1. Typ i tryb studiów
Geomonitoring to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.
Studia na kierunku geomonitoring możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół zagadnień powiązanych z naukami geograficznymi.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku geomonitoring będziesz mógł korzystać z szerokiej oferty zajęć akademickich, w której znajdzie się wiele interesujących przedmiotów z zakresu nauk geograficznych, przyrodniczych oraz technicznych. Oto wybrane z nich:
-
Zaawansowane techniki geostatystyczne i geoinformatyczne
-
Oceanologia i hydrologia Bałtyku
-
Badania przyrodnicze w naukach geograficznych
-
Geostatystyka
3. Nabywane umiejętności
W czasie powyższych studiów geograficznych zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz zaawansowane techniki geostatyczne i geoinformatyczne, stosowane na co dzień w branży geologicznej.
Ponadto, dowiesz się więcej na temat działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska. Program nauczania zakłada również realizacje wyjazdów terenowych i praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie.
4. Dla kogo ten kierunek
Monitoring środowiska to obecnie ważny aspekt ochrony środowiska związany z jego ochroną oraz odpowiednią i zrównoważoną eksploatacją. Właśnie dlatego został stworzony kierunek studiów o nazwie geomonitoring, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom rynku oraz pracodawców w tej branży. Ciekawi Cię czym będziesz się zajmować w ramach studiów na kierunku Geomonitoring? Przeczytaj nasz opis i dowiesz się szczegółów.
5. Gdzie studiować geomonitoring
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek geomonitoring: