Studia w zakresie pracy socjalnej i ekonomii społecznej są przeznaczone dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu mediacji i alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów. Będziesz miał/a okazję poznać zakres pracy kuratora sądowego, nauczysz się diagnozować potrzeby osób, rodzin i społeczności lokalnych oraz oferować im wsparcie specjalistyczne.
Dowiesz się, na czym polega ekonomia społeczna, jak aktywizować i integrować społeczności lokalne, budować strategie rozwoju, rozwiązywać problemy społeczne, współpracować z osobami narażonymi na marginalizację. Zajęcia w dużym stopniu mają charakter praktyczny.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Praca socjalna i ekonomia społeczna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
W trakcie zdobywanego wykształcenia dowiesz się, czym jest readaptacja i inkluzja społeczna, na czym polega pomoc postpenitencjarna, w jaki sposób zarządzać i organizować usługi społeczne, budować strategie rozwojowe i strategie rozwiązywania problemów społecznych. Zajmiesz się promowaniem i rozwijaniem ekonomii społecznej, a także dowiesz się, w jaki sposób pomagać osobom opuszczającym zakłady karne i zagrożonym wykluczeniem społecznym.
Studenci mają okazję opanować umiejętności identyfikowania diagnozowania i rozwiązywania problemów społecznych. Uczą się rozwiązywać sytuacje trudne i konfliktowe, budować lokalne strategie w tym zakresie, a także strategie rozwojowe. Są w stanie organizować i prowadzić działania prewencyjne.