Kierunek Lekarski - Łódź

Kierunek Lekarski - Łódź

Studia na kierunku kierunek lekarski (medycyna) w Łodzi możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Kierunek lekarski (medycyna) stopień: (jednolite) , czas trwania: 6 lat ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Kierunek lekarski (medycyna) stopień: (jednolite) , czas trwania: 6 lat ,
forma: stacjonarne

12.08.2024

Kierunek Lekarski Łódź - 2024 | woj. łódzkie

Kierunek lekarski w Łodzi to 6-letnie studia (jednolite magisterskie). Absolwenci zyskują możliwość odbycia stażu podyplomowego oraz zdania Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK). Studia przygotowują do wykonywania zawodu lekarza. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu wielu specjalności lekarskich takich jak patomorfologia, toksykologia czy anatomia.

Kierunek Lekarski - Łódź
Studia na kierunku kierunek lekarski (medycyna) w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 6 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej. Ceny na kierunku lekarskim w Łodzi w 2024/2025 r. wahają się od 49700 do 50000 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2024/2025 na UMED wyniósł 320 punktów.

Gdzie studiować kierunek lekarski w Łodzi

W Łodzi kierunek lekarski możesz studiować na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz 1 uczelni niepublicznej: Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

W rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku lekarskim, w roku akademickim 2024/2025, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oferuje 470 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 50000 zł.

Kierunek lekarski - uczelnie w Łodzi

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lekarski w Łodzi

W procesie rekrutacji na studia w Łodzi na kierunku lekarskim w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, matematyka, język polski. | kierunek lekarski Łódź - przedmioty maturalne

Jak wygląda rekrutacja na Kierunek Lekarski w Łodzi? Za proces kwalifikacyjny odpowiada konkurs świadectw, w którym kandydaci muszą wyróżniać się bardzo dobrymi wynikami matury.

 

Kierunek lekarski Uniwersytet Medyczny w Łodzi - przedmioty maturalne

Uniwersytet Medyczny w Łodzi w roku 2024/2025 w rekrutacji na kierunek lekarski uwzględnia trzy  obowiązkowe przedmioty maturalne – język polski oraz dwa przedmioty z następujących: biologia, chemia, fizyka, matematyka. Język polski nie jest wliczany do punktów rekrutacyjnych, jednak decyduje o kolejności kandydatów w ramach jednakowego progu punktowego na liście rankingowej. dowiedz się więcej

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku lekarskim w Łodzi

Studia w Łodzi na kierunku lekarskim mają charakter dyscyplinarny, dzięki czemu studenci otrzymują wykształcenie z zakresu nauk medycznych, biologicznych i ścisłych. W programie studiów znajdują się przedmioty związane m.in. z patomorfologią, toksykologią, anatomią. W trakcie nauki studenci kierunku lekarskiego odbywają praktyki w klinikach i szpitalach, co daje im cenne doświadczenie zawodowe.

Ponadto nauczą się analizy badań laboratoryjnych oraz stawiania odpowiedniej diagnozy medycznej i wdrażania terapii. Studenci odbędą także praktyki, dzięki którym zdobędą cenne umiejętności.

Studenci kierunku lekarskiego mają wiele perspektyw w związku z przyszłą pracą w zawodzie. Po ukończeniu studiów i zdaniu Lekarskiego Egzaminu Państwowego, przyszli lekarze wybierają wśród specjalizacji takich jak: neurologia, laryngologia, psychiatria czy dermatologia. Absolwenci kierunku lekarskiego mogą znaleźć pracę nie tylko w zakładach opieki zdrowotnej, ale też w ośrodkach badawczo-rozwojowych i na uczelniach medycznych.

 
 

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Łodzi - kierunek kierunek lekarski (medycyna):

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi stacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet Medyczny w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

W programie studiów kierunku lekarskiego znajdują się przedmioty odnoszące się do nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk biologicznych, chemicznych i matematycznych. Zajęcia odbywają się w nowocześnie urządzonych salach i laboratoriach, a także w szpitalach i klinikach. Po każdym roku kształcenia studenci muszą odbyć obowiązkowe praktyki lekarskie. Kompleksowo konstruowany program studiów łączy nauki morfologiczne, medyczne, przedkliniczne i kliniczne, a także zabiegowe, prawne i organizacyjne.

Po ukończeniu kształcenia medycznego można przystąpić do Lekarskiego Egzaminu Końcowego, co umożliwi wykonywać zawód lekarza. Studenci mogą kontynuować kształcenie w ramach specjalizacji lekarskich, chociażby chirurgii, pediatrii czy kardiologii i wielu innych. Kierunek lekarski jest jednym z najbardziej rozwojowych, zwłaszcza że nieustannie dąży do wykorzystywania nowoczesnych metod badawczych i metod leczenia.

W programie studiów na kierunku lekarskim znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Nabywane umiejętności

Kierunek lekarski to studia medyczne, a przedmioty przewidywane w ich programie sięgają do nauk biologicznych, chemicznych i fizycznych. W trakcie zajęć studenci poznają dokładnie anatomię ludzkiego ciała, a także podstawowe zagadnienia związane z farmakologią czy histologią. Przyszli lekarze w toku studiów zdobywają wiedzę z zakresu m.in. generyki, chemii medycznej czy ekologii – wszystkie te aspekty umożliwiają przyszłym lekarzom wypracowanie pewnych podstaw teoretycznych, które niezbędne są do prawidłowego diagnozowania jednostek chorobowych, a także ich skutecznego zwalczania.

W trakcie nauki studenci zdobywają wczesne doświadczenie w klinikach czy szpitalach, w których przyszli specjaliści mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas obowiązkowych praktyk i staży. Dzięki takim rozwiązaniom absolwenci kierunku lekarskiego szkoleni są w zakresie m.in. profilaktyki i promocji zdrowia, leczenia określonych jednostek chorobowych czy rehabilitacji. Praktyczny aspekt programu tych studiów uczy studentów prawidłowego zbierania wywiadów, stawania trafnych diagnoz oraz wdrażania odpowiednich rozwiązań medycznych w proces leczenia chorego.

Studenci kierunku lekarskiego zapoznawani są z podstawowymi teoriami, założeniami i zasadami praktyki medycznej. Absolwenci tego kierunku (po zaliczeniu obowiązkowego stażu podyplomowego oraz Państwowego Egzaminu Lekarskiego) są przygotowani do pełnienia zawodu lekarza specjalisty. Absolwenci kierunku lekarskiego mają szansę na zdobycie uprawnień do wykonywania takich zawodów jak m.in. ginekolog, neurolog, okulista, laryngolog, chirurg, dermatolog, psychiatra czy lekarz rodzinny.

Polecane: 

 

Po jakim profilu na kierunek lekarski w Łodzi

Solidna wiedza z biologii, chemii, matematyki i fizyki to baza, który pozwoli odnaleźć się na studiach na kierunku lekarskim. Dobra znajomość tych dziedzin to przede wszystkim podstawa dobrze zdanej matury, która przy dużej konkurencji na te studia, jest kluczowa, by dostać się na wymarzoną medycynę.

Najlepiej jest więc iść na ten kierunek po liceum ogólnokształcącym o profilu biologiczno-chemicznym, bądź matematyczno-fizycznym. Bez problemu na kierunku medycznym w Łodzi powinni odnaleźć się także absolwenci klas medycznych, które zapewniają podstawową wiedzę na temat dziedzin medycznych i okołomedycznych.

Sprawdź licea i profile klas

 

Czy studia na kierunku lekarskim w Łodzi są trudne

Wielka odpowiedzialność związana z zawodem lekarza wymaga bardzo wysokich kwalifikacji. To sprawia, że studia na kierunku lekarskim w Łodzi są bardzo trudne. Studia medyczne mają nawet renomę najtrudniejszego kierunku studiów. Z pewnością nie jest to kierunek dla każdego, o czym świadczy już sam wymagający proces rekrutacji.

Program pełen jest przedmiotów ogólnych takich jak anatomia, patomorfologia, farmakologia czy genetyka. Studenci zdobywają także wiedzę z przedmiotów kierunkowych, które pozwolą im zapoznać się z poszczególnymi specjalizacjami. Kierunek lekarski to przede wszystkim studia dla osób, które potrafią poświęcić się nauce oraz czują powołanie by zawodowo zajmować się pomocą drugiemu człowiekowi.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na kierunku lekarskim w Łodzi

Kierunek lekarski to studia medyczne w Łodzi, których ogólny charakter sprawia, że są wymagające. Studenci spotykają różne problemy podczas nauki, które są zależne od indywidualnych ich zdolności oraz zainteresowań. Szczególnie trudny jest pierwszy rok studiów i złożony charakter egzaminów. W całym programie studiów można znaleźć jednak przedmioty, które studenci uważają za najtrudniejsze.

Ze względu na złożoną strukturę ludzkiego ciała, jednym z takich przedmiotów na kierunku lekarskim jest anatomia. Studenci często zarywają noce także przy nauce biochemii, która wymaga dogłębnego procesów zachodzących na poziomie komórkowym. Wśród trudnych przedmiotów wymieniana jest także fizjologia, patologia oraz farmakologia.

 

Czy studia na kierunku lekarskim w Łodzi to studia z przyszłością

Trudno wyobrażać sobie przyszłość bez lekarzy. Choroby, wirusy, złamania czy wypadki to nieodzowny towarzysz codziennego życia człowieka. Tak było od zawsze i z dużą pewnością będzie tak w przyszłości, tym bardziej że niektóre choroby pojawiają się wraz z rozwojem cywilizacji. To wszystko sprawia, że absolwenci kierunku lekarskiego w Łodzi, po podjęciu pracy zawodowej, będą mieli co robić.

Ukończenie tego kierunku zapewnia pracę w szpitalach, ośrodkach zdrowia, klinikach oraz daje szanse na otworzenie własnego gabinetu lekarskiego. Praca lekarza zapewnia stabilność nie tylko zatrudnienia, ale przede wszystkim finansową. Aby mieć przyszłość w tym zawodzie, trzeba go uprawiać z powołania i mieć dużą chęć niesienia pomocy innym.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na kierunek lekarski w Łodzi

Medycyna to marzenie wielu kandydatów na studia. Co roku jednak kolejne osoby przekonują się, że dostanie się na kierunek lekarski to duże wyzwanie. Ranga tego kierunku oraz duża popularność wśród kandydatów sprawia, że na te studia dostaną się tylko najlepsi maturzyści. Dodatkową konkurencję mogą stanowić także kandydaci z poprzednich roczników, którzy ponownie podejdą do rekrutacji.

Poza poważnym podejściem do egzaminów maturalnych, ważne jest też wcześniejsze uczestnictwo w olimpiadach przedmiotowych stopnia centralnego z biologii, chemii, fizyki lub matematyki. Finaliści i laureaci olimpiad mają ułatwione zadanie podczas rekrutacji i dostają dodatkowe punkty, o których ilości decyduje komisja rekrutacyjna.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku lekarskim w Łodzi jest matematyka

Kierunek lekarski w Łodzi to studia, które skupiają się przede wszystkim na naukach ścisłych takich jak biologia, chemia, anatomia, fizjologia i patologia. Siatkę przedmiotów uzupełniają przedmioty medyczne oraz przedmioty kliniczne (kierunkowe).

Mimo swojego ścisłego charakteru, studia te nie mają zajęć z matematyki. Ponadto matematyka nie jest także częścią składową żadnego z wykładanych przedmiotów. Podstawowe umiejętności matematyczne mogą się jednak przydać na etapie pracy zawodowej, zwłaszcza w dziedzinie badań naukowych czy analizy danych.

 

Czy warto iść na Kierunek lekarski?

Kierunek lekarski jest kierunkiem nie tylko dla osób zainteresowanych biologią i medycyną, ale również dla osób wytrwałych, bowiem kierunek ten należy do wymagających, a ponadto ukończenie studiów nie kończy procesu edukacji oraz drogi do wykonywania wymarzonego zawodu. Kandydaci powinni przygotować się nie tylko na intensywność, ale i długość, ponieważ Kierunek lekarski prowadzony jest w ramach jednolitych studiów magisterskich, zakładających sześć lat nauki.

Sprawdź czy warto iść na studia

Ile trwają studia na kierunku lekaskim w Łodzi

Studia na kierunku lekarskim w Łodzi trwają 6 lat.

Sprawdź 

Kierunek lekarski (medycyna) w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 6 lat lekarz
Jaka praca po kierunku lekarskim w Łodzi

Jaka praca po kierunku lekarskim w Łodzi

Po ukończeniu studiów, odbyciu stażu podyplomowego oraz uzyskaniu pozytywnego wyniku z Lekarskiego Egzaminu Końcowego absolwenci mogą ubiegać się o uzyskanie prawa do wykonywania zawodu lekarza.

Po dopełnieniu obowiązków znajdą pracę w publicznych i niepublicznych ośrodkach opieki zdrowotnej, firmach farmaceutycznych, sanatoriach, pogotowiu ratunkowym, instytucjach badawczych oraz w zawodzie menedżera ochrony zdrowia.

czytaj dalej praca po kierunku lekarskim

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po kierunku lekarskim w Łodzi

Ukończenie studiów na kierunku lekarskim w Łodzi zapewnia stabilne, a z czasem dobrze opłacane zatrudnienie. Zapotrzebowanie na lekarzy, a także wysokość pensji uzależniona jest od ukończonej specjalizacji. Niezależnie od niej każdy lekarz znajdzie pracę np. w przychodniach, szpitalach, klinikach, prywatnych ośrodkach zdrowia czy w instytucjach zajmujących się ochroną zdrowia.

Niektóre specjalizacje i zawody medyczne dają także możliwość otworzenia własnego gabinetu lekarskiego. Część lekarzy decyduje się także na kontynuowanie kariery naukowej oraz prowadzenie zajęć na uniwersytecie.

 

Ile zarabia się po Kierunku lekarskim?

Kierunek lekarski jest wyjątkowy pod wieloma względami. Specyficzny charakter kształcenia oraz długa droga prowadząca do działalności zawodowej wpływają na zarobki.

Mówiąc inaczej, trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie: ile wynoszą zarobki absolwentów Kierunku lekarskiego, ponieważ wszystko zależy od miejsca pracy, doświadczenia, a przede wszystkim specjalizacji. Nietrudno odgadnąć, że istnieją specjalizacje wyżej i niżej wynagradzane.

Do grona tych pierwszych zaliczyć można między innymi: anestezjologię, chirurgię plastyczną, czy okulistykę. W tej drugiej grupie znajdują się na przykład: geriatria i patomorfologia.

Średnie zarobki absolwentów Kierunku lekarskiego w 2023 roku:

  • rezydent – 5500 złotych
  • lekarz ortopeda – 7300 złotych
  • lekarz okulista – 8500 złotych
  • lekarz anestezjolog – 11000 złotych
Jak wygląda rekrutacja na kierunek lekarski w Łodzi

Jak wygląda rekrutacja na kierunek lekarski w Łodzi

Jeśli marzy Ci się kierunek lekarski, musisz spełnić określone wymagania rekrutacyjne. Pamiętaj o tym, że progi punktowe są bardzo wysokie, a liczba miejsc jest ograniczona. W zależności od etapu i trybu kształcenia przebieg procesu kwalifikacyjnego będzie wyglądał inaczej.

Kierunek lekarski należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2023/2024 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrany był przez ponad 32 tys. kandydatów (o 11247 więcej niż rok wcześniej).

Wśród łódzkich uczelni publicznych kierunek lekarski znałazł się wśród najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (ponad 5 tys. zgłoszeń - 17 osób na miejsce).

Kierunek lekarski - rekrutacja na uczelniach w Łodzi:

sprawdź rekrutacja na studia w Łodzi

Ile osób na miejsce na kierunek lekarski w Łodzi

Kierunek Lekarski w Łodzi należy do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Łodzi. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytet Medyczny w Łodzi aplikowało 5200 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się ponad 17 kandydatów.

 

Jakie przedmioty liczą się na kierunek lekarski w Łodzi

Planowanie studiów, to proces, który rozpoczyna się najpóźniej przy wyborze przedmiotów maturalnych. Aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia, przy deklaracji maturalnej warto przemyśleć wybór przedmiotów rozszerzonych. W przypadku studiów na kierunku lekarskim w Łodzi podczas rekrutacji wymagane są dwa z czterech przedmiotów do wyboru.

Są to biologia, chemia, matematyka oraz fizyka, które kandydaci muszą zdać na poziomie rozszerzonym. W procesie rekrutacji wymagany jest także podstawowy język polski, który nie jest wliczany do punktacji, ale decyduje o kolejności kandydatów przypadku jednakowego progu punktowego.

Sprawdź kierunek lekarski Łódź - przedmioty maturalne

 

Jakie progi na kierunek lekarski w Łodzi

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na rok 2024/2025 musieli uzyskać co najmniej 320 punktów.

czytaj dalej:

 

Ile procent z matury na kierunek lekarski w Łodzi

Kandydaci na kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, musieli osiągnąć próg 320 punktów. Po przeliczeniu tego wskaźnika na wartość procentową, wynika, że aby dostać się na kierunek lekarski trzeba było osiągnąć 80% z egzaminu na poziomie rozszeroznym z dwóch wybranych przedmiotów (biologia, chemia, matematyka, fizyka).

Warto jednak pamiętać, że kierunek lekarski co roku jest wśród najpopularniejszych kierunków, a to oznacza, że próg punktowy na przyszły rok akademicki może być większy. Aby być pewnym dostania się na ten kierunek warto zdać maturę jak najlepiej.

sprawdź kalkulator procentów

 

Limity miejsc

W trakcie postępowania kwalifikacyjnego na poszczególne kierunki studiów tworzona jest lista rankingowa, na podstawie której kandydaci przyjmowani są na studia. Liczba miejsc, na które mogą aplikować przyszli studenci, jest ograniczona.

Limity miejsc na kierunku lekarskim w Łodzi:

  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi - 470

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu się na wybrane studia informowani są w prywatnych profilach w systemie IRK lub ERK. Dzięki temu użytkownicy mogą poznać nie tylko wynik rekrutacji na poszczególne kierunku, ale również dowiedzieć się, ile punktów zdobyli w postępowaniu kwalifikacyjnym.

 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Łodzi:

  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi - lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Forma dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych do danej uczelni może różnić się od form preferowanych przez inne szkoły wyższe. Zazwyczaj kandydaci na studia, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacji, mogą dostarczyć zestaw dokumentów osobiście do siedziby uczelni. Niektóre szkoły wyższe umożliwiają zrobienie tego za pomocą poczty elektronicznej lub tradycyjnej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po ogłoszeniu wyników rekrutacji kandydaci mają zazwyczaj kilka dni na dostarczenie dokumentów rekrutacyjnych do wybranej uczelni. Należy pamiętać o tym, żeby zrobić to w wyznaczonym przez daną szkołę wyższą terminie – spóźnienie lub przekazanie niekompletnego zestawu dokumentów może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Łodzi:

  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie warto studiować kierunek lekarski

Kandydaci na studia w Łodzi nie muszą obawiać się bólu głowy spowodowanego podejmowaniem decyzji o wyborze odpowiedniej uczelni. W mieście centralnej Polski dwie placówki oferują kształcenie na tym kierunku.

Kierunek lekarski studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Łodzi:

  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi

dowiedz się więcej kierunek lekarski w Łodzi - uczelnie publiczne

 

Kierunek lekarski studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Łodzi:

  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

dowiedz się więcej kierunek lekarski w Łodzi - uczelnie publiczne

Ile kosztują studia na kieurnku lekarskim w Łodzi

Studia stacjonarne na kierunku lekarskim w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku lekarskim w Łodzi? Cena w 2024 roku wynosi 50000 za pierwszy rok studiów.

Kierunek lekarski studia Łódź - ceny 2024

  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi 50000 zł

Sprawdź

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kierunek lekarski w Łodzi

W Łodzi kierunek lekarski możesz studiować na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz 1 uczelni niepublicznej: Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Gdzie studiować kierunek lekarski bezpłatnie w Łodzi

Bezpłatnie kierunek lekarski możemy studiować tylko w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w ramach studiów stacjonarnych. W procesie rekrutacji podstawą kwalifikacji są wyniki z egzaminu maturalnego. Warto zadbać od dobre wyniki ponieważ konkurencja jest bardzo duża.

Gdzie studiować kierunek lekarski niestacjonarnie w Łodzi

Studia niestacjonarne na kierunku lekarskim w Łodzi można podjąć w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Dowiedz się więcej kierunek lekarski w Łodzi studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na kierunku lekarskim w Łodzi

Studia niestacjonarne zarówno na uczelniach publicznych jak i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku lekarskim w Łodzi to wydatek około 49700 złceny - kierunek lekarski Łódź >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety wszystkie uczelnie w Łodzi pobierają opłaty za studia niestacjonarne, wyjątkiem są studia stacjonarne w uczelni publicznej.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarski (medycyna) Łódź studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarski (medycyna) Łódź studia stacjonarne

Kierunek lekarski (medycyna) Łódź studia niestacjonarne

Kierunek lekarski w Łodzi

Jakie opinie mają studia na Kierunku Lekarskim w Łodzi?

Podejmowanie decyzji o wyborze studiów czasem nie przychodzi z zakładaną lekkością. Nawet jeśli wybierzemy kierunek kształcenia, to możemy borykać się z problemem miejsca, w którym chcemy studiować. Jakie ma Kierunek Lekarski w Łodzi opinie?

 

Paulina, studentka Kierunku Lekarskiego mówi:

Kierunek lekarski to niełatwy kierunek, nie ma co ukrywać. Ale musi taki być, bo w końcu od nas, pewnego dnia będzie zależało czyjeś zdrowie lub życie. Studiuję Kierunek Lekarski w Łodzi, bo tutaj spotykam doświadczonych wykładowców, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Jestem przekonana o tym, że zostanę bardzo dobrze przygotowana do pełnienia poważnych obowiązków.”
 

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia