Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku Intellectual Property and New Technologies: Patent Law, Copyright Law, Introduction to EU Law, Guest lecturer course: Resolving IP and Technology Disputes, Internet Service Providers liability.
Program studiów zakłada szczegółową analizę kwestii prawnych, które dotyczą wykorzystywania, tworzenia oraz modyfikowania nowych technologii.
Studenci, którzy wybiorą ten kierunek, zdobędą profesjonalną wiedzę z zakresu porównawczego podejścia do dyrektyw charakterystycznych dla własności intelektualnej, nie tylko na arenie krajowej, lecz także w Unii Europejskiej i na świecie.
Podczas całego cyklu kształcenia przyszli absolwenci będą wykorzystywać do nauki platformy e-learningowe, by jeszcze dogłębniej zrozumieć zasady funkcjonowania nowych technologii w praktyce.
Edukacja na tym kierunku jest dostosowana do aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy, więc studenci zetkną się z przedmiotami związanymi z prawem patentowym, ustawodawstwem znaków towarowych, czy prawem autorskim.
Będzie to podstawa kształcenia, która w kolejnych etapach nauki zostanie odniesiona do podstaw prawa autorskiego i patentowego obowiązującego w Unii Europejskiej i na arenie międzynarodowej.
Absolwenci, kończąc naukę na tym kierunku, będą dysponować rozległymi kwalifikacjami z zakresu rozwiązywania sporów prawnych, treści cyfrowych, ochrony i licencjonowania oprogramowania, baz danych, gier komputerowych.
Bardzo ważną umiejętnością, którą pozyskają studenci podczas wszystkich etapów edukacji, będzie profesjonalne opracowywanie, tworzenie i zmiana dokumentów patentowych, a także pisanie i specyfikacja oświadczeń definiujących wykorzystywanie nowych technologii.
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
-
prawa patentowego
-
prawa znaków towarowych
-
znajomości praw autorskich
-
wprowadzenia do prawa Unii Europejskiej
-
nowych technologii i związanych z nim perspektyw etycznych, społecznych i prawnych
-
jurysdykcji i wyboru prawa w internecie
-
naruszania praw własności intelektualnej w zakresie nowych technologii