Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna studia - kierunek studiów
Studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.
Studia na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna
Rok akademicki
2025/2026
Forma studiów
stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. opieki, rozwoju i edukacji dziecka, zapewnienia dzieciom odpowiedniego wsparcia czy inicjowania współpracy między instytucjami wspomagającymi dzieci i rodziny.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy,biologia, filozofia, fizyka, chemia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, jako asystenci rodziny czy na stanowiskach związanych z pieczą zastępczą.
JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE? / WYMAGANIA REKRUTACYJNE
Rekrutacja na studia na kierunek Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna, w przypadku studiów I stopnia, wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Z kolei rekrutacja na studia II stopnia bierze pod uwagę średnią ocen ze studiów oraz ocenę na dyplomie.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna:
język polski,
język obcy,
matematyka,
biologia,
chemia,
filozofia,
fizyka,
geografia,
historia,
historia muzyki,
historia sztuki,
informatyka,
język łaciński i kultura antyczna,
WOS.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna - zasady rekrutacji
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna:
Studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. wybranych zagadnień prawa, pracy opiekuńczo-wychowawczej, pedagogiki resocjalizacyjnej, wiedzy o sztuce i kulturze czy polityki społecznej. Program studiów zakłada również, że studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi pedagogiki zdrowia, zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania czy pieczy zastępczej.
Studenci kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna mogą zdobyć wiedzę o funkcjonowaniu organizacji pozarządowych, wybranych instytucji wsparcia dziecka i rodziny oraz zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. wyzwań opieki nad seniorem, diagnostyki i poradnictwa wychowawczego czy rozwoju człowieka w cyklu życia.
Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna: gry i zabawy – metodyka, psychospołeczne aspekty niepełnosprawności, interwencja kryzysowa.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA I SZKOLNA?
Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. pedagogiki, psychologii i socjologii, a także zrozumienia istoty i specyfiki opieki i wychowania skoncentrowanych na dziecku. Program studiów zakłada również, że studenci zdobędą wiedzę o kontekstach procesów edukacyjnych.
Kierunki studiów takie jak Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna dają studentom możliwość zdobycia nie tylko wiedzy, ale i umiejętności wykorzystania jej w praktyce, poprzez realizowane w toku studiów praktyki w placówkach oświatowych i opiekuńczo-socjalnych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna możemy podzielić na:
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA I SZKOLNA?
Studia na kierunku Pedagogika trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PEDAGOGIKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA I SZKOLNA
Studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w placówkach oświatowych, placówkach wsparcia dziennego, wychowawczych i opiekuńczych czy instytucjach pieczy zastępczej, a także jako pedagogowie w szkole. Mogą także znaleźć zatrudnienie w żłobkach, jako asystenci rodziny czy pracownicy pomocy społecznej i socjalnej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna:
Kampus Uczelni, Wrocławhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1ghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpgWyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
ul. Rzemieślnicza 5 ,
81-855 Sopothttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCszahttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpgSopocka Akademia Nauk Stosowanych
Kampus Uczelni, Łódźhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpgAkademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
ul. Gagarina 11 w Toruniuhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJpcG_olI0A0cR17wMAwJ6-kMhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/83981-umk-torun.jpgUniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu