Być może tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania
Jakie dokumenty należy dostarczyć po zakwalifikowaniu się na studia stacjonarne I stopnia?+
W większości wypadków jest to świadectwo maturalne, dowód osobisty oraz podanie o przyjęcie na studia wydrukowane z systemu IRK
Gdzie mogę dostarczyć dokumenty na Uczelnię?+
Dokumenty przyjmowane są przez komisje rekrutacyjne na poszczególnych wydziałach. Adresy znajdują się na stronie rekrutacyjnej przy danym kierunku – w zakładce harmonogram pod tabelką.
Czy dokumenty muszę składać osobiście?+
Nie, dokumentów nie trzeba składać osobiście, jednak w przypadku dostarczania ich za pośrednictwem poczty lub kuriera wymagane jest notarialne poświadczenie kserokopii świadectwa dojrzałości (lub dyplomu, jeśli kandydujesz na studia II stopnia), dowodu osobistego lub paszportu. Pamiętaj, że przesyłka musi dotrzeć na uczelnię w terminie określonym w harmonogramie – decydująca jest data dostarczenia dokumentów, a nie data stempla pocztowego czy termin nadania przesyłki. W przypadku składania dokumentów za pośrednictwem osób trzecich wystarczy podpisane pełnomocnictwo, którego wzór będzie można pobrać z zakładki Dokumenty na stronie danego kierunku.
Jakie dokumenty muszą być poświadczone notarialnie?+
W przypadku kandydatów na studia I stopnia stacjonarne i jednolite magisterskie notariusz musi potwierdzić zgodność z oryginałem kserokopii dowodu osobistego (lub paszportu) oraz kserokopii świadectwa dojrzałości. Dodatkowo jeśli jesteś laureatem lub finalistą olimpiady wymagane jest także potwierdzenie kserokopii zaświadczenia o nabytych uprawnieniach zwalniających z postępowania rekrutacyjnego. Jeśli natomiast kandydujesz na studia II stopnia, to oprócz kserokopii dowodu osobistego (lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość), notariusz musi potwierdzić kserokopię dyplomu ukończenia studiów.
Czy koleżanka, przez którą chcę podać dokumenty, musi mieć do tego upoważnienie?+
Tak, każda osoba trzecia, która w Twoim imieniu będzie składać dokumenty, musi mieć podpisane przez Ciebie pełnomocnictwo, którego wzór będzie można pobrać z zakładki Dokumenty na stronie danego kierunku.
Czy kandydaci, którzy znajdują się na liście rezerwowej, też muszą składać dokumenty?+
Nie. Kandydaci, którzy po I turze rekrutacji znaleźli się na liście rezerwowej, powinni czekać na wyniki II tury naboru. Jeśli wtedy znajdą się na liście kandydatów do przyjęcia, wówczas będą zobligowani do złożenia dokumentów.
Czy koleżanka, przez którą chcę podać dokumenty, musi mieć do tego upoważnienie? +
Tak, każda osoba trzecia, która w Twoim imieniu będzie składać dokumenty, musi mieć podpisane przez Ciebie pełnomocnictwo, którego wzór będzie można pobrać z zakładki Dokumenty na stronie danego kierunku.
Dlaczego po I turze naboru w systemie IRK mam status „kandydat do przyjęcia”, jeśli moja pozycja na liście rankingowej to 351 a limit miejsc wynosił 270?+
Jeśli masz status „kandydat do przyjęcia”, to nie przejmuj się swoją pozycją na liście rankingowej i limitem miejsc. Skompletuj dokumenty i złóż je w odpowiednim czasie i miejscu na uczelni. Każdy, kto ma status „kandydat do przyjęcia”, ma zagwarantowane miejsce na uczelni, o ile złoży dokumenty.
Jakie są progi punktowe na poszczególnych kierunkach?+
Uniwersytet Wrocławski nie określa minimalnych progów punktowych. Na liście kandydatów do przyjęcia na studia znajdą się osoby, które w postępowaniu rekrutacyjnym otrzymały największą liczbę punktów. Osoby te są przyjmowane aż do wyczerpania limitu miejsc określonego na dany kierunek.
W jaki sposób można dokonać opłaty rekrutacyjnej?+
Można to zrobić na kilka sposobów. Po wygenerowaniu z systemu IRK gotowego blankietu, opłatę można uiścić np. na poczcie. Można także zrobić przelew, sprawdzając wcześniej w systemie IRK dane do przelewu.
Co wpisać w tytule przelewu?+
Nie ma to znaczenia. Numer konta, na które należy wnieść opłatę rekrutacyjną, jest indywidualnym subkontem i zawiera PESEL kandydata, dlatego wystarczy wpisać „opłata rekrutacyjna 2019”.
Czy muszę jeszcze raz wnosić opłatę rekrutacyjną za udział w II i III turze.+
Nie ma takiej potrzeby.
Czy opłatę rekrutacyjną powinienem wnieść w dniu rejestracji w systemie IRK?+
Niekoniecznie. Kandydat w systemie IRK może zarejestrować się np. w maju, a opłatę rekrutacyjną wnieść dopiero ostatniego dnia trwania rekrutacji, czyli w lipcu.
Czy przelew muszę zrobić z mojego konta, czy może go zrobić za mnie np. mama?+
Nie jest istotne, z jakiego konta zostanie zrealizowany przelew. Ważne, żeby pieniądze wpłynęły na indywidualne subkonto kandydata w określonym terminie.
W jaki sposób mogę zrezygnować ze studiów?+
W przypadku rezygnacji z podjęcia studiów złożone dokumenty wydawane są na pisemny wniosek kandydata (wzór rezygnacji z podjęcia studiów znajduje się na stronie www.rekrutacja.uni.wroc.pl po wybraniu kierunku w zakładce dokumenty) do rąk własnych, bądź upoważnionej przez niego osobie lub odesłane pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
Czy zdjęcie do legitymacji może być takie jak do dowodu osobistego?+
Zdjęcie elektroniczne powinno być aktualne, kolorowe, o rozdzielczości 400 x 500 pikseli w formacie JPG i może być takie jak do dowodu osobistego.
Czy muszę wraz z dokumentami przynosić zdjęcie w wersji papierowej?+
Ponieważ na wszystkich wydziałach indeksy są w formie elektronicznej, wystarczy że wgrasz do systemu IRK zdjęcie w wersji elektronicznej.
Здраствуйте, мне 18лет, вынуждена была переехать с Украины. Как я могу у Вас учиться. Что доя этого надо? Подскажите пожалуйста.+
Pytanie od: Мария Пономаренко
Pytanie oczekuje na odpowiedź ze strony uczelni.
do kogo zlozyc wniosek o zaswiadczenie o prawidlowym toku studiow+
Pytanie od: Lucyna Wojcicka
Pytanie oczekuje na odpowiedź ze strony uczelni.
polecam serdecznie
Świetny wybór!
świetna uczelnia w świetnym mieście. I mimo ze uniwersytet także kierunki inżynierskie, choć ja akurat jestem na fizyce informatycznej. Moja dziewczyna na germanistyce. Ogarniają online, w przeciwieństwie do Opola czy Poznania
nie ma kierunku automatyki i robotyki
Polecam fest
Barrrrrrrrdzo dobra robota cyk fuch
polecam