1. Typ i tryb studiów
Finanse i inwestycje to kierunek realizujący program z obszaru nauk ekonomicznych. Studenci, którzy chcieliby zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu tej dziedziny będą mogli zrealizować studia tylko w trybie stacjonarnym. W przypadku tej opcji, zajęcia mogą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.
Studia na kierunku finanse i inwestycje możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Program studiów i przedmioty
Kierunek finanse i inwestycje realizuje program, który jest bezpośrednio związany z naukami ekonomicznymi, gospodarczymi, czy naukami o zarządzaniu.
W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów właśnie z tego zakresu tematycznego. Będą to między innymi:
-
podstawy finansów
-
podstawy rachunkowości
-
finanse przedsiębiorstwa
-
bankowość
Jako student zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat rynków finansowych oraz funkcjonowania systemów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych.
Ponadto, poznasz zasady działania różnorodnych, zarówno polskich jak i międzynarodowych instytucji finansowych. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych specjalistów w dziedzinie finansów, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzę i wieloletnim doświadczeniem.
3. Nabywane umiejętności
Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku finanse i inwestycje, będziesz miał okazję wykształcić cenne umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.
Jako student nauczysz się prawidłowej interpretacji zjawisk gospodarczych oraz przeprowadzania analizy finansowej. Co więcej, rozwiniesz swoje kompetencje z zakresu oceny ryzyka inwestycyjnego czy zarządzania finansami przedsiębiorstw.
W programie kształcenia przewidziano także lektorat z języka obcego, dzięki któremu uzyskasz wysoki poziom zaawansowania językowego oraz poznasz specjalistyczną terminologię branżową.
4. Dla kogo ten kierunek
Czy wiesz, czym zajmuje się finansista, jaki ma zakres obowiązków oraz jakie powinien posiadać kompetencje? Jest to określenie bardzo szerokie w dzisiejszych czasach. prócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, analityków finansowych oraz kapitalistów - ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda?
Jeżeli więc charakteryzujesz się umysłem ścisłym, pociąga Cię praca w branży finansowej mogą zainteresować Cię studia na kierunku Finanse i inwestycje. Jeśli interesujesz się ekonomią, tym jak funkcjonuje gospodarka, jak działają międzynarodowe rynki finansowe studia te na pewno będą dla Ciebie łatwiejsze, niż jeśli takich zainteresowań nie przejawiasz.
5. Gdzie studiować finanse i inwestycje
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek finanse i inwestycje: