Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Wrocław

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Wrocław

Uczelnie

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Gotowe

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania?

Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne). Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I) (II) ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn

Gotowe

Wyróżniony

Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.

21.10.2024

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Wrocław | woj. dolnośląskie

Mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu to 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Wrocław
Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2025/2026
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Opis kierunku

Mechanika i budowa maszyn to kierunek studiów, na którym studenci zyskują wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie wytwarzania i eksploatacji maszyn. W programie studiów znajdują się przedmioty dotyczące grafiki, automatyki i nauki o materiałach. W trakcie nauki studenci mogą zaznajomić się ze specyfiką maszyn przemysłowych czy silników samochodowych, a także zdobyć wiedzę marketingową i handlową wykorzystywaną w branży mechanicznej.

Po studiach z mechaniki i budowy maszyn można znaleźć zatrudnienie na stanowisku konstruktora układów mechanicznych, specjalisty utrzymania ruchu czy po prostu mechanika. Absolwenci tego kierunku zdobytą wiedzę mogą wykorzystać w branżach takich jak: biomechanika, sprzęt medyczny, mechatronika.
 

Uczelnie

We Wrocławiu mechanikę i budowę maszyn (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnice Wrocławskiej (Wydział Mechaniczny).

 

Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu

Kandydaci na studia we Wrocławiu na kierunku mechanika i budowa maszyn muszą mieć tytuł inżyniera lub magistra inżyniera z tego samego bądź pokrewnego kierunku technicznego. W procesie rekrutacyjnym uwzględnia się ocenę na dyplomie, średnią ważoną z przebiegu studiów oraz wynik przypisany kierunkowi odbytych studiów.

Uczelnie we Wrocławiu szczegółowe wymogi kwalifikacyjne podają na swoich stronach internetowych. Warto się z nimi zapoznać przed rekrutacją na wybrany kierunek.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

Kształcenie dobrego inżyniera nie kończy się wraz z uzyskaniem tytułu zawodowego. Studia w ramach drugiego stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn to idealna okazja dla studentów, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności projektowo-konstrukcyjne oraz z zakresu eksploatacji maszyn. Interdyscyplinarny kierunek łączy mechanikę, materiałoznawstwo, termodynamikę z konstrukcją maszyn, technikami wytwórczymi oraz komputerowymi technikami wspomagania prac inżynierskich.

Studia inżynierskie są idealne dla osób, które potrafią myśleć analitycznie, przestrzennie, ale nie brakuje im także kreatywności. Mechanika i budowa maszyn to jeden z najpopularniejszych kierunków politechnicznych, który kreuje specjalistów działających w przemyśle maszynowym i motoryzacyjnym, hutniczym i stoczniowym, medycznym, rolniczym. Tego typu dziedzina to gratka dla miłośników konstruowania i nauk ścisłych.

 

Typ i tryb studiów


Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają  3,5 roku Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia magisterskie w ramach mechaniki i budowy maszyn mają rozwijać wiedzę i umiejętności inżynierów mechaników, którzy zawodowo wykonują prace projektowo-konstrukcyjne również wspomagane komputerowo. Studenci doskonalą także umiejętności związane z technologią i eksploatacją maszyn. Bogato ułożony program kształcenia zawiera przedmioty, które na studiach drugiego stopnia rozwiną wprowadzone już zagadnienia, ale także te, które pozwolą Ci zgłębiać zupełnie nową wiedzę. Plan zajęć składa się z przedmiotów obowiązkowych i specjalizacyjnych. Studenci uczęszczają na:

  • modelowanie układów wieloczłonowych
  • projektowanie materiałów inżynierskich
  • modelowanie ustrojów maszyn
  • problemy smarowania i zużywania maszyn
  • aspekty bezpieczeństwa w modelowaniu obciążeń pojazdów
  • ekologia silników spalinowych i pojazdów

Zajęcia mają w dużej części charakter praktyczny.

 

Gdzie studiować na kierunku mechnika i budowa maszyn we Wrocławiu

Kierunek mechnika i budowa maszyn (studia II stopnia) - uczelnie we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek mechanika i budowa maszyn:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Wrocławska (Wydział Mechaniczny) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku  (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak mechaniki i budowa maszyn mogą być realizowane na studiach pierwszego stopnia (inżynierskich) oraz drugiego stopnia (magisterskich). Studia magisterskie rozszerzają wiedzę zdobytą w trakcie kształcenia inżynierskiego. Trwają od trzech do czterech semestrów w zależności od trybu kształcenia (stacjonarne/niestacjonarne).

Mechanika i budowa maszyn w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

Kierunek mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu w ramach drugiego stopnia przygotowuje studentów do opracowywania założeń projektowych na podstawie baz danych i założeń, które dotyczą stricte wymagań eksploatacyjnych elementów lub zespołów konstrukcyjnych maszyn i urządzeń.

Absolwenci będą dobierać i programować elementy układów sterowania maszyn. Do ich obowiązków może należeć także diagnoza stanu technicznego elementów i zespołów układów maszyn oraz ocena ich charakterystyki eksploatacyjnej.

Zdobywane umiejętności i kwalifikacje wpłyną na wiele możliwości zatrudnienia. Absolwenci mogą pracować jako

  • konsultanci w jednostkach naukowo-badawczych
  • konstruktorzy w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego 
  • konstruktorzy w przedsiębiorstwach, które zajmują się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn
  • technolodzy w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Mieście wrocławiu

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

Pokaż wszystkie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

komentarze (0)