Studia na kierunku Logopedia z komunikacją alternatywną to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku.
Studia na kierunku logopedia z komunikacją alternatywną - studia podyplomowe | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | zjazdy |
Poziom studiów | studia podyplomowe |
Uczelnie
Studia na kierunku logopedia z komunikacją alternatywną - studia podyplomowe możesz podjąć na | logopedia z komunikacją alternatywną - studia podyplomowe - uczelnie >
Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.
Logopedia z komunikacją alternatywną to propozycja kształcenia podyplomowego, dzięki której można pozyskać specjalistyczną wiedzę, która stanowi podstawę do prowadzenia działań w zakresie terapii zaburzeń mowy. Studia pozwalają zapoznać się z budową i funkcjonowaniem organów mowy, korygowaniem wad wymowy oraz metodami prowadzenia zajęć logopedycznych z dziećmi i młodzieżą.
Logopedia z komunikacją alternatywną to kierunek studiów podyplomowych. Oznacza to, że adresatami tych studiów mogą być osoby, które mają za sobą już pewien etap wyższej edukacji, a zatem absolwenci studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub studiów jednolitych. Ponadto, Logopedia z komunikacją alternatywną adresowana jest do osób, które posiadają kwalifikacje do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć, a nie posiadają przygotowania w zakresie pedagogiki specjalnej bądź posiadają takie przygotowanie.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych
szczegółowe wymagania na uczelniach
Studia podyplomowe na kierunku Logopedia z komunikacją alternatywną to trzysemestralny proces kształcenia, który pozwala zapoznać się z wieloma zagadnieniami, które razem tworzą wiedzę stanowiącą solidną podstawę do pracy w roli logopedy.
Studia na kierunku Logopedia z komunikacją alternatywną możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Słuchacze studiów podyplomowych na kierunku Logopedia z komunikacją alternatywną poruszają się po zagadnieniach: diagnostyki w pedagogice specjalnej, psychologii rozwojowej i wychowawczej, dykcji i emisji głosu, fonologii i fonetyki artykulacyjnej, pedagogicznych podstaw logopedii czy profilaktyki logopedycznej.
Przykładowe przedmioty dla kierunku Logopedia z komunikacją alternatywną:
Kształcenie na kierunku Logopedia z komunikacją alternatywną realizowane jest w ciągu trzech semestrów, a zatem studia trwają 1,5 roku.
Absolwenci studiów podyplomowych na kierunku Logopedia z komunikacją alternatywną posiadają wiedzę i umiejętności, które razem stanowią przygotowanie do pracy w roli logopedy. Obowiązki zawodowe mogą wykonywać między innymi w: placówkach przedszkolnych, placówkach edukacyjnych, placówkach opiekuńczo- wychowawczych, poradniach psychologiczno- pedagogicznych czy prywatnych gabinetach logopedycznych.
Miasta, które oferują studia na kierunku LOGOPEDIA Z KOMUNIKACJĄ ALTERNATYWNĄ - STUDIA PODYPLOMOWE