Zarządzanie i inżynieria produkcji - Wrocław

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Wrocław

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I) (II) , czas trwania: 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I) (II) , czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku ,
forma: stacjonarne

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I) (II) , czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

27.06.2024

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu to 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 12 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu między innymi kontrolera jakości czy inżyniera procesów. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych czy logistyki.

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Wrocław
Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Opis kierunku

W ramach nauczania na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji studenci nauczą się matematycznego i chemicznego opisu zjawisk fizycznych i zagadnień technicznych oraz projektowania technologii przemysłowych. Co więcej, poznają zasady zarządzania personelem, przedsiębiorstwem, finansami oraz inwestycjami. Studenci zagłębiają się w wiedzy na temat programowania, podstaw marketingu, materiałoznawstwa czy zarządzania strategicznego.

Absolwent tego kierunku może szukać zatrudnienia w działach technologicznych i jakościowych międzynarodowych firm. Studia z zarządzania i inżynierii produkcji uczą podstaw projektowania stron i programowania, co pozwala na zatrudnienie w firmach związanych z branżą IT. Absolwenci mają też kompetencje do tego by podjąć pracę w firmach doradczych oraz przedsiębiorstwach produkcyjno-handlowych.

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej), a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 wyniósł: na UPWR 323 punkty, na PWR 104,2 pkt., UEW 100 pkt.

Gdzie studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu

We Wrocławiu zarządzanie i inżynierię produkcji możesz studiować w ramach kierunku na 3 uczelniach publicznych: Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji - uczelnie we Wrocławiu:

Sprawdź 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka. | zarządzanie i inżynieria produkcji Wrocław - przedmioty maturalne

Absolwenci szkół średnich, którzy skuszeni są atrakcyjnym profilem kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, powinni bardzo dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości. Jedynie bardzo dobre wyniki uzyskane na maturze sprawią, że przyszli studenci będą mieć szansę na rozpoczęcie kształcenia na tym kierunku.

Zainteresowane osoby w swoich planach maturalnych szczególny nacisk powinny położyć przede wszystkim na przedmioty ścisłe – matematykę, fizykę oraz chemię. Warto także abyś swój czas poświęcił na doskonalenie umiejętności lingwistycznych, ponieważ w procedurze rekrutacyjnej zostanie poddany ocenie wynik, jaki uzyskasz na maturze z dowolnego języka obcego nowożytnego. Przed tobą dużo pracy, więc systematyczne przygotowania zacznij już dziś!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu realizowane są w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia. Studia pierwszego stopnia to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Wrocławska (Wydział Mechaniczny) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (Wydział Inżynierii Produkcji UE Wrocław) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Wydział Przyrodniczo-Technologiczny) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji jest interdyscyplinarny, ponieważ obejmuje zagadnienia z dwóch potężnych dziedzin. Studenci muszą liczyć się z tym, że czeka ich wiele intensywnych godzin nauki, więc można powiedzieć, że są to studia prestiżowe, kończą je bowiem jedynie najlepsi. Do bloku związanego z zarządzaniem możemy zaliczyć przedmioty takie jak:

  • mikro- i makroekonomia;
  • finanse i rachunkowość w rachunku dla inżynierów;
  • logistyka w przedsiębiorstwie itd.

 

Podstawę nauczania na tym kierunku stanowią przedmioty, które bardzo ściśle przylegają do królowej nauk, czyli matematyki. Oprócz tego cykl edukacyjny przygotowany jest tak, by studenci poszerzali nieustannie swoją wiedzę z zakresu fizyki oraz chemii. Przedmioty ściśle inżynieryjne, z którymi zetkną się studenci tego kierunku, to:

  • procesy produkcyjne;
  • wytrzymałość materiałów;
  • robotyzacja i automatyzacja procesów produkcyjnych;
  • elektrotechnika i wiele, wiele innych.

 

Jeżeli po przeczytaniu tych przykładowych zbiorów przedmiotów nie porzuciłeś jeszcze chęci do rozpoczęcia przygody ze studiami zarządzanie i inżynieria produkcji, to znaczy, że jest to profil kształcenia stworzony dla ciebie. Przyszli inżynierowie, którzy ukończą te studia, oprócz rozległej wiedzy, dysponować będą wachlarzem niezbędnych kompetencji takich jak umiejętność pracy w grupie, czy przede wszystkim przekuwania wiedzy w praktyczne zastosowania produkcyjne. Na studentów tego kierunku czeka także szereg specjalizacji, rozwijających bardzo wąskie umiejętności. Studenci mogą wybierać spośród specjalizacji takich jak:

  • inżynieria produktów żywnościowych;
  • inżynieria produktów chemicznych;
  • inżynieria bioproduktów itd.

 

Studia we Wrocławiu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji będą czasem niezwykłej przygody intelektualnej, która sprawi, że w przyszłości będziesz stanowić wyjątkowo atrakcyjnego profesjonalistę na rynku pracy.

 

Jakie są specjalności na zarządzaniu i inżynierii produkcji we Wrocławiu

Współczesne studia z zarządzania i inżynierii produkcji charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu: zarządzanie procesamizarządzanie produkcją i usługamizarządzanie rozwojemzarządzanie jakościązarządzanie technologią

Sprawdź specjalności na zarządzaniu i inżynierii produkcji we Wrocławiu

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji?

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Sprawdź

Zarządzanie i inżynieria produkcji w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister / magister inżynier
Jaka praca po zarządzaniu i inżynierii produkcji

Jaka praca po zarządzaniu i inżynierii produkcji

Wszyscy doskonale wiedzą, że wybór kierunków inżynieryjnych przekłada się w przyszłości na znalezienie stabilnego i atrakcyjnego zatrudnienia. Dodatkowym atutem jest także znajomość aspektów związanych z zarządzaniem i ekonomią. To taki obszar wiedzy, który doceniany jest przed pracodawców, powinna temu jednak towarzyszyć specjalistyczna wiedza i umiejętności. W praktyce oznacza to, że studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu łączą to, co najlepsze. Absolwenci tego kierunku nie powinni się zatem martwić o perspektywy zatrudnienia w przyszłości.

Osoby, kończące te studia, znajdą zatrudnienie przede wszystkim w różnorodnych gałęziach przemysłu:

  • spożywczym;
  • chemicznym;
  • metalurgicznym;
  • transportowym;
  • kosmetycznym;
  • rolniczym itd.

 

Wykształcenie absolwentów tego kierunku przygotowuje ich do biegłego zarządzania nie tylko procesem produkcyjnym, lecz także pracownikami. Mogą oni z powodzeniem szacować poniesione koszty, straty oraz zyski. Ich wiedza pozwala na wdrażanie rozwiązań, które nie tylko usprawnią produkcję, lecz także poprawią jej jakość na płaszczyźnie ekonomicznej.

Zarządzanie i inżynieria produkcji daje także możliwość pracy w ośrodkach badawczych i laboratoriach, gdzie konkretne rozwiązania produkcyjne przechodzić będą testy. Absolwenci tego kierunku to nie tylko świetni konstruktorzy, lecz przede wszystkim analitycy, którzy dowolnie mogą sterować swoją karierą.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji?

Po uzyskaniu tytułu inżyniera lub magistra absolwenci decydują się na prace w różnych gałęziach przemysłu np. w transportowym, rolniczym, kosmetycznym lub metalurgicznym. Absolwenci bardzo często decydują się na pracę logistyka, kontrolera jakości oraz kierownika produkcji. Jakie obowiązki do nich należą i ile zarabiają miesięcznie?

 

Logistyk

Odpowiada on za organizację pracy nie tylko pracowników produkcji, ale także transport towarów i zamówień. Logistyk zajmuje się również pracą na magazynach, kontroluje ilość wysyłanych produktów oraz nadzoruje statystyki produkcji. Odpowiada także za szczegółową dokumentację. Może on podjąć pracę w np. w firmach transportowych. Mediana zarobków logistyka wynosi około 6300 zł brutto.

 

Kontroler jakości

Kontroler jakości może podjąć pracę w przedsiębiorstwach zajmującą się produkcją w różnych sektorach. Odpowiada on za kontrolę poszczególnych materiałów oraz za gotowe już produkty, które mają trafić do sprzedaży. Zajmuje się również dokumentacją i nadzorem czy wszystkie procedury odnośnie jakości są właściwie wypełnianie. Mediana zarobków kontrolera jakości wynosi około 5610 zł brutto miesięcznie.

 

Kierownik produkcji

Odpowiada za organizację produkcji oraz nadzór nad jej przebiegiem. Czuwa nad zaopatrzeniem produkcji i magazynów, a także pracownikami, aby wszystko było zgodne z obowiązującymi normami oraz grafikiem. Dopatruje również maszyn i ich przeglądów technicznych. Może on znaleźć zatrudnienie w szeroko pojętym przemyśle. Mediana zarobków kierownika produkcji wynosi około 9100 zł brutto.

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Jak wygląda rekrutacja na zarządzanie i inżynierię produkcji we Wrocławiu

Zarządzanie i inżynieria produkcji - rekrutacja na uczelniach we Wrocławiu:

sprawdź rekrutacja na studia we Wrocławiu

 

Ile osób na miejsce na zarządzanie i inżynierię produkcji we Wrocławiu

Zarządzanie i inżynierię produkcji we Wrocławiu należą do jednego z najbardziej popularnych kierunków we Wrocławiu. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu aplikowało 484 kandydatów.

 

Jakie progi na zarządzanie i inżynierię produkcji we Wrocławiu

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na zarządzanie i inżynierię produkcji na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej: na Politechnice Wrocławskiej 104,2 punktów, na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu 323 pkt., Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu 100 pkt.

czytaj dalej: 

 

Limity miejsc

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów jest ograniczona, a kandydaci przyjmowani są przez uczelnie na podstawie postępowania kwalifikacyjnego. Na studia kwalifikują się te osoby, które zdobyły wystarczający wynik i zajęły odpowiednio wysokie miejsce na liście rankingowej.

Limity miejsc na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu:

  • Politechnika Wrocławska: 180
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu: 80

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji udostępniane są przez uczelnie w indywidualnie ustalonym przez nie terminie. Kandydaci otrzymują najważniejsze informacje w sprawie rekrutacji za pośrednictwem systemu IRK lub ERK. Dzięki temu mogą oni dowiedzieć się, ile punktów zdobyli w postępowaniu rekrutacyjnym, a także które miejsce zajęli na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

  • Politechnika Wrocławska – 16 lipca 2024
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – 17 lipca 2024
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – 16 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne dostarczać można osobiście, bezpośrednio do siedziby wybranej uczelni. Czasem niektóre szkoły wyższe decydują się na umożliwienie kandydatom dostarczenia kompletnego zestawu dokumentów za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Termin przeznaczony na etap dostarczania dokumentów rekrutacyjnych do wybranych uczelni może różnić się w zależności od decyzji danej szkoły wyższej – najczęściej dokumenty można składać zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci mają na to zaledwie kilka dni, dlatego warto wcześniej przygotować wszystkie dokumenty, niezbędne do dopełnienia formalności związanych z rekrutacją. Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

  • Politechnika Wrocławska – od 17 do 22 lipca 2024
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – od 18 do 22 lipca 2024
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – od 17 do 19 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Ile kosztują studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu

Studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia w prywatnych szkołach wyższych wymagają od kandydatów wniesienia dodatkowych opłat. Nie dotyczy to jednak studiów prowadzonych w trybie stacjonarnym w uczelni publicznej – taka nauka jest bezpłatna.

Sprawdź

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Mieście wrocławiu

Zarządzanie i inżynieria produkcji w mieście Wrocławiu

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

Pokaż wszystkie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

Jakie opinie mają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji to propozycja jedynie dla najbardziej ambitnych i wytrwałych.

Monika, studentka drugiego roku, mówi:

Nauki jest naprawdę bardzo dużo, więc trzeba się przygotować na kilka nieprzespanych nocy. Ważne jest to, że można liczyć nieustannie na pomoc wykładowców, którzy nie pozostawiają nikogo bez pomocy. Za to bardzo lubię studia we Wrocławiu, to miasto bardzo przyjazne nauce!

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia