Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to propozycja kształcenia przygotowana dla osób, które chcą pracować z muzyką na co dzień, a zawodowo marzy im się kariera nauczyciela, dyrygenta, animatora życia muzycznego w różnorodnych instytucjach kultury.
Na studentów czekają fascynujące specjalizacje, które rozwijają zagadnienia związane z edukacją artystyczną i przygotowują ich do działania w zakresie muzyki estradowej lub kościelnej, a także w ramach rytmiki w edukacji przedszkolnej i szkolnej. Możesz zajmować się muzyką w mediach lub edukacją tańca.
Studenci zdobywają rzetelne wykształcenie i potrzebne umiejętności. Oczywiście czeka na Ciebie także blok zajęć pedagogicznych i metodycznych.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia w Rzeszowie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej realizowane są w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Studia drugiego stopnia odbywają się w trakcie czterech semestrów (dwa lata) i kończą się tytułem magistra. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.
Tego typu propozycję kształcenia możesz studiować przede wszystkim w trybie stacjonarnym. Są to studia dzienne, które prowadzone są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych zazwyczaj są bezpłatne, kandydaci muszą jednak uiścić opłatę rekrutacyjną.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to interdyscyplinarny kierunek studiów, który prócz wiedzy muzycznej i pedagogicznej umożliwi Ci zdobycie szerokiej wiedzy humanistycznej.
W siatce zajęć znajdziemy przedmioty psychologiczne, pedagogiczne, metodyczne, które w połączeniu z wiedzą muzyczną umożliwią prowadzenie zajęć dydaktycznych i ogólnomuzycznych w zakresie szkolnej edukacji artystycznej. Zdobędziesz także odpowiednie kompetencje do prowadzenia zespołów wokalnych, instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych, a także tanecznych.
Studenci zdobywają wiedzę odnoszącą się do animacji kulturowej, marketingu muzycznego, mediów. Ułatwi to organizowanie festiwali, konkursów i imprez muzycznych. Będziesz miał/a okazję kształcić się w zakresie muzyki kościelnej i estradowej, a także w ramach rytmiki w edukacji przedszkolnej i szkolnej.