Kierunek Lekarski - Poznań

Kierunek Lekarski - Poznań

Studia na kierunku kierunek lekarski (medycyna) w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Kierunek lekarski (medycyna) stopień: (jednolite) , czas trwania: 6 lat ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

24.06.2024

Kierunek Lekarski studia Poznań 2024 | woj. wielkopolskie

Kierunek lekarski w Poznaniu to 6-letnie studia (jednolite magisterskie). Absolwenci zyskują możliwość odbycia stażu podyplomowego oraz zdania Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK). Studia przygotowują do wykonywania zawodu lekarza. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu farmakologii, biochemii i różnych specjalności medycznych.

Kierunek Lekarski - Poznań
Studia na kierunku kierunek lekarski (medycyna) w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 6 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia na kierunku lekarskim w Poznaniu można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej. Ceny na kierunku lekarskim w Poznaniu w 2024 r. zaczynają się od 42000 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 na UAM wyniósł 165 punktów.

 

Gdzie studiować kierunek lekarski w Poznaniu

W Poznaniu kierunek lekarski możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Lekarski UMP).

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku lekarskim, w roku akademickim 2024/2025, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oferuje 340 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UMP. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 42000 zł.

Kierunek lekarski - uczelnie w Poznaniu

Sprawdź

Jakie wymagania na kierunek lekarski w Poznaniu

W procesie rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku lekarskim w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka i astronomia, fizyka. kierunek lekarski poznań - przedmioty maturalne.
 
 

Kierunek lekarski Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – przedmioty maturalne

Na kierunek lekarski w rekrutacji 2024/2025 na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu obowiązują wyniki z egzaminów z następujących przedmiotów maturalnych: biologia oraz chemii albo fizyki, albo fizyki i astronomii. dowiedz się więcej

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku lekarskim w Poznaniu

Studia na kierunku lekarskim mają charakter interdyscyplinarny, dzięki czemu studenci otrzymują wykształcenie z zakresu nauk medycznych, biologicznych i ścisłych. W planie zajęciowym znajdują się przedmioty związane np. z genetyką, chorobami wewnętrznymi czy farmakologią.

Program kształcenia przewiduje m.in.: poznawanie działania leków i ich zastosowanie w leczeniu chorób czy uczenie się technik chirurgicznych i przeprowadzanie operacji. W trakcie nauki studenci medycyny odbywają praktyki w klinikach czy szpitalach, co daje im cenne doświadczenie zawodowe. Absolwenci kierunku lekarskiego mają wiele perspektyw w związku z przyszłą pracą w zawodzie. Po ukończeniu studiów i zdaniu Lekarskiego Egzaminu Państwowego przyszli lekarze wybierają wśród specjalizacji takich jak: anestezjologia, chirurgia, kardiologia czy ginekologia.

Absolwenci kierunku lekarskiego mogą znaleźć pracę w szpitalach i klinikach. Ponadto medycy mogą ubiegać się o zatrudnienie w instytucjach badawczych, prowadząc badania kliniczne i eksperymenty. Absolwenci mogą kontynuować również swoją akademicką karierę na uczelniach medycznych w roli wykładowcy bądź badacza.

 

Poziom i tryb studiów

 

Uczelnie w Poznaniu - kierunek kierunek lekarski (medycyna):

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Lekarski) stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Medyczna uczelnia w Poznaniu tak przygotowała swój program, by przysposobić swoich przyszłych absolwentów do profesjonalnej opieki nad pacjentem. Wiedza zdobyta podczas studiów, ma umożliwić absolwentom kierunku lekarskiego zdobycie jak najlepszej pracy w ośrodkach zdrowia.

Należy także pamiętać, że nauka na wydziale lekarskim wiąże się z ciągłym pogłębianiem wiedzy, a egzaminy mają wysoko postawioną poprzeczkę. Na studiach lekarskich nie można być przeciętnym – uczelnie stawiają na ludzi wybitnych. Tylko w ten sposób można zdobyć naprawdę rzetelne wykształcenie.

Przykładowe przedmioty na kierunku lekarskim:

 

Nabywane umiejętności

Kierunek lekarski jest jednym z najbardziej prestiżowych i wymagających kierunków studiów medycznych, które przygotowuje studentów do pracy w dziedzinie medycyny. Studenci kierunku lekarskiego zdobywają szeroki zakres umiejętności zarówno teoretycznych, jak i praktycznych. Absolwenci kierunku lekarskiego uzyskują tytuł lekarza, co otwiera przed nimi szeroki zakres możliwości zawodowych.

Na początku studiów skupiają się na nauce podstawowych nauk medycznych, takich jak np. anatomia, fizjologia, biochemia, farmakologia, patologia, mikrobiologia, genetyka. Później zdobywają umiejętności kliniczne, takie jak np. badanie pacjenta, diagnoza, prowadzenie dokumentacji medycznej, komunikacja z pacjentem, umiejętności proceduralne, takie jak umiejętne wykonanie zastrzyków, przeprowadzanie zabiegów, prowadzenie poradni czy przygotowywanie planu leczenia.

Absolwenci kierunku lekarskiego mogą pracować np. w różnych sektorach opieki zdrowotnej, takich jak szpitale, przychodnie, kliniki, laboratoria medyczne czy jednostki ratownictwa medycznego. Mogą specjalizować się w różnych dziedzinach medycyny, takich jak pediatria, chirurgia, ginekologia i położnictwo, neurologia, kardiologia, onkologia, psychiatra i wiele innych. Mogą również pracować w służbie zdrowia publicznego, w naukach medycznych, jako nauczyciele akademiccy czy badacze.

Polecane:

 

Ile trwają studia na kierunku lekarskim w Poznaniu?

Studia na kierunku Lekarskim w Poznaniu trwają 6 lat (jednolite magisterskie).

Sprawdź

 

Po jakim profilu na kierunek lekarski w Poznaniu

Osoby myślące o studiach medycznych, przy wyborze szkoły średniej powinny kierować się tym, czy jej poziom zapewni odpowiednie przygotowanie do egzaminów maturalnych. Na kierunek lekarski kluczowe są: biologia, chemia oraz fizyka, dlatego też warto przemyśleć naukę w liceach ogólnokształcących, które specjalizują się w nauce tych przedmiotów.

Najlepiej jest więc iść na ten kierunek po liceum ogólnokształcącym o profilu matematyczno-fizycznym, bądź biologiczno-chemicznym. Dobrym wyborem jest także pójście do klas medycznych, które zapewniają kandydatom na medycynę w Poznaniu podstawową wiedzę na temat dziedzin medycznych i okołomedycznych.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku lekarskim w Poznaniu są trudne

Kierunek lekarski to jeden z najtrudniejszych kierunków studiów. Nie przez przypadek dostają się na niego tylko najlepsi kandydaci. Poziom studiów jest wysoki, ze względu na odpowiedzialność jaką niesie za sobą zawód lekarza. Idąc na te studia warto kierować się nie tylko poziomem wiedzy, ale także powołaniem i chęcią wykonywania tego zawodu.

Studenci kierunku lekarskiego w Poznaniu zdobywają ogólną wiedzę medyczną. Wśród przedmiotów są m.in. anatomia, biochemia, farmakologia czy genetyka. Poza tym studenci zdobywają wiedzę z przedmiotów kierunkowych, które zapoznają ich z tym co czekać ich może na konkretnych specjalizacjach.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na kierunku lekarskim w Poznaniu

Kierunek lekarski w Poznaniu to studia z bardzo wymagającym programem nauczania. Mnogość przedmiotów i ich wielowymiarowy charakter sprawia, że poziom trudności uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji studentów. Niezależnie od tego, przy wielu przedmiotach trzeba spędzać długie godziny nad książkami.

Wśród najtrudniejszych przedmiotów jest między innymi anatomia, która daje się we znaki wszystkim studentom kierunków medycznych. Wymagające są także zajęcia z biochemii, farmakologii i patofizjologii.

 

Czy studia na kierunku lekarskim w Poznaniu to studia z przyszłością

Kierunek lekarski to zdecydowanie studia z przyszłością. Przeziębienia, choroby czy wypadki, to niestety nieodłączny element naszego życia, dlatego potrzeba specjalistów, którzy potrafią zaopiekować się naszym zdrowiem. Lekarze to bardzo potrzebna grupa zawodowa, niestety cały czas jest ich za mało.

Praca lekarza zapewnia stabilność na rynku pracy i dobre wynagrodzenie. Absolwenci tego kierunku odnajdują zatrudnienie w szpitalach, ośrodkach zdrowia, klinikach oraz daje szanse na otworzenie własnego gabinetu lekarskiego. Największa przyszłość stoi przed lekarzami, którzy decydując się na ten zawód, kierowali się przede wszystkim powołaniem. 

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na kierunek lekarski w Poznaniu

Kilkunastu kandydatów na jedno miejsce to norma w przypadku studiów na kierunku lekarskim. Nie każdy jednak może spełnić swoje marzenie o studiach medycznych. To ze wzlędu na bardzo wysoki poziom rekrutacji. Dlatego też na kierunek lekarski dostają się tylko najlepsi maturzyści. Kluczem do sukcesu jest rozszerzona biologia, chemia lub fizyka.

Planując studia na kierunku lekarskim warto brać udział w olimpiadach przedmiotowych. Finaliści i laureaci etapu centralnego olimpiad z biologii, chemii, fizyki mogą liczyć na maksymalny wynik w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Sprawdź

 

Czy na studiach na kierunku lekarskim w Poznaniu jest matematyka

Kierunek lekarski w Poznaniu to studia, które skupiają się przede wszystkim na naukach przyrodniczych oraz medycznych. Najwięcej korzysta się z dokonań takich dziedzin jak chemia i biologia. Siatkę przedmiotów uzupełniają przedmioty medyczne oraz przedmioty kliniczne (kierunkowe).

Mimo swojego ścisłego charakteru, studia te nie mają zajęć z matematyki. Tak więc elementy matematyki nie są obecne w żadnym wykładanym przedmiocie. Wiedza matematyczna może się przydać dopiero na etapie pracy, jeśli zdecydujesz się na prowadzenie badań naukowych czy analizy danych.

 

Czy warto iść na kierunek lekarski?

Kierunek lekarski to oczywiście propozycja kształcenia dla przyszłych lekarzy, a zatem dla osób, które wyróżniają się nie tylko zainteresowaniami światem medycyny oraz dobrymi wynikami z biologii, ale również jasno określonymi cechami osobowości, wśród których wyróżnić można cierpliwość, odporność na stres, dokładność oraz chęć do nieustannej nauki. Ta ostatnia cecha wydaje się niezwykle istotna, ponieważ medycyna niemal nieustannie się rozwija i aby być kompetentnym należy podążać za trendami i osiągnięciami nauki.

Sprawdź czy warto iść na studia

 

Kierunek lekarski studia podyplomowe w Poznaniu

Absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich (dowolnego kierunku studiów) mogą uzupełnić lub zdobyć nowe kwalifikacje uczęszczając na studia podyplomowe z zakresu nauk medycznych. Są to zazwyczaj studia płatne, które trawją od 2 do 4 semestrów.

Sprawdź Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego studia podyplomowe - medyczne

Jaka praca po kierunku lekarskim

Studenci kierunku lekarskiego nauczą się stawiania wstępnych diagnoz medycznych, wdrażania terapii oraz zastosowania odpowiedniego leczenia. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób przeprowadzać badania lekarskie, z zastosowaniem nowoczesnej aparatury medycznej. Co więcej, rozwiną umiejętność analizy wyników badań oraz konsultacji z lekarzami różnorodnych specjalizacji.

Po ukończeniu studiów, zaliczeniu Egzaminu Lekarskiego oraz odbyciu obowiązkowego stażu, absolwenci znajdą zatrudnienie w publicznych i niepublicznych jednostkach ochrony zdrowia. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z sanatoriami, ośrodkami rehabilitacji, czy placówkami naukowo-badawczymi.

Czytaj dalej praca po kierunku lekarskim

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po kierunku lekarskim w Poznaniu

Lekarze są nie tylko bardzo potrzebni, ale też bardzo poszukiwani. To dlatego, że zarówno w publicznej, jak i prywatnej ochronie zdrowia cały czas ich brakuje. Ukończenie studiów, praktyk i zdanie Lekarskiego Egzaminu Końcowego daje pewne zatrudnienie w przychodniach, szpitalach, klinikach, prywatnych ośrodkach zdrowia czy w instytucjach zajmujących się ochroną zdrowia.

 

Wielu lekarzy często decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności i otworzenie swojego gabinetu specjalistycznego. Część lekarzy decyduje się także na kontynuowanie kariery naukowej oraz prowadzenie zajęć na uniwersytecie.

 

Ile zarabia się po Kierunku lekarskim?

Kiedy rozmawiamy o zarobkach absolwentów Kierunku lekarskiego warto zaznaczyć fakt, że wysokość honorarium uzależnione jest od co najmniej kilku czynników, wśród których najważniejsze są: specjalizacja, miejsce pracy oraz doświadczenie. Co wydaje się oczywiste, inaczej prezentują się zarobki rezydenta, a inaczej kardiochirurga z wieloletnim doświadczeniem. Co również należy podkreślić, droga edukacji jest długa i wymagająca, a zatem droga do najwyższych zarobków wygląda identycznie.

Średnie zarobki absolwentów Kierunku lekarskiego w 2024 roku:

  • anestezjolog: 7600 złotych
  • ginekolog: 6900 złotych
  • lekarz rodzinny: 9000 złotych
  • internista: 8300 złotych

Jak wygląda rekrutacja na kierunek lekarski

Kierunek lekarski należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2023/2024 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrany był przez ponad 32 tys. kandydatów (o 11247 więcej niż rok wcześniej).

Kierunek lekarski - rekrutacja na uczelniach w Poznaniu:

sprawdź rekrutacja na studia w Poznaniu

 

Ile osób na miejsce na kierunek lekarski w Poznaniu

Kierunek lekarski w Poznaniu należą do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Poznaniu. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu aplikowało 3169 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się ponad 9 kandydatów.

 

Jakie przedmioty liczą się na kierunek lekarski w Poznaniu

Planowanie studiów, to proces, który rozpoczyna się najpóźniej przy wyborze przedmiotów maturalnych. Aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia, przy deklaracji maturalnej warto przemyśleć wybór przedmiotów rozszerzonych.

W przypadku studiów na kierunku lekarskim w Poznaniu podstawowym przedmiotem uwzględnianym w rekrutacji jest biologia. Do punktacji wliczane są także wyniki z egzaminu maturalnego z chemii, fizyki lub fizyki i astronomii. W przypadku takiego samego wyniku wyższe miejsce w rankingu osiągną kandydaci z wyższym wynikiem z rozszerzonej biologii, a także matematyki podstawowej.

 

Jakie progi na kierunek lekarski w Poznaniu

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej 165 punktów.

czytaj dalej: 

 

Ile procent z matury na kierunek lekarski w Poznaniu

Po przeliczeniu wymaganego progu punktowego na wartość procentową, wynika, że aby dostać się na kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu trzeba było osiągnąć co najmniej 83% z egzaminów na poziomie rozszeroznym z dwóch przedmiotów, obowiązkowej biologii i jednego z przedmiotów dodatkowych (chemia, fizyka, fizyka i astronomia).

Warto jednak pamiętać, że kierunek lekarski co roku jest wśród najpopularniejszych kierunków, a to oznacza, że próg punktowy może się zmienić na wyższy. Aby mieć szansę na studia medyczne warto zdać maturę jak najlepiej.

sprawdź kalkulator procentów

 

Limity miejsc

O przyjęciu kandydatów na studia decyduje postępowanie kwalifikacyjne, w ramach którego tworzona jest lista rankingowa. Na poszczególnych kierunkach występuje ograniczona liczba miejsc.

Limity miejsc na kierunku lekarskim w Poznaniu:

  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: 342

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci otrzymują informację o przyjęciu lub nieprzyjęciu na studia poprzez system IRK lub ERK – wyniki rekrutacji, indywidualne dla poszczególnych uczelni, udostępniane są w prywatnym profilu. Dzięki temu kandydaci wiedzą, ile punktów zdobyli w procesie rekrutacyjnym, a także które miejsce zajęli na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu – 17 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Kandydaci na studia, którzy zostali przyjęci na wybrany kierunek, mogą złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych zazwyczaj bezpośrednio w siedzibie uczelni. Niektóre szkoły wyższe preferują jednak pośrednie formy przekazania niezbędnych dokumentów – np. za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kandydaci na studia zazwyczaj mogą składać dokumenty tuż po ogłoszeniu listy rankingowej. Zazwyczaj na złożenie dokumentów rekrutacyjnych mają oni kilka dni. Należy pamiętać o tym, żeby złożyć dokumenty w wyznaczonym przez uczelnię terminie – ważne jest też to, by zestaw był kompletny. Kandydaci, którzy nie spełnią tych warunków, mogą zostać skreśleni z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu – od 17 do 19 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie warto studiować Kierunek lekarski?

Poznań należy do grona największych ośrodków akademickich, jednak Kierunek lekarski oferowany jest tylko w jednej uczelni. Nietrudno odgadnąć, że jest to uczelnia o medycznym profilu kształcenia.

Kierunek lekarski studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu:

  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego

dowiedz się więcej kierunek lekarski w Poznaniu - uczelnie publiczne

Ile kosztują studia na kierunku lekarskim w Poznaniu

Studia stacjonarne na kierunku lekarskim w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku lekarskim w Poznaniu? Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 42000 zł.

Sprawdź

 

Kierunek Lekarski (medycyna) studia w Poznaniu - ceny 2024

  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – 42000 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kierunek lekarski w Poznaniu

W Poznaniu kierunek lekarski można studiować na jednej uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Gdzie studiować kierunek lekarski bezpłatnie w Poznaniu

Kierunek lekarski w Poznaniu można studiować bezpłatnie tylko w formie stacjonarnej na: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Gdzie studiować kierunek lekarski niestacjonarnie w Poznaniu

Studia niestacjonarne na kierunku lekarskim w Poznaniu można podjąć na jednej uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Ile kosztują studia niestacjonarne na kierunku lekarskim w Poznaniu

Studia niestacjonarne na uczelniach publicznych są płatne. Cena za pierwszy rok studiów niestacjonarnych na kierunku lekarskim wynosi około 35000 zł.

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety wszystkie studia niestacjonarne, niezależnie od tego czy uczelnia jest państwowa czy prywatna, są płatne. Wyjątkiem są jedynie studnia stacjonarne na uczelniach publicznych. 

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarski (medycyna) Poznań studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarski (medycyna) Poznań studia stacjonarne

Kierunek lekarski (medycyna) Poznań studia niestacjonarne

Kierunek lekarski w Poznaniu

  • Kierunek lekarski studia w Poznaniu - zdobywana wiedza i umiejętności

    Wiedza

    Student podejmujący naukę na wydziale lekarskim w Poznaniu pozna budowę, mechanizmy i funkcjonowanie organizmu zdrowego oraz możliwe jego zaburzenia – zarówno w kontekście budowy, jak i funkcjonowania.

    Dowie się jakie są choroby na poziomie jednostki, grupy społecznej oraz populacji, a także zaznajomi się z ich diagnostyką i leczeniem na poziomie lekarza ogólnego. Student pozna najnowocześniejsze metody oraz technologie, wykorzystywane do diagnostyki i leczenia pacjentów.

    Nauczy się też, jak w sposób właściwy zadawać pytania, by w sposób najbardziej profesjonalny przeprowadzać wywiad z pacjentem. Będzie wiedział, jak filtrować informacje od pacjenta, by w jak najbardziej możliwy sposób wydać krytyczną ocenę istotnych informacji dla kwestii klinicznych i naukowych oraz wiedzieć jak je rozwiązać.

     

    Umiejętności

    Student medycyny będzie pracował w zakresie swoich kompetencji, w pełni wykorzystując zdobytą wiedzę i umiejętności uzyskane w trakcie studiów. Dowie się, jakie są zasady bezpieczeństwa panujące w miejscu pracy, chroniąc siebie, pozostałych członków zespołu oraz pacjentów i ich bliskich.

    Nie zrazi się brakiem komfortu – będzie potrafił pracować w każdych warunkach, a pomoc innym będzie determinować jego zachowanie, nie zważając na warunki społeczne, społeczne lub kulturowe. Absolwent medycyny, będzie gotowy do pomocy ludziom z chorobami ostrymi i przewlekłymi, a także w różnym stanie zdrowia i kondycji fizycznej oraz psychicznej.

    Ponadto, po uzyskaniu odpowiednich informacji w ramach wywiadu, dowie się jak zapobiegać stanom nagłym, a także ustali priorytety niezbędne, by stworzyć plan diagnozy i działania, przeciwdziałając nawrotom stanu zagrożenia.

     

    Kompetencje społeczne

    Absolwent tego kierunku będzie gotowy do pracy w zespole profesjonalistów, często interdyscyplinarnym, zarówno pod nadzorem, a także jako lider. Będzie odznaczał się wysoką kulturą osobistą, pamiętając o kodeksie etyki lekarskiej, nie nadwyrężając przy tym zaufania pacjentów.

    Będzie miał w sobie chęć ciągłego zdobywania wiedzy i umiejętności zawodowych, korzystając przy tym z dobry praktyk medycznych. Będzie także czuł na sobie odpowiedzialność za postawione diagnozy oraz prognozy leczenia, decyzje, będzie podejmował z rozwagą.

     

Jakie opinie mają studia na Kierunku Lekarskim w Poznaniu?

Dokąd udać się na studia? To, sprawiające wrażenie łatwego, pytanie nierzadko sprawia kandydatom niemałe problemy. By rozwiać wszelakie wątpliwości, warto zapytać: Jakie ma Kierunek Lekarskie w Poznaniu opinie?

Agata, studentka Kierunku Lekarskiego mówi:

„Każdy lekarz musi być najlepszy. W tym zawodzie nie powinno być miejsca na przeciętność ani jakiekolwiek pomyłki. Dlatego, żeby być najlepszym lekarzem, trzeba uczyć się od najlepszych. A żeby uczyć się od najlepszych, trzeba studiować kierunek lekarski w Poznaniu. To niezwykle proste.”

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Pozostałe uczelnie w Poznaniu na których jest kierunek KIERUNEK LEKARSKI (medycyna)

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia