Kierunki studiów obejmujące tematykę zarządzania zasobami przyrody zostały tak zaprojektowane, aby łączyły wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami. Program obejmuje różne dziedziny nauki, w tym biologię, ekologię, geografię i chemię.
Studenci uczą się zastosowania zasad ekologii w praktyce zarządzania zasobami naturalnymi. Poznają też praktyki planowania przestrzennego w kontekście zrównoważonego rozwoju. Poza tym zapoznają się z metodami oceny wpływu działań człowieka na środowisko.
W programie uwzględniono teoretyczne wykłady obejmujące wprowadzenie do zagadnień związanych z zarządzaniem zasobami naturalnymi, a także praktyczne zajęcia i ćwiczenia terenowe.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zarządzanie zasobami przyrody możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Absolwenci potrafią przeprowadzać ocenę stanu środowiska naturalnego, w tym jakości powietrza, wody i gleby. Identyfikują i klasyfikują zasoby naturalne w sposób zrównoważony.
Samodzielnie planują działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, uwzględniając aspekty ekologiczne, ekonomiczne i społeczne. Opracowują też i wdrażają polityki ochrony środowiska na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym.
Wykorzystują przy tym systemy informacji geograficznej do analizy przestrzennej i zarządzania zasobami naturalnymi. Stosują technologie teledetekcji do monitorowania zmian w środowisku.