1. Typ i tryb studiów
Kierunek chemia i analityka przemysłowa można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich.
Studia na kierunku chemia i analityka przemysłowa możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program kształcenia będzie oscylował głównie wokół zagadnień związanych z naukami chemicznymi i technicznymi.
2. Program studiów i przedmioty
W czasie studiów na kierunku chemia i analityka przemysłowa będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę na temat chemii, inżynierii i technologii chemicznej oraz podstawowych zjawisk fizycznych.
Program kształcenia zakłada realizacje wielu ciekawych i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
-
chemia ogólna
-
elektronika i elektrotechnika
-
podstawy inżynierii chemicznej
-
chemia fizyczna
3. Nabywane umiejętności
Jako student kierunku chemia i analityka przemysłowa zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczysz się stosowania wyrobów chemicznych i korzystania z różnorodnych technik i metod analitycznych.
Ponadto, dowiesz się w jaki sposób interpretować i opisywać podstawowe zjawiska fizykochemiczne. Studenci rozwiną także swoje zdolności językowe i poznają specjalistyczną terminologię branżową, co zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę.
4. Dla kogo ten kierunek
Przemysł, zgodnie z powszechnie przyjętą definicją, jest to dział produkcji materialnej, w którym wydobywanie zasobów przyrody i dostosowywanie ich do potrzeb ludzi odbywa się na wielką skalę.
Śmiało można wysnuć wniosek, że skoro potrzeby ludzi na przestrzeni lat nieustannie się zmieniają, to i cały przemysł potrzebuje ciągłych modyfikacji i udoskonaleń, aby mógł dobrze pełnić swoją funkcję.
Głównym celem analityków przemysłu jest, jak sama nazwa wskazuje, badanie i analizowanie danych statystycznych w celu możliwości jak najszybszego wyłapania zmian rodzących się w przemyśle.
Studia na kierunku chemia i analityka przemysłowa są wspólnym mianownikiem dla nauk przyrodniczych i ekonomicznych, stawiają przede wszystkim na naukę praktycznych umiejętności związanych z analizą chemiczną i instrumentalną przemysłu.
Jaka jest sylwetka idealnego aplikanta na kierunek chemia i analityka przemysłowa? Przede wszystkim w kręgu jego zainteresowań powinno leżeć opisywanie zjawisk przyrodniczych przy użyciu narzędzi chemicznych, nie powinien mieć problemu z nauką przedmiotów ścisłych.
Jeśli od zawsze marzyłeś, żeby wiązać swoją przyszłość z chemią, ale obawiałeś się, że przyswojenie tylko tej dziedziny może okazać się niewystarczające, powinieneś podjąć studia na kierunku chemia i analityka przemysłowa.
5. Gdzie studiować chemię i analitykę przemysłową
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek chemia i analityka przemysłowa: