Program studiów i przedmioty
W trakcie studiów zapoznasz się z zagadnieniami z pogranicza elektroniki - nauczysz się tworzenia, konserwacji i naprawiania podzespołów elektronicznych, używanych między innymi w robotyce, przy zachowaniu szczególnej ostrożności.
Blok zajęć informatycznych wprowadzi cię w świat języków programowania, tworzenia stron internetowych, pisania programów komputerowych i aplikacji na urządzenia przenośne.
Wszechstronność wiedzy i umiejętności praktycznych, jakie należy posiąść podczas studiów na kierunku Mechatronika, nie odstrasza szeregu młodych ludzi, chcących zdobyć dobry zawód. Jeśli jesteś wśród nich, już dziś rozpocznij naukę do matury, a będziesz miał szansę na doświadczenie powyższej edukacji.
W programie studiów na kierunku mechatronika znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Nabywane umiejętności
Mechatronika to studia poświęcone np.: mechanice, elektronicznym układom sterowania, różnym działo informatyki stosowanej czy narzędziom komputerowego wspomagania w projektowaniu wyrobów i procesów wytwarzania oraz ich eksploatacji. Studenci tego kierunku studiów rozwijają cenne umiejętności praktyczne, które niezbędne są m.in. do projektowania, wytwarzania i eksploatacji urządzeń i systemów technicznych, które wyróżniają się strukturą mechaniczną, pneumatyczną, hydrauliczną, mikromechaniczną, elektromechaniczną, elektryczną czy optyczną.
Studia na mechatronice pozwalają studentom zdobyć także wiedzę na temat np.: zasad realizacji projektów urządzeń oraz ich zespołowego wykonywania. Uczestnicy zajęć poznają m.in.: sposoby komputerowego wspomagania procesu projektowania oraz wytwarzania urządzeń; metody projektowania strategii eksploatacji; narzędzi służących badaniu systemów sterowania, programowania maszyn i systemów; prawne, ekonomiczne, ekologiczne, inżynieryjne i informatyczne aspekty mechatroniki.
Absolwenci mechatroniki mogą podjąć pracę np. w biurach konstrukcyjno-technologicznych na stanowiskach projektantów, organizatorów produkcji i eksploatacji czy programistów robotów. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, są gotowe do pełnienia funkcji m.in. doradczych, analitycznych, wykonawczych, eksperckich, kierowniczych czy związanych z oceną jakości produkcji. Ponadto absolwenci mechatroniki mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą – zarówno w kraju, jak i za granicą.
Polecane:
Jakie są specjalności na mechatronice w Warszawie
Współczesne studia z mechatroniki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku mechatronika w Warszawie: mikrotechnologie i nanotechnologie, techniki multimedialne, robotyka i automatyka przemysłowa, inżynieria fotoniczna, elektroniczne systemy pomiarowe...
Sprawdź specjalności na mechatronice w Warszawie