Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
MUZYKA W MEDIACH I PRODUKCJA MUZYKI studia – kierunek studiów
Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki
Rok akademicki
2025/2026
Forma studiów
stacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Muzyka w mediach i produkcja muzyki to studia skierowane do wszystkich pasjonatów muzyki, którzy chcieliby zająć się nią w swojej codziennej pracy zawodowej. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne przygotowanie merytoryczne z zakresu nauk humanistycznych, w tym kulturoznawstwa, muzykologii, czy historii muzyki. Ponadto dowiedzą się więcej na temat sposobów dystrybucji muzyki w mediach oraz funkcjonowania instytucji muzycznych.
Specjalności
Współczesne studia z muzyki w mediach i produkcji muzyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki: realizacja dźwięku, muzyka w mediach, zarządzanie produkcją muzyczną.
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w mediach na stanowisku krytyka muzycznego, dziennikarza, czy redaktora merytorycznego. Co więcej mogą podjąć prace w instytucjach kultury, czy w jednostkach administracji rządowej i samorządowej.
Aplikując na studia muzyka w mediach i produkcja muzyki należy posiadać chociaż podstawową wiedzę na tematy muzyczne,co znaczenie ułatwi proces rekrutacyjny. Aby wyróżnić się na tle innych kandydatów należy odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi na danej uczelni i podjąć odpowiednie przygotowania. Warunkiem dostania się na powyższe studia jest zaliczenie egzaminu wstępnego, który będzie polegał na rozmowie na tematy muzyczne.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek muzyka w mediach i produkcja muzyki na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek muzyka w mediach i produkcja muzyki na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MUZYKA W MEDIACH I PRODUKCJA MUZYKI?
Muzyka w mediach i produkcja muzyki to studia, które łączą w sobie zagadnienia z obszaru nauk humanistycznych, współczesnej kultury, muzykologii oraz medioznawstwa. Dzięki temu studenci mają szansę zdobyć wszechstronne wykształcenie i przygotowanie zawodowe, uprawniające do pracy w mediach i na wszystkich stanowiskach związanych z muzyką.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki możemy podzielić na:
Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki mają charakter międzyobszarowy. Tym samym łączą w sobie zagadnienia zarówno z zakresu szeroko pojętych nauk humanistycznych, jak i sztuki muzycznej. Studenci będą uczęszczać na zajęcia związane z kulturoznawstwem, współczesną sztuką i kulturą oaz medioznawstwem. W ramach kształcenia dowiedzą się więcej na temat przejawów muzyki w mediach oraz nauczą się analizować twórczość muzyczną biorąc pod uwagę aspekt historyczny, socjologiczny, czy kulturowy.
Ważnym elementem nauczania będzie także doskonalenie zdolności z obszaru dystrybucji muzyki oarz związanych z tym aspektów prawnych i organizacyjnych. Osoby, które aplikują na powyższe studia nauczą się także prowadzenia audycji muzycznych, komentowania wydarzeń ze świata muzyki oraz współpracy z muzykami i dziennikarzami muzycznymi.
Dalsza część artykułu pod reklamą
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MUZYKA W MEDIACH I PRODUKCJA MUZYKI?
Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki będą trwały trzy lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MUZYKA W MEDIACH I PRODUKCJA MUZYKI?
Absolwenci kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki bez problemu znajdą zatrudnienie na stanowiskach związanych z muzyką. Przede wszystkim idealnie odnajdą się w zawodzie krytyka i dziennikarza muzycznego w różnego rodzaju mediach, między innymi w prasie, radiu, internecie, czy telewizji. Równie ciekawą opcją może być praca w instytucjach kultury, między innymi przy obsłudze festiwali, koncertów i innych wydarzeń muzycznych. Uzyskaną wiedzę i zdobyte kwalifikacje studenci wykorzystają w czasie pracy w jednostkach administrowania kulturą oraz w instytucjach samorządowych. Dobrym pomysłem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu związanym z muzyką.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki:
media (radio, telewizja, prasa, internet)
instytucje kultury
jednostki administrowania kulturą
firmy zajmujące się organizacją wydarzeń muzycznych
instytucje samorządowe
własna działalność gospodarcza.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Kampus Uczelni, Wrocławhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1ghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpgWyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
ul. Rzemieślnicza 5 ,
81-855 Sopothttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCszahttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpgSopocka Akademia Nauk Stosowanych
Kampus Uczelni, Łódźhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpgAkademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
ul. Gagarina 11 w Toruniuhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJpcG_olI0A0cR17wMAwJ6-kMhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/83981-umk-torun.jpgUniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu