Studia prowadzone w ramach kierunku international legal communication realizowane są w ramach trzech specjalności – Design Thinking in Law, Transference of Legal Knowledge oraz Epistemology of Lawyering. Kształcenie prowadzone jest w języku angielskim.
Uzupełnieniem zajęć są warsztaty badawcze, które prowadzi się przy wsparciu zagranicznych ośrodków badawczych. Studenci mają więc możliwość wyjazdów naukowych i czynnego udziału w międzynarodowych konferencjach naukowych.
Uczelnie w Warszawie w ramach tego kierunku realizują program zajęć, który koncentruje się głównie na zasadach tworzenia i kształtowania prawa, upubliczniania prawa i rzecznictwie. To interdyscyplinarny kierunek, który duży nacisk kładzie również na analizę i zrozumienie komunikacji prawnej w międzynarodowym kontekście.
W siatce dydaktycznej uwzględniono zarówno tematykę prawa międzynarodowego publicznego, jak i prywatnego. Omawiane są też zagadnienia związane z komunikacją w zakresie prawa – tłumaczenia prawnicze, negocjacje międzynarodowe, mediacje, dyplomacja prawa.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku international legal communication możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Absolwenci tego kierunku wykazują się znajomością zasad i instytucji prawa międzynarodowego publicznego. Znają źródła prawa międzynarodowego, organizacje międzynarodowe, traktaty czy odpowiedzialność państw.
Potrafią za pomocą odpowiednich narzędzi rozstrzygać spory międzynarodowe, a także prowadzić negocjacje i mediacje. Dokonują też tłumaczeń prawniczych różnych tekstów. Tworzą i kształtują prawo w kontekście językowym. Prowadzą badania nad społecznym odbiorem informacji prawnej.