Biogospodarka rybacka

Biogospodarka rybacka

Studia na kierunku biogospodarka rybacka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Biogospodarka rybacka stopień: (II) , czas trwania: 1,5 roku ,
forma: stacjonarne

Biogospodarka rybacka – kierunek studiów

Studia na kierunku biogospodarka rybacka to studia magisterskie, których program kształcenia trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku biogospodarka rybacka
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku biogospodarka rybacka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | biogospodarka rybacka - uczelnie >

Opis kierunku

Kształcenie na tym kierunku studiów łączy wiedzę z zakresu biologii, ekologii, zarządzania zasobami rybnymi oraz technologii stosowanych w rybołówstwie. Celem tych studiów jest zrównoważony rozwój oraz efektywne wykorzystanie zasobów wodnych, aby zaspokoić rosnące potrzeby żywnościowe ludzkiej populacji, jednocześnie minimalizując negatywny wpływ na środowisko. Studenci poznają metody i technologie hodowli ryb oraz organizmów wodnych w różnych systemach. Zapoznają się też z politykami i regulacjami prawnymi dotyczącymi hodowli ryb oraz ochrony środowiska wodnego.

Praca po studiach

Studia na tym kierunku przygotowują absolwentów do pracy jako managerowie farmy rybnej lub hodowli krewetek, małży oraz innych organizmów wodnych. Mogą zajmować się codziennym zarządzaniem produkcją, zdrowiem zwierząt i optymalizacją procesów hodowlanych. Będą także świadczyć usługi doradcze dla firm zajmujących się aquakulturą w zakresie technologii hodowlanych, zarządzania farmami, analizy ryzyka zdrowotnego i zgodności z przepisami.

Wymagania rekrutacyjne

Rekrutacja na studia na tym kierunku skierowana jest do absolwentów studiów II stopnia po pokrewnej ścieżce kształcenia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Biogospodarka rybacka - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku biogospodarka rybacka?

Kierunki studiów obejmujące tematyką biogospodarki rybackiej przygotowują absolwentów do pracy w różnych obszarach związanych z hodowlą i zarządzaniem organizmami wodnymi.

Uczestnicy poznają metody hodowli ryb, krewetek, małż i innych organizmów wodnych. Uczą się systemów hodowli intensywnej, recyrkulacyjnej i ekstensywnej. Poznają też zasady diagnostyki i profilaktyki chorób ryb.

Kształcenie obejmuje też praktyki zawodowe, które umożliwiają studentom zdobycie praktycznego doświadczenia w zakresie hodowli ryb lub zarządzania zasobami wodnymi. Projekt dyplomowy zwykle wymaga przeprowadzenia własnych badań lub pracy nad konkretnym problemem w dziedzinie biogospodarki rybackiej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku biogospodarka rybacka możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci rozumieją biologiczne potrzeby i wymagania różnych gatunków ryb i organizmów wodnych, ich cykli życiowych oraz interakcji z ekosystemem wodnym. Stosują różne technologie i systemy hodowli, w tym systemy recyrkulacyjne, intensywne i ekstensywne.

Diagnozują choroby ryb, prowadzą ich profilaktykę zdrowotną i planują strategie zdrowotne w środowisku hodowlanym. Znają zasady zrównoważonego zarządzania zasobami rybnymi, polityki rybackiej i prawa rybołówstwa.

Rozumieją też zasady biotechnologii stosowanych w hodowli ryb, w tym genetyki populacyjnej, rozmnażania kontrolowanego i stosowania innowacyjnych metod w produkcji rybnej.

Ile trwają studia na kierunku biogospodarka rybacka?

Studia na kierunku biogospodarka rybacka trwają 2 lata (studia magisterskie).

Jaka praca po studiach na kierunku biogospodarka rybacka?

Absolwenci mogą pracować w roli managerów farmy rybnej, odpowiadając za codzienne zarządzanie produkcją i zdrowiem zwierząt. W konsultingu będą z kolei świadczyć usługi doradcze dla firm zajmujących się aquakulturą w zakresie technologii hodowlanych.

Odnajdą się też w agencjach rządowych lub organizacjach pozarządowych zajmujących się zarządzaniem zasobami wodnymi, ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Będą też świadczyć pracę nad ochroną gatunkową i odtwarzaniem populacji zagrożonych gatunków ryb.

W handlu i marketingu z kolei mogą promować produkty rybne, prowadzić analizę rynków zbytu i strategie marketingowe dla produktów pochodzenia akwakulaturowego.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku biogospodarka rybacka

  • hodowla ryb i zarządzanie farmami rybnymi,
  • manager farmy rybnej,
  • konsulting,
  • agencje rządowe,
  • zarządzanie zasobami wodnymi,
  • edukator biogospodarki rybnej.

Te ścieżki zawodowe wymagają zarówno specjalistycznej wiedzy technicznej, umiejętności zarządzania, pracy z danymi naukowymi, jak i zdolności komunikacyjnych.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biogospodarka rybacka studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biogospodarka rybacka studia II stopnia

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Biogospodarka rybacka

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)