1. Typ i tryb studiów
Kierunek innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast wybierając studia niestacjonarne musisz być przygotowany na uczestnictwo w zjazdach realizowanych w wybrane weekendy semestru.
Studenci, którzy zdecydują się aplikować na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.
Studia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Program kształcenia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną oscyluje wokół zagadnień z obszaru nauk ekonomicznych, społecznych i nauk o zarządzaniu.
Jako student zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat rożnych aspektów prawa i zastosowania ich regulacji w praktyce. Ponadto, zyskasz cenne informacje z obszaru administracji publicznej i polityki społecznej.
W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, takich jak:
-
bezpieczeństwo publiczne
-
procesy globalizacyjne
-
podstawy organizacji i zarządzania
-
polityka miejska
-
zamówienia publiczne
Program nauczania zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną wykształcisz cenne umiejętności praktyczne. Jako student skupisz się na doskonaleniu zdolności z obszaru zarządzania i ekonomii. Tym samym, nauczysz się nowoczesnych technik zarządzania różnorodnymi aspektami funkcjonowania biznesu.
Co więcej, poznasz innowacyjne rozwiązania marketingowe i ich zastosowania w praktyce. Ponadto, zyskasz kompetencje budowania strategi firm czy tworzenia skutecznych kampanii reklamowych i marketingowych. W programie przewidziano także lektorat z języka obcego, dzięki któremu poznasz specjalistyczną terminologię branżową i tym samym zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.
4. Dla kogo ten kierunek
Chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu nowoczesnego rynku? Szukasz kierunku, który otworzy przed Tobą wiele perspektyw zawodowych w zakresie sfery publicznej? Jeżeli tak to Innowacyjność i zarządzanie sfera publiczną może okazać się świetnym kierunkiem dla Ciebie!
5. Gdzie studiować innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną: