Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej
Łódź
POKAŻ
Specjalności na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej
Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej możesz podjąć na 19 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) | edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - uczelnie >
Opis kierunku
Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to studia stworzone z myślą o osobach, które chciałyby otrzymać wykształcenie z pogranicza sztuki i pedagogiki. Kierunek ten przygotowuje studentów do prowadzenia działalności upowszechniającej muzykę między innymi w różnorodnych instytucjach kultury.
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku edukacja artystyczna najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Co więcej – absolwentów tego kierunku posiadają takie kwalifikacje, które umożliwią pracę w placówkach edukacyjnych takich jak szkoły podstawowe i prowadzenie lekcji muzyki. Osoby, które zakończyły swoją edukację wyższą, mogą z powodzeniem rozwijać swoją karierę także w operach, teatrach, filharmoniach i tam zajmować się edukacją artystyczną oraz prowadzeniem między innymi inspirujących warsztatów.
Podstawą kwalifikacji jest wynik egzaminu wstępnego.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej: zajęcia muzyczno-ruchowe, estetyka muzyki, historia kultury, literatura muzyczna, psychologia.
Jakie zajęcia czekają na Ciebie w ramach kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej? Przede wszystkim nacisk kładziony będzie na zajęcia o charakterze praktycznym. Będzie to gra na fortepianie, rytmika, dyrygowanie, śpiew, emisja głosu.
Uzupełnienie będą zaś stanowić przedmioty z dziedziny nauk humanistycznych oraz zajęcia języka obcego. Następnie będziesz mógł wybrać jedną z wielu ciekawych specjalizacji takich jak: rytmika w edukacji dziecka czy zespoły instrumentalno-wokalne.
Jeżeli zatem jesteś uzdolniony muzycznie i nie wyobrażasz sobie innej kariery to nie wahaj się – to jest kierunek dla Ciebie!
Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Chciałbyś zdobyć kompleksowe wykształcenie muzyczne i w przyszłości zająć się animacją muzyczną lub skupić się na profesjonalnej działalności artystycznej? Jeśli zatem masz wykształcenie zdobyte w szkole muzycznej i duszę artysty to kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej może okazać się świetnym wyborem.
Jak wygląda proces aplikacji? Aby zostać studentem kierunku Edukacja artystyczna należy uzyskać pozytywną ocenę z egzaminu praktycznego.
Będzie to sprawdzian z umiejętności gry na instrumencie lub śpiewu, a także sprawdzenie predyspozycji muzycznych, takich jak: słuch muzyczny, sprawność manualno-głosowa i poczucie rytmu.
3. Gdzie studiować edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej:
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej studia stacjonarne
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej studia I stopnia
Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej studia II stopnia
Miasta, które oferują studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej