Inżynieria chemiczna i procesowa to nowoczesna propozycja kształcenia, która umożliwi Ci zdobycie potrzebnej wiedzy i umiejętności, umożliwiających projektowanie zintegrowanych procesów i ciągów technologicznych, które pojawiają się w przemyśle chemicznym oraz w branżach pokrewnych, to znaczy w branży energetycznej, spożywczej, farmaceutycznej i biotechnologicznej.
W trakcie zdobywanej edukacji i realizowanych praktyk zawodowych masz szansę nauczyć się projektować aparaty do separacji i oczyszczania produktów, także bioproduktów. Studenci opanowują działanie nowoczesnego sprzętu, dzięki któremu mogą wykonywać laboratoryjne prace i analizy chemiczne.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Kierunek inżynieria chemiczna i procesowa we Wrocławiu możesz studiować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku (siedem semestrów). Studia magisterskie realizowane są w trakcie trzech semestrów (półtora roku). Mają charakter uzupełniający w stosunku do pierwszego etapu kształcenia.
Studia inżynierskie odbywają się w tym przypadku przede wszystkim stacjonarnie, co oznacza, że zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku. Studia dzienne na uczelniach publicznych są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci inżynierii chemicznej i procesowej mają szansę uczęszczać na takie przedmioty jak, chociażby: algebra z geometrią analityczną, procesy dynamiczne, mechaniczne i techniczne podstawy inżynierii procesowej, planowanie i analiza wyników eksperymentu, rozdzielanie układów heterogenicznych. Interdyscyplinarnie konstruowany program kształcenia umożliwi Ci zdobycie rzetelnej wiedzy i potrzebnych do pracy umiejętności.
W trakcie zdobywanej edukacji nabędziesz kompetencje w zakresie projektowania i modelowania procesów jednostkowych i zintegrowanych, które pojawiają się w przemyśle chemicznym oraz w przemysłach pokrewnych.
Nauczysz się projektować aparaty, urządzenia takie jak mieszalniki, reaktory chemiczne, bioreaktory, mikroreaktory, wymienniki ciepła, a także urządzenia, które służą do rozdziału i oczyszczenia substancji chemicznych, produktów spożywczych, leków, enzymów.