POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE

POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE

Studia na kierunku polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne

POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Polsko - Niemieckie studia kulturowe i translatorskie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku Polsko - Niemieckie najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, język polski.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie:

  • język polski,
  • język obcy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE:

Czego nauczysz się na kierunku polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie?

W trakcie trzyletniego kursu zdobędziesz gruntowną i wszechstronną wiedzę związaną z kulturą, językiem i literaturą Polski oraz Niemiec. Jako student będziesz uczęszczał na liczne zajęcia praktyczne i wykłady, dzięki którym rozwiniesz swoje kompetencje i zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe.

Dowiesz się więcej na temat poszczególnych zagadnień gramatycznych z obszaru języka niemieckiego i polskiego oraz poznasz ich historię. Wykształcisz także swoje zdolności praktycznego wykorzystania języka w piśmie i komunikacji. Ponadto, zaznajomisz się z kulturą obu państw i poznasz najwybitniejsze dzieła literackie z tych kręgów kulturowych.

Co więcej, nauczysz się technik i metod wykorzystywanych w zawodzie tłumacza i sam zagłębisz się w jego specyfikę. W ofercie studiów przewidziano także lektorat z wybranego języka obcego dzięki czemu zyskasz cenne zdolności językowe i zwiększysz szansę na międzynarodową karierę. Inną, niewątpliwa zaletą tego kierunku jest możliwość wyjazdów zagranicznych i wymian studenckich, które pozwalają poznać inne kultury i zagraniczne rynki pracy.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

  • wiedza kulturowa
  • znajomość gramatyki języka polskiego i niemieckiego
  • znajomość literatury polskiej i niemieckiej
  • znajomość języka niemieckiego na poziomie C1
  • znajomość języka obcego
  • umiejętność dokonywania tłumaczeń
  • znajomość języka mediów

Jak wyglądają studia na kierunku polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie?

 

1. Typ i tryb studiów

Osoby, które aplikują na kierunek polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie zdobędą wszechstronne wykształcenie humanistyczne.

 

Studia na kierunku Polsko - Niemieckie studia kulturowe i translatorskie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

 

2. Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie: elementy teorii kultury, wprowadzenie do teorii literatury, realioznawstwo, komunikacja interkulturowa i realioznawstwo, kultura języka polskiego.

Ze względu program nauczania na kierunku polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk językoznawczych, kulturowych oraz literaturoznawczych. Jako student będziesz miał okazję poznać historię, kulturę oraz literaturę polską i niemiecką. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższym zakresem tematycznym. Oto wybrane z nich:

  • Wprowadzenie do językoznawstwa
  • Wprowadzenie do teorii literatury
  • Przekład tekstów o tematyce turystycznej
  • Zagadnienia współczesnego kulturoznawstwa

 

3. Nabywane umiejętności

Dzięki praktycznemu wymiarowi studiów na powyższym kierunku, zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczysz się dokonywać tłumaczenia ustne i pisemne w obrębie języka polskiego i niemieckiego.

Studenci rozwiną także zdolność komunikacji w języku niemieckim oraz poznają specjalistyczną terminologię biznesową oraz kulturową. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie to unikalny i niezwykle interesujący kierunek skierowany do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach kulturowych i zdolnościach językowych.

Ich interdyscyplinarny program oscyluje wokół różnorodnych zagadnień związanych z kulturą, historią i językiem Polski i Niemiec, dzięki czemu każdy student odnajdzie w nich coś idealnie dopasowanego do swoich pasji.

Chciałbyś ugruntować swoją wiedzę kulturoznawczą, dowiedzieć się więcej o literaturze i języku polskim oraz niemieckim? Jesteś osobą o szerokich horyzontach i wielu różnorodnych zainteresowaniach, a do tego chciałbyś zdobyć stabilny i perspektywiczny zawód, to studia na kierunku polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

5. Gdzie studiować Polsko - Niemieckie studia kulturowe i translatorskie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Polsko - Niemieckie studia kulturowe i translatorskie:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Polsko - Niemieckie studia kulturowe i translatorskie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych studiów będziesz miał wszechstronną wiedzę i wykształcenie językoznawcze, kulturoznawcze i literaturoznawcze, dzięki czemu zyskasz szansę na zdobycie atrakcyjnej i ciekawej pracy w swoim zawodzie.

Jako absolwent kierunku polsko-niemieckich studiów kulturowych i translatorskich, przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowiska tłumacza w biurach translatorskich lub jako samodzielny pracownik.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w różnorodnych instytucjach kulturalnych, zajmujących się promowaniem kultury polskiej i niemieckiej. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z branżą turystyczną, jako pilot i przewodnik wycieczek zagranicznych i krajowych.

Doskonała znajomość języka niemieckiego i dodatkowego języka obcego umożliwi Ci rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe.

 

Absolwent kierunku Polsko - Niemieckie studia kulturowe translatorskie znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
  • instytucje kultury
  • media
  • wydawnictwa
  • biura tłumaczeniowe
  • tłumacz
  • własna działalność gospodarcza
  • administracja publiczna
  • międzynarodowe firmy i instytucje

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie studia I stopnia

Zobacz inne kierunki filologiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)