Cyberbezpieczeństwo - Warszawa

Cyberbezpieczeństwo - Warszawa

Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo w Warszawie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 5 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Cyberbezpieczeństwo stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
forma: stacjonarne

15.01.2024

Cyberbezpieczeństwo studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Cyberbezpieczeństwo w Warszawie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżynieraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Cyberbezpieczeństwo - Warszawa
Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku cyberbezpieczeństwo w Warszawie rozpocznie się 2 stycznia 2024 r. i potrwa do 31 grudnia 2024 r. | Cyberbezpieczeństwo Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku cybrbezpieczeństwo możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW)  oraz 5 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie (AEH), Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, Collegium Civitas w Warszawie (CC), Społecznej Akademii Nauk w Warszawie (SAN),Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z siedzibą w Warszawie (WSBiO).
 

Opis kierunku

Cyberbezpieczeństwo to studia, które kształcą specjalistów odpowiadających za nasze bezpieczeństwo w Internecie. To bardzo odpowiedzialne zadanie – biorąc pod uwagę, jak często udostępniamy swoje dane korzystając z różnorodnych źródeł cyfrowych. Studenci w trakcie kształcenia uczą się korzystania z nowoczesnych narzędzi informatycznych, poznają tajniki programowania. Otrzymują także wszechstronną wiedzę matematyczną. Program kształcenia obejmuję realizację przedmiotów takich jak np. algorytmy i złożoność, wstęp do testów penetracyjnych, zarządzanie w sytuacjach kryzysowych, bezpieczeństwo aplikacji internetowych czy regulacje prawne w aspekcie cyberbezpieczeństwa.

 

Praca po studiach

A co można robić po zakończeniu nauki na kierunku cyberbezpieczeństwo? Na absolwentów czekają różnorodne przedsiębiorstwa sektora IT. Mogą realizować się oni jako kierownicy projektów IT, administratorzy systemów czy projektanci sprzętów informatycznych. Ponadto, odnajdą się także w administracji publicznej i  administracji rządowej oraz w międzynarodowych agencjach ds. bezpieczeństwa i firmach konsultingowych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunku cyberbezpieczeństwo w Warszawie?

Przedmioty, dzięki którym rozpoczniesz swoją intelektualną przygodę z cybrezpieczeństwem, to przede wszystkim: matematyka, informatyka oraz język obcy nowożytny. Pamiętaj, że na studia w Warszawie dostają się wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. Jeśli chcesz być jednym z nich, musisz odpowiednio wcześnie rozpocząć swoje przygotowania do egzaminów maturalnych. Część z wybranych przedmiotów powinieneś zdawać na poziomie rozszerzonym, to realnie zwiększy twoje szanse.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYBERBEZPIECZEŃSTWO?

Internet pełny jest afer. Raz na jakiś czas wyciekają poufne informacje – przypadkowo pojawiają się w Internecie wyniki oscarowych nominacji, światło dzienne ujawnia prywatna korespondencja polityków, największą grozę budzi jednak fakt, że to sektor bankowy pęka w szwach od poufnych danych, które w każdej chwili mogą wyciec. To, co z pozoru błahe i zabawne, może bardzo szybko przerodzić się w konflikt na skalę świata. Dlatego dziś tak ważne jest utrzymanie cyberbezpieczeństwa na wysokim poziomie. Lecz co właściwie oznacza ten termin?

Cyberbezpieczeństwo to nic innego jak wszelkie praktyki, których celem jest ochrona sieci informatycznych przed atakami. Dziś większość danych gromadzona jest przede wszystkim w formie cyfrowej. Skończyły się czasy piętrzącej się dokumentacji w segregatorach. Współcześnie najbardziej newralgiczne dane skrzętnie skrywają nasze komputery i dyski. W praktyce oznacza to, że nieustannie potrzebni są nowi, wykwalifikowani specjaliści do spraw cyberbezpieczeństwa. Jeśli jesteś zatem osobą, którą fascynuje potęga współczesnych systemów informacyjnych, to studia na kierunku cyberbezpieczeństwo czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Chciałbyś swoje kształcenie wyższe rozpocząć w stolicy? To kierunek, który zostaje obrany przez wielu absolwentów szkół średnich, ponieważ daje on niezmierzone perspektywy rozwoju. To tutaj siedziby mają najlepsze uczelnie i czeka na ciebie bogata oferta praktyk oraz staży. Cyberbezpieczeństwo to także jeden z tych kierunków, który został wpisany w propozycję kształcenia warszawskich uczelni. Studia o tym specjalistycznym profilu rozpoczniesz w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Zapoznaj się dobrze z programem kształcenia, który obowiązuje na tym kierunku, by mieć pewność, że spełnia on większość twoich oczekiwań. Pamiętaj, że na początku będziesz musiał doskonale opanować treści ściśle powiązane z matematyką oraz podstawowymi naukami informatycznymi. To dzięki temu będziesz wiedział jak:

  • tworzyć specjalistyczne zabezpieczenia sieci
  • analizować zagrożenia pojawiające się w przestrzeni cyfrowej
  • prowadzić wszelkie działania prewencyjne

Uczelnie w Warszawie - kierunek cyberbezpieczeństwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia więcej
Politechnika Warszawska (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Cyberbezpieczeństwo w Warszawie?

Studia na kierunku Cyberbezpieczeństwo w Warszawie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Cyberbezpieczeństwo w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat / inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier / magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CYBERBEZPIECZEŃSTWO?

Cyberbezpieczeństwo odgrywa współcześnie niezwykle ważną rolę, ponieważ nieustannie potrzebni są specjaliści z tego obszaru, którzy czuwać będą nad danymi magazynowanymi w sieci. W praktyce oznacza to, że studia w Warszawie, są odpowiedzią na zapotrzebowanie na aktualnym rynku pracy. Branża informatyczna to jeden z tych sektorów, który dziś może zagwarantować najlepsze warunki zatrudnienia. Ty jako abiturient cyberbezpieczeństwa dysponować będziesz unikalnymi kompetencjami, które dodatkowo wzmocnią twoją pozycję.

Studia na tym kierunku pozwolą ci na znalezienie pracy w szeroko rozumianej branży IT. Możesz pracować na stanowisku:

  • programisty
  • administratora baz danych

 

Czekają na ciebie różnego rodzaju instytucje, które zajmują się także tworzeniem specjalistycznych oprogramowań, mających na celu dodatkowe wzmocnienie bezpieczeństwa cyfrowego. Jako specjalista do spraw cyberbezpieczeństwa znajdziesz pracę w różnych sektorach gospodarczych, gdzie przechowywanie i przetwarzanie newralgicznych danych jest codziennością (sektor finansowy, medyczny, prawniczy).

Gdzie studiować na kierunku cyberbezpieczeństwo w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: jako specjalność na Collegium Civitas w Warszawie oraz jako specjalność w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudksiego z siedzibą w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek cyberbezpieczeństwo w Warszawie

  • Politechnika Warszawska
  • Collegium Civitas w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z siedzibą w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Cyberbezpieczeństwo w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

CYBERBEZPIECZEŃSTWO - ważne informacje

cyberbezpieczeństwo studia

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Cyberbezpieczeństwo Warszawa studia i stopnia

Cyberbezpieczeństwo Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Cyberbezpieczeństwo Warszawa studia stacjonarne

Cyberbezpieczeństwo Warszawa studia niestacjonarne

Cyberbezpieczeństwo w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie



#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia