Studia na kierunku Sztuki sceniczne umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. historii muzyki, muzyki dawnej, technik tańca klasycznego i współczesnego czy gry aktorskiej.
W zależności od wybranej specjalności, studenci mogą również np. zdobyć wiedzę i umiejętności pozwalające tworzyć własne koncepcje artystyczne, zapoznać się ze stylami muzycznymi oraz poznać zagadnienia dotyczące gatunków i stylów tanecznych. Mogą też nauczyć się wykorzystywać elementy musicalowej formy teatralnej, poznać techniki i zadania aktorskie, nauczyć się tworzyć choreografie taneczne, a także zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie pomagania różnym grupom i osobom za pomocą tańca.
Program studiów zakłada, że studenci w zależności od wybranej specjalności, mogą również np. nauczyć się przygotowywać pod kątem muzycznym opery, operetki, kantaty czy cykle pieśni, opracowywać reżyserskie dzieła sceniczne, zdobyć wiedzę z zakresu muzyki wokalnej XX i XXI wieku czy historii teatru i musicalu. Mogą też m.in. uczestniczyć w zajęciach z metodologii pracy z różnymi grupami, np. dziećmi czy głuchoniemymi, zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu analizy form tanecznych, tańca jazzowego czy metod pracy w choreografii.
Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Sztuki sceniczne: historia opery z literaturą wokalną, choreoterapia, psychologia muzyki.