Martin Parker stwierdził: „Zarządzanie nigdy się nie kończy, musi stale kontynuować działania zmierzające do organizacji ciągle dezorganizującego się systemu”. Zarządzanie zajmuje się planowaniem i podejmowaniem decyzji, organizowaniem, menedżerowaniem, kontrolowaniem, kierowaniem ludźmi i nadzorowaniem ich pracy. Jest wszechobecne niemal w każdej branży, stąd zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie jest bardzo duże.
Idealni kandydaci na studia zarządzanie nie mogą mieć problemów z nauką przedmiotów ścisłych. Przyszli studenci powinni odznaczać się zorganizowaniem, kreatywnością i komunikatywnością. Jeśli masz predyspozycje kierownicze i potrafisz pracować w grupie, kierunek zarządzanie w Łodzi jest właśnie dla Ciebie.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku zarządzanie możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
-
Studia podyplomowe
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Program studiów i przedmioty
W programie studiów na kierunku zarządzanie znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
podstawy działalności biznesowej,
-
matematyka i statystyka w zarządzaniu,
-
rozwój umiejętności profesjonalnych,
-
ekonomia sektora publicznego,
-
rachunkowość zarządcza i zarządzanie finansami,
-
zarządzanie zasobami ludzkim,
-
zarządzanie strategiczne,
-
współczesne koncepcje marketingu,
-
prawo handlowe,
-
zachowania organizacyjne
-
i wiele innych.
W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji, takich jak na przykład: przedsiębiorczość i doradztwo biznesowe, informatyka w zarządzaniu, zarządzanie w administracji publicznej, rachunkowość przedsiębiorstw. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni w Łodzi, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.
Studenci zdobywają wszechstronne wykształcenie, które pozwala zapoznać się z procesami zarządzania małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami, z procesami zarządzania strategicznego, zarządzania finansami, zarządzania jakością; zgłębiają także niezbędną wiedzę z zakresu marketingu, rachunkowości oraz przedsiębiorczości. Studenci kształcą umiejętności przywódcze, rozpoznawania i ubezpieczania ryzyka ekonomicznego, zdolności łączenia aspektów etycznych i ekologicznych z ekonomicznymi w zarządzaniu organizacjami.
Gdzie studiować
Kierunki studiów niestacjonarnych w Łodzi takie jak zarządzanie możesz realizować przede wszystkim na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego lub w Społecznej Akademii Nauk, a także w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności. Uczelnie w Łodzi zapewniają wiele możliwości, jeśli chodzi o wybór kierunków realizowanych w stopniu stacjonarnym i niestacjonarnym.
Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych i przedmiotach rozwijających predyspozycje kierownicze. W zależności od wybranej uczelni w siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: zarządzanie logistyką i procesami, zarządzanie przy uwzględnieniu uwarunkowań otoczenia międzynarodowego w tym marketingu międzynarodowego, przedsiębiorczość, etyka w zarządzaniu, rachunkowość finansowa, badania marketingowe, dowodzenie i bezpieczeństwo publiczne, informatyka w zarządzaniu i wiele innych.
Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie niestacjonarnie w Łodzi
czytaj dalej uczelnie w Łodzi
Jakie są ceny studiów na kierunku zarządzanie w Łodzi
Studia niestacjonarne są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne są zróżnicowane w zależności od realizowanego kierunku studiów i indywidualnie ustalane przez uczelnie w Łodzi. Czesne za rok studiów z zakresu zarządzania możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych. Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.
Zarządzanie w Łodzi - ceny:
-
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi – 5160 zł
-
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi – od 3720 zł
-
Uniwersytet Łódzki – 4600 zł
-
Uniwersytet Łódzki (Filia w Tomaszowie Mazowieckim) - 4000 zł
-
Uniwersytet WSB Merito w Łodzi – od 5496 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Limity miejsc
O tym, czy kandydat dostanie się na wybrane kierunki studiów, decydują wyniki postępowania kwalifikacyjnego, na podstawie których tworzona jest lista rankingowa. Uczelnie przyjmują ograniczoną liczbę kandydatów.
W Łodzi niestacjonarne studia na kierunku zarządzanie w uczelniach publicznych można podjąć tylko w ramach studiów II stopnia.
Limity miejsc na kierunku zarządzanie w Łodzi:
-
Politechnika Łódzka: 60
-
Uniwersytet Łódzki: 120
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne II stopnia (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Uczelnie samodzielnie decydują o tym, kiedy opublikują wyniki rekrutacji na poszczególne studia. Kandydaci otrzymują najważniejsze informacje w swoich prywatnych profilach w systemie relrutacyjnym – w ten sposób mogą oni poznać nie tylko decyzję uczelni, ale również dowiedzieć się, ile punktów dobyli oni podczas postępowania kwalifikacyjnego, a także które miejsce zajęli na liście rankingowej.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Łodzi:
-
Politechnika Łódzka – 20 lipca 2024
-
Uniwersytet Łódzki – 17 września 2024
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne II stopnia (rekrutacja 2024/2025)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Zakwalifikowani na studia kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne zaraz po ogłoszeniu wyników postępowania kwalifikacyjnego oraz list rankingowych na poszczególne kierunki studiów. Mogą tego dokonywać osobiście, bezpośrednio w siedzibie danej uczelni, a czasem także za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej. Niektóre uczelnie dopuszczają również możliwość przekazania dokumentów poprzez zaufaną osobę trzecią.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Zakwalifikowani kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne przez kilka dni od ogłoszenia wyników rekrutacji – pliki należy dostarczyć w wyznaczonym przez uczelnię terminie, w przeciwnym wypadku kandydat może zostać skreślony z listy osób, które dostały się na studia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Łodzi:
-
Uniwersytet Łódzki – 18-20 września 2024
-
Politechnika Łódzka - 22-23 lipca 2024
* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.