Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową studia - kierunek studiów
Studia na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.
Studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową |
Rok akademicki |
2023/2024 |
Forma studiów |
stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów |
studia I stopnia |
Czas trwania |
3 lata (studia I stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową - uczelnie >
Opis kierunku
Studia na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. pedagogiki, psychologii, kryminologii, socjologii i prawa.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: historia, język polski, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Studia na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako pedagodzy szkolni, w zakładach poprawczych czy placówkach wsparcia dziennego.
JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?
Rekrutacja na studia na kierunek Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową:
-
język polski,
-
WOS,
-
historia.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Pedagogikę resocjalizacyjną z interwencją kryzysową:
Studia na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową umożliwiają studentom zdobycia m.in. kompetencji diagnostycznych, społecznych i organizacyjnych w zakresie projektowania i realizacji procesu opieki, wychowania, profilaktyki i resocjalizacji oraz interwencji kryzysowej. Program studiów zakłada też, że studenci zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu np. analizy zaburzeń w funkcjonowaniu psychospołecznych osób, które podejmują ryzykowne zachowania, przestępczości czy analizy zaburzeń w funkcjonowaniu psychospołecznym.
Studenci kierunku Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową mogą także zdobyć umiejętności dotyczące np. doboru form, technik i metod oddziaływania względem osób, wobec których są wykonywane postępowania w zakresie penitencjarnym i wychowawczo-resocjalizacyjnym. Mogą też nauczyć się, jak diagnozować problemy i podejmować praktyczne działania prewencyjne i resocjalizacyjne wobec dorosłych w placówkach penitencjarnych i obszarach kurateli sądowej.
Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową: procedury w interwencji kryzysowej, metodyka pracy kuratora sądowego, interwencja kryzysowa.
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA RESOCJALIZACYJNA Z INTERWENCJĄ KRYZYSOWĄ?
Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. psychologii, pedagogiki, socjologii czy prawa oraz wiedzy, która dotyczy zachowania się i wychowania człowieka czy psychologicznych aspektów relacji interpersonalnych.
Kierunki studiów takie jak Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową umożliwiają studentom zdobycie nie tylko wiedzy, ale także umiejętności praktycznych, np. w zakresie samodzielnego konstruowania programów profilaktycznych i resocjalizacyjnych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PEDAGOGIKA RESOCJALIZACYJNA Z INTERWENCJĄ KRYZYSOWĄ
Studia na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w zakładach poprawczych, sądach, zakładach karnych i aresztach śledczych czy młodzieżowych ośrodkach wychowawczych. Mogą też znaleźć zatrudnienie w placówkach wsparcia dziennego, placówkach socjalizacyjnych czy szkołach i instytucjach samorządowych albo państwowych.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową:
-
zakłady poprawcze,
-
sądy,
-
zakłady karne,
-
areszty śledcze,
-
młodzieżowe ośrodki wychowawcze,
-
placówki wsparcia dziennego,
-
placówki socjalizacyjne,
-
szkoły,
-
pedagog szkolny,
-
instytucje samorządowe albo państwowe.