Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Harmonogram rekrutacji +
Jeżeli studia na kierunku administracja znajdują się w kręgu twoich zainteresowań na studia wyższe, to musisz szczegółowo prześledzić harmonogram rekrutacji. Uczelnie w Wrocławiu poszczególne terminy ustalają wewnętrznie, więc informacje na ich temat znajdziesz na stronach internetowych ośrodków akademickich. Na ogół są one do siebie zbliżone, więc warto, byś w pomaturalne wakacje zachował czujność.
Na studia w Wrocławiu na kierunku administracja możesz rejestrować się już na przełomie kwietnia i maja. Rejestracja odbywa się na internetowych platformach rekrutacyjnych. Musisz pamiętać, że nie liczy się kolejność zgłoszeń, lecz liczba punktów uzyskanych na maturze. Wyniki, kto znalazł się na listach osób przyjętych, publikowane są na ogół w połowie lipca. To także czas składania podstawowych dokumentów do dziekanatu oraz spokojne oczekiwanie na rozpoczęcie roku akademickiego w październiku.
Studia administracyjne cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich.W praktyce oznacza to, że nie każda osoba ma szansę dostać się na wymarzony kierunek już podczas pierwszego etapu rekrutacji. Uczelnie w Wrocławiu stają naprzeciw tego wyzwania i na te kierunki studiów, na które nie zostały wypełnione limity miejsc, otwierają nowe etapy rekrutacji. Odbywają się one nie tylko w sierpniu, lecz także we wrześniu.
To, że dostałeś się na studia w Wrocławiu na kierunki administracja, to nie koniec twojej przygody rekrutacyjnej. Przed tobą bardzo ważny czas, czyli składanie do dziekanatu niezbędnych dokumentów. Miej świadomość, że jeżeli dokumenty nie zostaną dostarczone przez ciebie terminowo, zostaniesz skreślony z list osób przyjętych, więc nie zaniedbaj tego etapu rekrutacji.
Każda uczelnia ustala indywidualnie, co powinno się wśród nich znajdować. Informacje na ten temat również znajdziesz na stronach internetowych wybranych przez siebie uczelni. Warto, byś odpowiednio wcześnie przygotował dokumenty, wśród których będą na pewno:
świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
aktualna fotografia;
potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
różnego rodzaju podpisane umowy.
Dostarczane do dziekanatu dokumenty powinieneś na ogół dostarczać w papierowej teczce, która opisana będzie twoim imieniem oraz nazwiskiem.
Rekrutacja na wszystkie uczelnie w Wrocławiu (i także w Polsce!) wiąże się z uiszczaniem opłat rekrutacyjnych. Każdy ośrodek akademicki ustala je indywidualnie, ale wahają się one na ogół od 85 do nawet 150 zł w zależności od kierunku. Uczelnie ustalają także, czy opłaty rekrutacyjne obejmują jeden kierunek, czy ich pulę. Informacje na ten temat znajdziesz na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich.
Pamiętaj, by opłatę rekrutacyjną zrealizować odpowiednio wcześnie, liczy się bowiem czas księgowania przelewu. Na ogół uiścisz ją za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Ważne, byś potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej dostarczył także do dziekanatu wybranej przez siebie uczelni.
Studia administracyjne w Wrocławiu można zaliczyć do grupy tych kierunków, które przede wszystkim opierają się na dziedzinach prawniczych oraz społecznych. Od przyszłych studentów administracji wymaga się zatem, by już na poziomie rekrutacji zaprezentowali rozległą wiedzę z przedmiotów takich jak: geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Pamiętaj, że część z wybranych przedmiotów powinieneś zdawać na poziomie rozszerzonym, by mieć szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych.
Z przelicznikiem punktów kwalifikacyjnych powinien szczegółowo zapoznać się każdy kandydat na studia wyższe. Ma on charakter wewnętrzny dla każdej uczelni w Wrocławiu, a punkty uzyskane podczas egzaminów maturalnych stanowią bazę dla ich przeliczenia.
To, czy dany kandydat zakwalifikuje się na studia, zależy bowiem od tego, czy przedmioty, które zdawał na maturze są punktowane w procedurze rekrutacyjnej. Przelicznik punktów kwalifikacyjnych uwzględnia także poziom, na jakim zdawany był dany przedmiot. Maturzyści zawsze mają do wybory dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony.
Prawdziwi pasjonaci nauk prawniczych, społecznych oraz humanistycznych, którzy w przyszłości chcieli by rozpocząć elitarne studia w Wrocławiu na kierunku administracja, mogą pomyśleć o wzięciu udziału w prestiżowych olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych. To propozycja jedynie dla najbardziej ambitnych uczniów o bardzo rozległej wiedzy. Warto podkreślić, że jest o co walczyć, ponieważ laueraci oraz finaliści olimpiad stopnia centralnego znajdą się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku studiów administracyjnych rozważ olimpiady takie jak:
Olimpiada Historyczna;
Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie;
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym;
Olimpiada Wiedzy o Integracji Europejskiej.
Pamiętaj, że bycie finalistą olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.
Ja właśnie myślę o magisterce z administracji, bo to taki kierunek w którym uważam, że warto się rozwijać. Jestem na macierzyńskim, więc nie mam jak dojeżdżać na zjazdy i chyba zdecyduje się na studia online na WSKZ, bo widziałam, że mają u siebie ten kierunek.