcenia uwzględniono teoretyczne wykłady, w ramach których uczestnicy poznają podstawy biotechnologii, zarządzania i ekonomii.
W trakcie praktycznych zajęć z biologii molekularnej, biotechnologii i mikrobiologii, mogą z kolei zapoznać się z przydatnymi w dalszej pracy zagadnieniami. Realizowane są też projekty badawcze i wdrożeniowe, w ramach których studenci pracują nad rzeczywistymi problemami z branży biobiznesu.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zarządzanie w biobiznesie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Absolwenci potrafią pracować z danymi z eksperymentów biologicznych i biotechnologicznych. Stosują narzędzia bioinformatyczne do analizy sekwencji DNA/RNA. Mogą też prowadzić eksperymenty biologiczne, wykorzystując zaawansowany sprzęt laboratoryjny.
Samodzielnie planują, organizują i kontrolują projekty. Opracowują strategie marketingowe i biznesu, a także tworzą kampanie promocyjne i plany sprzedażowe. Znają regulacje prawne związane z biotechnologią i ochroną środowiska.
Korzystają z narzędzi statystycznych i informatycznych do analizy danych. Potrafią też identyfikować i analizować problemy biznesowe czy technologiczne. Proponują również innowacyjne rozwiązania i ich wdrażanie.