Automatyka i robotyka - Wrocław

Automatyka i robotyka - Wrocław

Studia na kierunku automatyka i robotyka w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Automatyka i robotyka stopień: (I) (II) , czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku automatyka i robotyka

Akademia Techniczno-Informatyczna w Naukach Stosowanych

Akademia Techniczno-Informatyczna w Naukach Stosowanych

Automatyka i robotyka stopień: (I) (II) , czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku automatyka i robotyka

25.06.2024

Automatyka i robotyka studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Automatyka i robotyka we Wrocławiu to 3,5-letnie lub 4-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 8 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu inżyniera automatyka. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu projektowania inteligentnych systemów czy programowania.

Automatyka i robotyka - Wrocław
Studia na kierunku automatyka i robotyka w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Opis kierunku

Automatyka i robotyka to kierunek studiów, który oferuje zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu budowy maszyn. W takcie zajęć studenci uczą się projektowania układów automatyki, sterowania mikroprocesorowego urządzeń przemysłowych czy sterowania i oprogramowania robotów. W trakcie nauki zetkniesz się z takimi dziedzinami jak informatyka przemysłowa, algorytmika i kinematyka.

Absolwent kierunku automatyka i robotyka nie będzie miał problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Specjaliści z tej dziedziny poszukiwani są w sektorze automatyki przemysłowej oraz w firmach związanych z motoryzacją, branżą IT czy multimediami. Zawody jakie można wykonywać po tych studiach to m.in. programista automatyk, konstruktor, kierownik utrzymania ruchu.

Studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na automatyce i robotyce we Wrocławiu w 2024 r. zaczynają się od 10800 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 na PWR wyniósł 408,13 punktu.

 

Gdzie studiować kierunek automatyka i robotyka we Wrocławiu

We Wrocławiu automatykę i robotykę możesz studiować w ramach kierunkui na 1 uczelni publicznej: Politechnice Wrocławskiej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej. 

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku automatyka i robotyka, w roku akademickim 2024/2025, Politechnika Wrocławska oferuje 80 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni niepublicznej. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 10800 zł.

Kierunek automatyka i robotyka - uczelnie we Wrocławiu:

Sprawdź 

 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek automatyka i robotyka we Wrocławiu

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku automatyka i robotyka w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, język obcy nowożytny, język polski, matematyka. automatyka i robotyka Wrocław - przedmioty maturalne.

Studia inżynierskie we Wrocławiu na kierunku automatyka i robotyka kształcą najlepszych specjalistów, ale też szansę na naukę na tym kierunku mają jedynie najlepsi. Zatem, aby stać się jednym z tych studentów, musisz jak najlepiej przygotować się do egzaminu dojrzałości. W swoich planach maturalnych obligatoryjnie uwzględnij przedmioty takie jak: matematyka, fizyka, język polski oraz dowolnie wybrany język obcy nowożytni. Pamiętaj, że szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych mają jedynie te osoby, które większość z tych przedmiotów zdawały na poziomie rozszerzonym. Przed tobą bardzo intensywny czas – wykorzystaj go dobrze.

 

Automatyka i robotyka Politechnika Wrocławska - przedmioty maturalne

Politechnika Wrocławska w rekrutacji 2024/2025 na kierunek automatyka i robotyka bierze pod uwagę wyniki z następujących przedmiotów: matematyka, język obcy, język polski oraz fizyka, będąca przedmiotem dodatkowym. dowiedz się więcej

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu

Studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu realizowane są w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia. Studia pierwszego stopnia to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół lub cztery lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku lub dwa lata.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek automatyka i robotyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Techniczno-Informatyczna w Naukach Stosowanych stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Politechnika Wrocławska (Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program kształcenia i przedmioty

Studia inżynierskie na kierunku automatyka i robotyka zaliczają się do bardzo prestiżowego grona. W praktyce oznacza to, że kształcenia nie możesz rozpocząć na każdej uczelni we Wrocławiu. To taki kierunek, który zadedykowany jest tylko dla najlepszych absolwentów szkół średnich. Zatem studia we Wrocławiu na kierunku automatyka i robotyka możesz rozpocząć na Politechnice Wrocławskiej oraz na Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej. Możliwość rozpoczęcia nauki tylko na tych dwóch uczelniach w mieście pokazuje elitarność tego kierunku, którego absolwenci będą prawdziwymi specjalistami na rynku pracy.
Program kształcenia na kierunku automatyka i robotyka ma bardzo interdyscyplinarny, ale i praktyczny charakter. Jak sama nazwa kierunku wskazuje, studenci będą poznawać zagadnienia związane z dwiema dziedzinami – automatyką, która łączy się ze sterowaniem procesami oraz robotyką. To z kolei bardzo rozległa dyscyplina, obejmująca mechanikę, sensorykę, cybernetykę i wiele innych skomplikowanych kwestii, z którymi zetkną się wszyscy studenci.

Program kształcenia na kierunku automatyka i robotyka musi obejmować wiele interdyscyplinarnych zagadnień, tak by studenci otrzymali jak najbardziej wszechstronne wykształcenie. Oczywiście, jak zapewne się domyślasz – podstawy automatyki i robotyki opierają się na dwóch ścisłych dyscyplinach – matematyce oraz fizyce. Tylko ich perfekcyjne opanowanie sprawi, że studenci będą mogli poszerzać swoją wiedzę i umiejętności o mechanizmy sterowania i projektowaniem robotów. Zagadnienia, z jakimi będą zapoznawać się wszystkie osoby na tym kierunku, to przykładowo:

  • algorytmy decyzyjne i obliczeniowe;
  • informatyka przemysłowa;
  • kinematyka robotów;
  • analiza sygnałów sterowania itd.

 

Wszystkie przedmioty, które znajdują się w siatce programowej kształcenia na kierunku automatyka i robotyka mają wysoce specjalistyczny i wąski charakter. Jednak blok zajęć podstawowych to jeszcze nie wszystko. Studenci będą musieli dodatkowo wybrać jedną ze specjalizacji:

  • roboty mobilne;
  • technologie informacyjne w automatyce;
  • komputerowe systemy zarządzania procesami produkcyjnymi itd.

 

Zatem przed studentami automatyki i robotyki stoi naprawdę bardzo dużo wyzwań intelektualnych. Oprócz rozbudowanej wiedzy muszą oni rozwijać przede wszystkim swoje umiejętności związane z projektowaniem oraz konstruowaniem mechanizmów, które będą wykorzystywane w różnorodnych sektorach przemysłowych – od spożywczego po medyczny. Dodatkowo inżynierowie tej dyscypliny muszą dysponować wieloma kompetencjami miękkimi, ponieważ powodzenie realizacji konkretnego projektu zależy od bardzo dobrej współpracy wielu osób.

 

Nabywane umiejętności

Studia na automatyce i robotyce mogą zainteresować w szczególności m.in. osoby, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania, realizacji i eksploatacji inteligentnych systemów. W trakcie nauki studenci tego kierunku studiów poznają np.: funkcjonowanie obiektów przemysłowych, rodzaje procesów technologicznych, specyfikę zachowania pojazdów i robotów, podstawy bezpieczeństwa w produkcji czy sposób działania systemów autonomicznych i robotów o różnorodnym zastosowaniu.

Automatyka i robotyka pozwala studentom rozwinąć zdolności, które niezbędne są m.in. do prawidłowego analizowania oraz profesjonalnego projektowania układów automatyki, sterowania mikroprocesorowego urządzeń przemysłowych czy sterowania i oprogramowania robotów. Ponadto w trakcie zajęć uczestnicy uczą się również tego, w jaki sposób organizować pracę zespołu i jak koordynować procesy wytwarzania inteligentnych systemów.

Absolwenci automatyki i robotyki mogą aplikować na takie stanowiska jak np.: projektant oprogramowania, projektant systemów sterowania, inżynier utrzymania ruchu, programista systemów produkcyjnych, operator systemów robotyki, integrator systemów automatyki i robotyki, doradca techniczny czy konstruktor robotów. Kompetencje osób, które ukończyły ten kierunek studiów, cenione są m.in. w działach automatyki, informatyki i służby utrzymania ruchu w przedsiębiorstwach produkcyjnych czy w zakładach energetycznych.

Polecane

 

 

Po jakim profilu na kierunek automatyka i robotyka we Wrocławiu

Na automatykę i robotykę we Wrocławiu najłatwiej dostaną się absolwenci szkół średnich o profilach matematyczno-fizycznych oraz technicznych. Takie wykształcenie średnie zapewni kandydatom solidne podstawy w wiedzy z nauk ścisłych oraz technologii, które są kluczowe do zrozumienia zagadnień związanych z tym kierunkiem.

Oprócz wiedzy z konkretnych dziedzin nauki, każdy student automatyki i robotyki powinien posiadać rozwinięte umiejętności logicznego myślenia oraz analitycznego rozwiązywania problemów. W procesie rekrutacji na studia na tym kierunku pod uwagę brane są wyniki z matematyki, fizyki, chemii czy też języka obcego. Osoby, zdecydowane podjąć studia na kierunku automatyka i robotyka powinny wziąć to pod uwagę przy wyborze przedmiotów maturalnych.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu są trudne

Studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu nie należą do najprostszych. Ich złożoność, wynikająca z intensywnej nauki zagadnień technicznych oraz programowania i projektowania systemów automatyzacji, może okazać się zbyt trudna dla niektórych studentów. Jednakże wszystko zależy od wcześniejszych zainteresowań, umiejętności oraz preferencji i predyspozycji kandydatów na studia.

Program studiów na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu jest obszerny. W planie zajęciowym studenci natkną się zarówno na przedmioty teoretyczne, jak i praktyczne. Będą musieli opanować zagadnienia z zakresu fizyki, programowania czy matematyki. Kluczem do sukcesu na tych studiach jest odpowiednie zaangażowanie, systematyczna praca oraz nieustanna chęć rozwoju.

 

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na automatyce i robotyce we Wrocławiu

W programie kształcenia na kierunku automatyka i robotyka pojawia się stosunkowo sporo trudnych przedmiotów związanych np. z matematyką czy fizyką. Wśród nich możemy wyróżnić istotne dla tych dziedzin nauki zagadnienia takie jak m.in.: równania różniczkowe, geometria analityczna czy elektrodynamika i termodynamika.

Jednakże najtrudniejszym przedmiotem na tych studiach mogą okazać się te związane ze złożoną analizą systemów dynamicznym czy zaawansowanymi algorytmami programowania. Obydwa wymagają od studenta doskonałej znajomości teorii oraz umiejętności jej praktycznego zastosowania. Oprócz tego w planie zajęciowym możemy się spodziewać przedmiotów takich jak: sterowanie, roboty mobilne czy automatyzacja i informatyzacja procesów.

 

 

Czy studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu to studia z przyszłością

Studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu są gwarancją obiecujących perspektyw zawodowych wynikających z rosnącego zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie automatyzacji i robotyki w przemyśle, medycynie, logistyce, czy nawet rolnictwie. Dzięki temu absolwenci tej dziedziny znajdują zatrudnienie w różnych branżach. Nieustanny rozwój technologii AI, IoT i robotyki społecznej otwiera przed absolwentami nowe możliwości.

Jednakże kluczowym elementem do zawodowego sukcesu jest nieprzerwane nabywanie nowych umiejętności i ciągłe doszkalanie się. Sporym atutem tego kierunku jest jego interdyscyplinarność, absolwent automatyki i robotyki posiada szeroki zakres kompetencji z dziedzin, takich jak: inżynieria mechaniczna, elektronika, informatyka czy sztuczna inteligencja.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na automatykę i robotykę we Wrocławiu

Automatyka i robotyka we Wrocławiu to studia, które z roku na rok cieszą się wzrastającym zainteresowaniem wśród kandydatów. Konkurencja podczas rekrutacji jest spora, a ilość miejsc ograniczona. Dlatego tak istotne jest, aby uczeń szkoły średniej już na etapie wyboru przedmiotów maturalnych podejmował świadome decyzje. W procesie rekrutacji pod uwagę mogą być brane rozszerzenia np. z matematyki, fizyki czy języka angielskiego.

Poza wynikami egzaminu maturalnego uczelnie mogą również uwzględniać inne aspekty, takie jak aktywność w olimpiadach i konkursach oraz posiadanie dodatkowych kwalifikacji. Najistotniejsza jest jednak ugruntowana wiedza z matematyki i fizyki. Przyjęcie na ten kierunek studiów może nie być łatwe, ale z pewnością jest osiągalne dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu jest matematyka

Na studiach na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu matematyka stanowi istotny element programu kształcenia. W planie zajęciowy studenci mogą natknąć się na zajęcia skupiające się na zagadnieniach, takich jak: analiza matematyczna, algebra liniowa oraz teoria prawdopodobieństwa. Umiejętność swobodnego posługiwania się tymi pojęciami będzie niezbędna do zrozumienia i rozwiązywania problemów związanych z algorytmami sterowania, modelowaniem systemów dynamicznych oraz przetwarzaniem sygnałów.

Ponadto program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak: mechanika analityczna, fizyka, miernictwo, teoria systemów, teoria regulacji, sterowanie procesami ciągłymi, bazy danych, sterowanie procesami dyskretnymi czy metody numeryczne.

 

Jakie są specjalności na automatyce i robotyce we Wrocławiu

Współczesne studia z automatyki i robotyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu: roboty mobilne, sterowanie procesami technologicznymielektroniczne systemy automatykitechnologie informacyjne w automatyce... 

Ile trwają studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu

Studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Sprawdź

Automatyka i robotyka w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier / magister

Jaka praca po automatyce i robotyce

Osoby, które aplikują na kierunek automatyka i robotyka zdobędą kompleksową wiedzę techniczną, fizyczną, matematyczną oraz informatyczną. Co więcej nauczą się projektowania, realizacji i eksploatacji inteligentnych systemów oraz procesów technologicznych. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób analizować układy automatyki oraz układy sterowania mikroprocesorowego urządzeń przemysłowych.

Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w gałęziach gospodarki, wykorzystujących proces automatyzacji. Absolwenci znajdą zatrudnienie w biurach projektowych, branży IT oraz w ośrodkach naukowo-badawczych. Dobrym rozwiązaniem może być również założenie własnej działalności gospodarczej o profilu związanym ze swoim wykształceniem.

czytaj dalej jaka praca po automatyce i robotyce

 

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po automatyce i robotyce we Wrocławiu

Absolwenci kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu mają doskonałe perspektywy zawodowe. Są poszukiwanymi pracownikami przez firmy z różnych sektorów gospodarki, w stosujące technologie automatyzacji i robotyki. Absolwenci znajdują zatrudnienie w przemyśle, firmach inżynieryjnych, laboratoriach badawczych oraz start-upach.

Warto zaznaczyć, że obszerna wiedza i umiejętności nabyte podczas studiów umożliwią absolwentom rozwój kariery zawodowej zarówno w kraju, jak i na całym świecie. Należy jednak pamiętać, że w celu osiągnięcia sukcesu na rynku pracy, należy już podczas studiów wziąć udział w rozwijających praktykach i stażach. Każdy absolwent powinien również rozwijać swoje umiejętności oraz budować siatkę kontaktów biznesowych.

 


Ile zarabia się po studiach na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu

Zarobki po studiach na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu mogą być zróżnicowane w zależności od doświadczenia zawodowego, specjalizacji, lokalizacji pracy oraz rodzaju pracodawcy. Jednak średnio zarobki są na poziomie powyżej średniej krajowej, a po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia mogą zdecydowanie wzrosnąć.

  • Inżynier automatyki: 8 120 zł
  • Programista PLC: 8 330 zł
  • Projektant Systemów Automatyzacji: 8 120 zł
  • Technik automatyk: 6 860 zł

Jak wygląda rekrutacja na automatykę i robotykę we Wrocławiu

Automatyka i robotyka - rekrutacja na uczelniach we Wrocławiu

sprawdź rekrutacja na studia we Wrocławiu

 

 

Jakie przedmioty liczą się na automatykę i robotykę we Wrocławiu

W rekrutacji na studia kierunek automatyka i robotyka we Wrocławiu liczą się głównie przedmioty ścisłe. Wysokie wyniki maturalne z przedmiotów takich jak: matematyka, fizyka czy informatyka mogą zagwarantować kandydatom pomyślne przejście procesu rekrutacyjnego.

Dodatkowym atutem może być znajomość języków programowania, zdobyte certyfikaty branżowe oraz udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Na studiach na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu najłatwiej odnajdą się osoby o umysłach ścisłych, które swobodnie poruszają się w zagadnieniach z fizyki czy informatyki. Podczas rekrutacji na te studia konkurencja jest spora, a kierunek cieszy się dużym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich.

 

Ile osób na miejsce na automatykę i robotykę we Wrocławiu

Automatyka i robotyka we Wrocławiu należą do jednego z najbardziej popularnych kierunków we Wrocławiu. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Politechnikę Wrocławską aplikowało 589 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się ponad 7 kandydatów.

 

Jakie progi na automatykę i robotykę we Wrocławiu

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Politechnice Wrocławskiej na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej 408,13 punktu.

czytaj dalej:

 

Limity miejsc

Aby dostać się na studia, należy pomyślnie przejść postępowanie kwalifikacyjne, w ramach którego tworzona jest lista rankingowa. O przyjęciu kandydatów na wybrane kierunki studiów decyduje liczba punktów przez nich zdobyta.

Limity miejsc na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu:

  • Politechnika Wrocławska: 80

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji na wybrane kierunki kandydaci mogą poznać dzięki informacjom publikowanym przez uczelnie w systemie IRK lub ERK. Informacje dotyczące listy osób zakwalifikowanych oraz liczby punktów uzyskanych przez kandydatów publikowane są w prywatnych profilach w określonym przez uczelnię terminie.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

  • Politechnika Wrocławska – 16 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Termin doręczenia kompletu dokumentów może różnić się w poszczególnych uczelniach – jest on ustalany indywidualnie przez każdą placówkę. Uczelnie zazwyczaj przyjmują dokumenty rekrutacyjne, które zostały dostarczone przez kandydata osobiście do siedziby szkoły wyższej lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej czy elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne zazwyczaj można składać zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci mają na to najczęściej zaledwie kilka dni – należy dopełnić formalności w określonym przez uczelnię terminie, w przeciwnym wypadku kandydat może zostać skreślony z listy osób, które zostały przyjęte na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

  • Politechnika Wrocławska – od 17 do 22 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Ile kosztują studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu

Studia stacjonarne na kierunku automatyka i robotyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu? Cena w 2024 eoku wynosi około 10800 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek automatyka i robotyka we Wrocławiu ceny 2024

  • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej – 10800 zł

Sprawdź

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Automatyka i robotyka Wrocław studia i stopnia

Automatyka i robotyka Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Automatyka i robotyka Wrocław studia stacjonarne

Automatyka i robotyka Wrocław studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku automatyka i robotyka w Mieście wrocławiu

Automatyka i robotyka w mieście Wrocławiu

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

Pokaż wszystkie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

Jakie opinie mają studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu?

Studia na kierunku automatyka i robotyka wiążą się z bardzo intensywnym czasem nauki. Jednak jej zadośćuczynieniem są perspektywy bardzo atrakcyjnej pracy w przyszłości.

Artur, student Politechniki Wrocławskiej, mówi:

To bardzo otwarta branża, w której ciągle coś się dzieje. Swoją wiedzę można poszerzać także poza murami uczelni – targi, staże, praktyki, kursy. Wiem, że to bardzo konkretny fach, więc nie boję się o swoją przyszłość. Automatyka i robotyka nie może być jednak przypadkowym wyborem. Tutaj przyda się bardzo dużo determinacji.

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia