Studia na kierunku arteterapia w edukacji i terapii to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.
Studia na kierunku arteterapia w edukacji i terapii - studia podyplomowe | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | zjazdy |
Poziom studiów | studia podyplomowe |
Uczelnie
Studia na kierunku arteterapia w edukacji i terapii - studia podyplomowe możesz podjąć na | arteterapia w edukacji i terapii - studia podyplomowe - uczelnie >
Studia skierowane są do szerokiego grona odbiorców, m.in. nauczycieli, wychowawców, terapeutów, a także opiekunów dzieci i dorosłych. Będą także odpowiednie dla pracowników domów kultury, bibliotekarzy i innych osób pracujących w kulturze i edukacji.
Celem studiów jest wykształcenie specjalistów o rozwiniętych kompetencjach interpersonalnych, którzy będą mogli prowadzić skuteczną terapię sztuką wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Kierunek arteterapia w edukacji i terapii zwykle jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od ukończonej specjalizacji. Przeważnie nie jest konieczne posiadanie doświadczenia ani konkretnej wiedzy. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym. Należy pamiętać, że liczba miejsc może być ograniczona, a o przyjęciu kandydata może decydować kolejność zgłoszeń. Warto więc wcześniej sprawdzić harmonogram rekrutacji i nie zwlekać z rejestracją.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Kierunek arteterapia w edukacji i terapii realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę uczelni, ale często także specjalistów posiadających doświadczenie w pracy zawodowej związanej z tematyką studiów. Wśród ekspertów można znaleźć m.in. plastyków, pedagogów, fotografów i terapeutów zajmujących się np. muzykoterapią. Studenci mogą zdobyć niezbędną wiedzę teoretyczną podczas wykładów, a umiejętności praktyczne kształcić podczas ćwiczeń i warsztatów.
Studia na kierunku arteterapia w edukacji i terapii możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studenci kierunku arteterapia w edukacji i terapii zyskują wiedzę niezbędną do prowadzenia procesu terapeutycznego u różnych grup docelowych. Mogą nauczyć się dostosowywać techniki i rodzaje wsparcia do dzieci, młodzieży, osób dorosłych i osób ze specjalnymi potrzebami. Słuchacze zwiększają swoje kompetencje artystyczne i społeczne. Uczą się tworzyć rękodzieło i przekazywać tę wiedzę innym. Często mają także okazję zapoznać się i przetestować możliwości nowoczesnych technologii i multimediów podczas zajęć. W programie mogą się znaleźć również zagadnienia związane z fototerapią, biblioterapią czy tańcem terapeutycznym.
Tematy, które mogą zostać poruszone podczas zajęć na kierunku arteterapia w edukacji i terapii to np.:
Studenci często mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach podnoszących ich kompetencje interpersonalne. Uczą się także, jak budować relacje z klientami czy grupą, z którą prowadzą arteterapię.
Studia na kierunku arteterapia w edukacji i terapii trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).
Absolwenci kierunku arteterapia w edukacji i terapii są przygotowani do indywidualnego prowadzenia sesji terapeutycznych. Mogą także rozpocząć działania w zespołach składających się wielu specjalizacji m.in. pedagogów i artystów. Mogą prowadzić zajęcia zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi i seniorami. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają także na pracę z osobami z zaburzeniami i specjalnymi potrzebami. Absolwenci mogą zostać zatrudnieni w placówkach m.in. służby zdrowia, samorządowych czy edukacyjnych. Inną możliwością jest praca w instytucjach kulturalnych np. lokalnych domach kultury i bibliotekach.
Miejsca, w których może szukać zatrudnienia absolwent kierunku arteterapia w edukacji i terapii to m.in.:
Miasta, które oferują studia na kierunku ARTETERAPIA W EDUKACJI I TERAPII - STUDIA PODYPLOMOWE