1. Tryb i typ studiów
Studia na kierunku prawo podatkowe i rachunkowość określane są jako innowacyjne i interdyscyplinarne. Połączenie wiedzy prawniczej z zarządzaniem i rachunkowością jest możliwe w trakcie kształcenia w trybie stacjonarnym bądź niestacjonarnym. Studia niestacjonarne prowadzone są w trakcie zjazdów weekendowych.
Studia na kierunku Prawo podatkowe i rachunkowość możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Program kształcenia przewiduje zajęcia odnoszące się do prawa podatkowego, prawa gospodarczego, prawa handlowego, a także z zakresu finansów i rachunkowości bądź zarządzania.
W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak: organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem, opodatkowanie dochodu w prawie polskim, sprawozdania finansowe w świetle regulacji międzynarodowych, instytucje prawa cywilnego w procesie zarządzania przedsiębiorstwem, międzynarodowe i europejskie prawo podatkowe.
Teoretyczne kształcenie ma wydźwięk praktyczny. Studenci, którzy wybrali tryb stacjonarny, są także zobowiązani do realizacji praktyk zawodowych, które pozwolą zweryfikować zdobytą wiedzę.
Dzięki gruntownemu wykształceniu i zdobywanym umiejętnościom absolwenci z powodzeniem mogą prowadzić podatkowo-prawną obsługę przedsiębiorstwa. Sporządzają i analizują sprawozdania finansowe oraz prowadzą księgi rachunkowe.
Są cennymi specjalistami w zakresie kwestii biznesowo-podatkowych, dlatego tak wiele firm poszukuje absolwentów prawa podatkowego i rachunkowości i pragnie korzystać z ich wiedzy i porad.
3. Dla kogo ten kierunek
Sektor gospodarczy wymaga obecnie wszechstronnie wykształconych specjalistów w zakresie prawa podatkowego, którym nie obca jest rachunkowość.
Z myślą o wypełnieniu tej luki na rynku powstał kierunek w ramach studiów magisterskich o nazwie Prawo podatkowe i rachunkowość, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnych firm. Studia pozwolą absolwentom na swobodne poruszanie się w doradztwie biznesowo-podatkowym.
Jeżeli zatem myślisz o pracy w takim środowisku to Prawo podatkowe i rachunkowość mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
4. Gdzie studiować Prawo podatkowe i rachunkowość
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Prawo podatkowe i rachunkowość: