1. Typ i tryb studiów
Studia na kierunku finance możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Finance to kierunek, który można realizować jedynie w formie studiów stacjonarnych. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Taki tryb nauki będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i doskonaleniu swojej wiedzy.
Jeżeli zdecydujesz się na powyższe studia, zdobędziesz wszechstronne wykształcenie ekonomiczne, które otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.
2. Program studiów i przedmioty
Studenci, którzy aplikują na anglojęzyczny kierunek finance będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, finansów oraz zarządzania i marketingu.
W programie studiów na kierunku finance znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
Microeconomics
-
Financial accounting
-
Corporate finance
-
International economics
Ponadto, pogłębisz swoje zdolności matematyczne oraz dowiesz się więcej na temat mikro – i makroekonomii. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na kierunku finance, oprócz wiedzy teoretycznej, zyskasz także cenne umiejętności praktyczne. Jako student, wykształcisz zdolności z zakresu finansów i rachunkowości oraz nauczysz się przeprowadzać analizy finansowe i ekonomiczne.
Co więcej, poznasz techniki i metody stosowane w zarządzaniu sektorem finansowym przedsiębiorstwa. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, będziesz miał okazję rozwinąć swoje kompetencje językowe oraz poznać specjalistyczną terminologię branżową.
4. Gdzie studiować finance
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek finance:
5. Dla kogo ten kierunek
Czy wiesz kim jest finansista i jaką wykonuje pracę? Jaką powinien posiadać wiedzę i kompetencje? Oprócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, analityków finansowych oraz kapitalistów - ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda?
Jeżeli więc charakteryzujesz się umysłem ścisłym, pociąga Cię praca w branży finansowej oraz dobrze władasz językiem angielskim mogą zainteresować Cię studia na kierunku Finance. Jeśli interesujesz się ekonomią, tym jak funkcjonuje gospodarka, jak działają międzynarodowe rynki finansowe studia te na pewno będą dla Ciebie łatwiejsze, niż jeśli takich zainteresowań nie przejawiasz.