Zagraniczne podróże, planowanie i organizacja zagranicznych wycieczek, pozyskiwanie wiedzy na temat kwestii urbanistycznych poszczególnych miejsc, atrakcyjnych z turystycznego punktu widzenia, a ponadto zainteresowanie geografią, zarządzaniem i rozwijaniem zdolności komunikacyjnych to czynniki wyróżniające wielu przyszłych kandydatów na studia wyższe. Dla wielu z nich wybór turystyki i rekreacji będzie tym właściwym, a sukcesywne zgłębianie kompetencji kierunkowych okaże się spełnieniem marzeń.
Nie ulega wątpliwości, że studia w Szczecinie na kierunku turystyka i rekreacja cieszą się ogromną popularnością wśród szerokiego grona przyszłych studentów, zwłaszcza tych zainteresowanych podróżami, branżą hotelarską oraz organizowaniem wycieczek krajoznawczych. Często same zainteresowania okazują się niewystarczające w perspektywie podjęcia edukacji kierunkowej, dlatego zanim aplikujesz, zastanów się, czy:
-
Lubisz geografię, a nauka przedmiotów przyrodniczych i ścisłych nie stanowi dla ciebie problemu?
-
Twoja charyzma znacząco ułatwia ci kontakt z drugim człowiekiem?
-
Interesujesz się historią dotyczącą najbardziej atrakcyjnych miejsc z punktu widzenia turystycznego?
-
Kierunek turystyka i rekreacja w Szczecinie wydaje się najbardziej zasadnym z wszystkich wyborów edukacyjnych?
Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie lub przynajmniej większość powyższych pytań, rozważenie aplikacji na turystykę i rekreację najpewniej okaże się najlepszym z możliwych wyborów!
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku turystyka i rekreacja możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku turystyka i rekreacja w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Jeśli wybierzesz uczelnie w Szczecinie na miejsce zdobywania wyższego wykształcenia, a dodatkowo myślisz nad podjęciem tamtejszej turystyki i rekreacji, to zyskasz okazję do zdobycia wszechstronnej wiedzy i umiejętności, odnoszących się do:
-
funkcjonowania światowego rynku turystycznego
-
branży transportowej
-
logistycznych aspektów organizacji wyjazdów zagranicznych
Studenci turystyki i rekreacji dowiadują się również o położeniu i historii najważniejszych z turystycznego punktu widzenia miejsc, doskonalą swoje kompetencje interpersonalne, a ponadto zyskują wiedzę na temat potencjału turystycznego obszarów niezurbanizowanych.